Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tudnám elmagyarázni a...

Hogy tudnám elmagyarázni a lányomnak, hogy ne foglalkozzon a mamájával?

Figyelt kérdés
Van 4 gyermekem akiket a férjemmel közösen vállaltunk. Ő dolgozott én otthon voltam 10 évig a gyerekekkel. Megtehettük,mert a férjem jól keres és mindig nagycsaládra vágytunk. Sajnos még 3 évig csak részmunkaidőben tudtam dolgozni,mert a kisebbik gyermekünket speciális iskolába kellett vinni és vidékről bejárni nem egyszerű. 6-kor indultunk,hogy 8-ra elvigyem és 2-re mentem érte. Most a férjem 25 év után elhagyott. Tény,hogy fiatalon házasodtunk (22 voltam ő 21) de közös döntés volt. Az anyósom a lányomnak mindennek elhord,hogy én átvertem a fiát (az anyósomnak nem mondtuk el a terhességeket 3 hónapig de a férjem tudta), nem akartam dolgozni, hazugságokat talál ki. A lányom és a férje 3 éve házasok és másfél éves a gyermekük. Szeretnének még egyet de az anyósom olyanokat mond,hogy mennyire szánalmas,hogy egy nő 1 év után nem megy vissza dolgozni és,hogy én is mekkora szemét,aljas,szánalmas nő vagyok aki kihasználta a fiát és sose voltam társ csak hisztiztem. Emiatt a lányom nem akar több babát (pedig minden téren megtehetnék) és a férje engem kért meg,hogy beszéljek vele. Megpróbáltam de sírva mondta el,hogy miket mondott neki a nagymamája és mondta,hogy nem akarja ha róla is ilyeneket mondanának és hiába tudja,hogy nincs igaza akkor is. Anyósomat kiosztottam mikor megtudtam de meg se hallgatott csak a lányomat osztotta le,hogy miért mondta el. A lányom és a mamája közel állnak egymáshoz de már ritkították a találkozókat pont emiatt. (3 havonta 1 napra mentek de most csak a sátoros ünnepekre). Természetesen amiket anyósom mond annak egyik része se igaz ezt a férjem is tudja és mindig leosztja az anyját aki folytatja. A lányom már fel se hívja. Persze anyósom neki is mondja,hogy elég 1 gyerek és a saját 2.gyermekével is mindig közli,hogy ő nem kívánt gyerek. Anyósom 17 évesen szült. Sajnos a lányom nagyon érzékeny de van munkahelye és a férje is 100%-ig szeretné a másik babát. Eddig a lányom is így képzelte az életét. A lányom csak azért megy már el a családi ünnepekre,mert nem akarja a család többi tagját megbántani és a gyermekük miatt de 1 óránál nem maradnak többet és mindig sírva jön el.
2015. márc. 9. 15:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hadd döntsék el a lányod és a férje, hogy valóban akarnak-e második gyereket, ne ártsd bele magad még kérésre sem. Ha valóban akarják, akkor fel fogja a lányod is előbb-utóbb vállalni, ha nem, erőszakkal úgy sem lehet rábeszélni.
2015. márc. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
62%
borzalom.. ugatós anyóst falhoz állítani és lövetés
2015. márc. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Tudom és köszönöm. Csak az a baj,hogy a lányom emiatt teljesen depressziós. Fáj neki az egész.
2015. márc. 9. 15:52
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Lányod nőjön fel. A kérdés rá és a férjére tartozik 100%-ban. Nem kell szenilis gonosz banyákat hallgatni.
2015. márc. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igazából ő is tudja,hogy milyen a mamája de a férje is mondta,hogy ők 2-3 éven belül szeretnének másik babát utána nem,mert a párja is 38 éves. Lehet most jött ki rajta a szülés utáni depresszió vagy nem tudom de szerintem igazából ezek a hazugságok fájnak neki és az,hogy lusta,szánalmas,kihasználós nőnek tartanák ha nem rögtön dolgozna hanem vállalnának még egy babát. Persze mi és az anyósáék támogatjuk de nekik is sírva mesél 1-1 ilyen karácsonyról.
2015. márc. 9. 16:01
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

A lanyod sem lehet egy akarateros ember, ha letudjak beszelni a tovabbi gyerekvallalasrol, csupan azert , hogy ne beszeljek ki a hata mogott. Amugy sem neki, sem pedig neked nem kene belefolynod ebbe. Majd ok eldontik, hogyan akarjak.

A lanyod nojjon fel, es a parjaval egyutt dontson, mindeki mast kizarva!

2015. márc. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
És a nagyszülei amúgy is váratlanul beállítottak hozzájuk,hogy megnézzék csinál e egyáltalán valamit vagy olyan mint az anyja(rendmániás vagyok ezért nem is értem miért gondolnak lustának ők akiknél mindig szaros a wc). Természetesen elküldték amin úgy besértődtek,hogy elhordták őket mindennek.
2015. márc. 9. 16:03
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
lányod gyerekesen viselkedik,engem pont annak a véleménye nem érdekelne,aki miatt már sírva fakadok ha csak nála vagyok.Ha annyira nem felnőtt,hogy önállóan(mások beszólásának ellenére)döntsön hogy akar e szülni,akkor jobb ha nem lesz 2. gyerek.A férj pedig szintúgy gyenge.
2015. márc. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
73%
Ha gondolja, el tudjuk intézni, hogy anyósnak kisebb legyen a szája. Vagy akár azt is, hogy egyáltalán ne beszéljen, legfeljebb a halakhoz. Ez Önön múlik. Ha érdekli a dolog, privát üzenetben hagyjon meg nevet, lakcímet, minden értékes infót a kapcsolatfelvételhez.
2015. márc. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
67%

"hogy lusta,szánalmas,kihasználós nőnek tartanák ha nem rögtön dolgozna"

-na két gyerek mellett abszolút dolgozna :D Nem értékesebb, ha papírokat tologat ide-oda, annál, mint hogy szépen - és türelemmel:D neveli azt, aki eltartja majd azt a vén boszorkát is.

2015. márc. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!