Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tudnám elmagyarázni a...

Hogy tudnám elmagyarázni a lányomnak, hogy ne foglalkozzon a mamájával?

Figyelt kérdés
Van 4 gyermekem akiket a férjemmel közösen vállaltunk. Ő dolgozott én otthon voltam 10 évig a gyerekekkel. Megtehettük,mert a férjem jól keres és mindig nagycsaládra vágytunk. Sajnos még 3 évig csak részmunkaidőben tudtam dolgozni,mert a kisebbik gyermekünket speciális iskolába kellett vinni és vidékről bejárni nem egyszerű. 6-kor indultunk,hogy 8-ra elvigyem és 2-re mentem érte. Most a férjem 25 év után elhagyott. Tény,hogy fiatalon házasodtunk (22 voltam ő 21) de közös döntés volt. Az anyósom a lányomnak mindennek elhord,hogy én átvertem a fiát (az anyósomnak nem mondtuk el a terhességeket 3 hónapig de a férjem tudta), nem akartam dolgozni, hazugságokat talál ki. A lányom és a férje 3 éve házasok és másfél éves a gyermekük. Szeretnének még egyet de az anyósom olyanokat mond,hogy mennyire szánalmas,hogy egy nő 1 év után nem megy vissza dolgozni és,hogy én is mekkora szemét,aljas,szánalmas nő vagyok aki kihasználta a fiát és sose voltam társ csak hisztiztem. Emiatt a lányom nem akar több babát (pedig minden téren megtehetnék) és a férje engem kért meg,hogy beszéljek vele. Megpróbáltam de sírva mondta el,hogy miket mondott neki a nagymamája és mondta,hogy nem akarja ha róla is ilyeneket mondanának és hiába tudja,hogy nincs igaza akkor is. Anyósomat kiosztottam mikor megtudtam de meg se hallgatott csak a lányomat osztotta le,hogy miért mondta el. A lányom és a mamája közel állnak egymáshoz de már ritkították a találkozókat pont emiatt. (3 havonta 1 napra mentek de most csak a sátoros ünnepekre). Természetesen amiket anyósom mond annak egyik része se igaz ezt a férjem is tudja és mindig leosztja az anyját aki folytatja. A lányom már fel se hívja. Persze anyósom neki is mondja,hogy elég 1 gyerek és a saját 2.gyermekével is mindig közli,hogy ő nem kívánt gyerek. Anyósom 17 évesen szült. Sajnos a lányom nagyon érzékeny de van munkahelye és a férje is 100%-ig szeretné a másik babát. Eddig a lányom is így képzelte az életét. A lányom csak azért megy már el a családi ünnepekre,mert nem akarja a család többi tagját megbántani és a gyermekük miatt de 1 óránál nem maradnak többet és mindig sírva jön el.
2015. márc. 9. 15:46
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Én se vagyok egy túl erős egyéniség, de a lányod még rajtam is túltesz. Felnőtt nő, hát ne sírdogáljon hanem élje az életét. Elég gyerekesen viselkedik. Mamát szépen le lehet állítani, hát nem kislány már. Ja, se hogy nem tudnád elmagyarázni. Fel kéne hogy nőjön végre.
2015. márc. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Nos az is nehezíti a dolgot,hogy a mama egyik barátnőjének a fia is ott dolgozik ahol a lányom és azóta ő lett a személyzetis. Annyira nem ismerik egymást a fiú később ment a céghez. A mama pedig elújságolta,hogy a lányom mondta neki,hogy még vagy 2 gyereket akar és nem akar visszamenni dolgozni 12 évig. A mama mondta,hogy ilyen nem lesz és gondolkodjon el a fiú,hogy keressen helyette mást. Ez persze a cégnek is plusz költség lenne. A lányom barátnője mondta neki vissza,hogy ezt hallotta a cégnél és megüzenték,hogy ha ez beigazolódik az első adandó alkalommal kirúgják. Ebből is adódik a lányom félelme és szegény nem gyerekes és nem a mama véleménye érdekli hanem az,hogy el is vesztheti a munkáját a pletykái miatt. Hiába ordítottunk az anyóssal ő folyton ilyeneket mond és csinál.
2015. márc. 9. 16:33
 13/20 A kérdező kommentje:
ilyen nem lesz helyett ez így lesz
2015. márc. 9. 16:34
 14/20 anonim ***** válasza:
En megszakitanam a kapcsolatot azzal a vén idiotaval de teljesen.
2015. márc. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
14-esnek tökéletesen igaza van, teljesen meg kell szakítani vele a kapcsolatot. Normális az ilyen, azt akarja, hogy munkanélküli legyen?!
2015. márc. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
32%

Ne éld a lányod életét! Ne írd ki ezt a kérdést! A fene, a másodikkal elkéstem.

De komolyan, leírod itt a saját négy gyerekedet, a 25 évet, a válást, ami te vagy, és jössz a lányod problémájával, ami meg ő. Valahol el kéne szakítani a dolgokat. Pont ezt várnád el tőle, hogy az egyik nagymamájára ne hallgasson, hagyja figyelmen kívül, írja le az életéből, legyen tőle független. Nos, az ilyen általában úgy megy, hogy az ember felnő, és önálló lesz. Onnantól már te sem értesülsz minden apró-cseprő dologról, bele sem szólhatsz, és még ilyen kérdést sem írsz ki.

Te úgy orvosolhatod tehát a problémát, hogy leválsz a lányodról. Segíted így az önállósodását. X évvel ezelőttig nevelhetted, adhattál át neki értékeket, amiket majd ő megfontol a saját életében, ha ebben valami nem tetszik, akkor magadra vess, de helyette már nem tehetsz semmit.

2015. márc. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
én elmagyaráznám a fiúnak az igazat és hogy a mamóka mindig is ilyeneket terjesztett róla,aztán kivárnám a végét, mamához meg többé be nem tenném a lábam család ide vagy oda.Lányod így is gyerekes,mert felnőtt módjára megbeszélhetné a feletteseivel
2015. márc. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Ráadásul egy olyan munkahely amelyik egy pletykára alapoz,de tojik rá ezt velem is megbeszélni mielőtt döntenek, azt könnyű szívvel hagynám ott ha tényleg kirúgnának.
2015. márc. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nos azóta a lányom beszélt a személyzeti ismerőssel akinek elmagyarázta a konkrét helyzetet és nem fogják csak úgy kirúgni. Csak mivel a fiú nem ismerte így nem tudta mire számítson,hogy csak kis időre kell őt pótolni vagy több mint 10 évig. Nem mindegy. A baba kérdést pedig elvetették,mert a férje sajnos már nem fiatal és a lányom még várna vele. A nagymama azóta feljelentett a gyámügynél,hogy nem jól nevelem a gyerekeimet és,hogy ütöm őket stb. Ezt nyilván nem találták megalapozottnak ezért befogom perelni rágalmazásért. Én eddig se jártam hozzájuk semmilyen családi rendezvényre csak a lányom.
2015. márc. 11. 10:41
 20/20 anonim ***** válasza:

na tehát, a lányod férje már nem fiatal,de mivel a lányod betojt most várna vele,hmmm-személy szerint ez elég gyáva és önző dolog(de ilyen ingadozó személynek nem is kell több gyerek).Ha(és itt fontos a "ha") pedig a gyámügyes ügy után is átjár a lányod a nagyihoz akkor meg megérdemli a sorsát.

Ezt nem azért írom mert bántani akarom a lányodat,de nagyanyám szavaival élve"mindenki magának hülye" illetve, " aki hülye az meg is érdemli".

2015. márc. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!