Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyák, a ti nehézségeiteket...

Anyák, a ti nehézségeiteket is lekicsinyli a környezetetek a sokgyermekes egyedülálló anyukákra mutogatva?

Figyelt kérdés

És nem készültök ki ettől? Én utálom. Attól, hogy nem egy focicsapatnyi gyereket nevelek totál magamra maradva, még nem lehetnek nehézségeim? Egy gyerekkel is előfordul, hogy háromfelé kellene osztódnom. Jelen esetben pénteken fontos munkamegbeszélésem lenne, ugyanekkor a kiszemelt iskola igazgatói tájékoztatójára kéne elmennem, és ezzel egy időben a gyerekemet kéne elvinnem edzésre. Fogalmam sincs, hogy oldom meg, mert a szüleim is elutaznak, a gyerek apja sem ér rá, mire az egyik barátom azzal reagált minderre, hogy az ő volt csaja 4 gyereket nevelt egyedül semmi segítséggel szuperül, a volt felesége pedig mindkét gyereküket panasz nélkül felnevelte a válásuk után.

Amikor pedig még egyetemre is jártam, nem tudtam elmenni egy vizsgára, mert a 9 hós lányomat kellett kórházba vinnem egy nem múló hányás-hasmenős vírus miatti kiszáradással (végül 5 napot marasztaltak bent), erre a női oktató azzal reagálta le a dolgot, hogy ő a harmadik gyereke párhetes korában csinálta a második államvizsgáját, szóval ne drámázzak.

Megőrülök attól, hogy sosem csüggedhetek, nem hibázhatok, nem lehetek fáradt, vagy elcsigázott, mert az én gondjaim semmik a többi anyáéhoz képest.

Veletek is van így?


2015. márc. 11. 18:58
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Szerintem most összejöttek a dolgok, kimerültél. Teljesen érthető a kiakadásod. Mindenkinek vannak ilyen nehéz időszakai (még gyerek nélkül is). Ami nekem inkább furcsa, hogy azt természetesnek veszed, hogy a gyerek apja nem segít. Én ezt biztos nem hagynám.
2015. márc. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Figyu, ezt ne vedd zokon, mert ha megfigyeled, az emberek sajnos ilyenek, függetlenül attól, hogy milyen témában panaszkodsz. Ha beteg vagy, akkor ők még betegebbek, ha fáradt vagy, akkor ők még fáradtabbak, ha padlón vagy anyagilag, akkor ők a pincében vannak...Imádnak a másikra rátromfolni. Én hányszor megkaptam, hogy van pofám panaszkodni, mikor nézzem meg, X-nek mennyivel rosszabb. Hát basszus, hadd tudjam már én jobban, hogy nekem mi probléma és mi nem. K...vára nem vigasztal, ha épp farkas éhes vagyok és még sok dolgom van, mire ebédelni tudok, az, hogy az afrikai éhezők is éhesek, de nekik munka végeztével sincs kaja a hűtőben...
2015. márc. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Igen igy van velem is es igen, zavar. Meg az egymassal koszonoviszonyban se levo dolgok osszevetese. Amikor az en gyerekem annyi volt, mint mostca tied, mar megszuletett a huga, amikor en szultem, apoltam meg melle a beteg nagymamat, stb stb stb. Na ee ezt leszamitva korulmenyek osszehasonlithatatlanok, mert pl mindegyik ferj mellett vallalt gyereket, egy oroklakasban, akit a szulok cettek a gyerekeknek. Ezt az apro momentumot persze kihayjak a sztoribol, csak azt a reszet osztjak meg, amiben neik rosszabb volt. Nalunk ez sportszamba negy a csaladban, mindenki uzi:-). Amugy en direkt bem panaszkodom, mertcsak beszedtemat szolgaltatnek se segitseget

se egyutterzest nem kapnek. Akkor meg mar inkabb teszem a dolgom neman, mosolyogva, telhes odaadassal. Ez idegesiti ojet a kegjobban :-)

2015. márc. 17. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Neked nem kell ellenség. Vannak barátaid, akik bőven pótolják.
2015. márc. 24. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!