Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi oka lehet egy házaspárnak/p...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi oka lehet egy házaspárnak/párnak a szülők házába való költözésre? Nem gondoljátok, hogy ezek az emberek inkább csak gyávák felnőni, és örökre "otthon" ragadnak majd?

Figyelt kérdés

Ott előtte mindketten a saját szüleikkel laktak és csak randizgattak egymással? Vagy hogy van?


A pénzt szokták felhozni, de szerintem nem csak a pénz a "költség" (hanem pl. az anyós miatti veszekedések). A felnőtt életvitel megéri a pénzt, és mindig lehet keresni jobb munkát, el lehet költözni nagyobb városba, annyi lehetőség van.:)


Sokan mégis (főleg vidéken) egyikük szüleinél laknak. Szerintetek ennek köze lehet ahhoz, hogy vidékiek? Ott mások a hagyományok? Vagy ott nem nézik annyira a többi aspektust, csak a pénzt?



2014. júl. 10. 10:19
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
Ennyire azért nem általánosítanék, bár vannak valóban olyanok, akiknek ez kényelmes és ezért nem akarnak elköltözni. De szerintem sokszor azért a pénz miatt mennek a szülőkhöz. Az nyilván intelligencia kérdése mindkét fél részéről (idősek és fiatalok), hogy jól együtt tudjanak élni. Sokszor a fiatalok inkább így próbálnak meg lakásra gyűjteni, mert így nem kell albérletet fizetniük. De persze aztán olyan is van, aki nem mer a saját lábára állni, mint pl. az én volt férjem, aki 45 évesen is az anyjával lakik együtt kettesben. Ő mindig minden ötletemet elvetette, ami a különélésre irányult.
2014. júl. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
32%

Anyagi okok.

A szülő idős, vagy gondolnak arra, hogy ha idős lesz, akkor úgy is oda kell költözniük, mert segítségre fog szorulni.

A gyerek és a szülők nem tudnak elválni egymástól.

2014. júl. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 Kései Sirató ***** válasza:
54%

Többféle oka lehet:

- a szülő is erre ösztönzi, eleve olyan házat épít, hogy 2 generáció részére alkalmas, mert pl. attól fél, idős korában nem lesz , aki gondozza..

- a fiatal képtelen felnőni, képtelen az önálló életvitelre.

- a fiatalnak nincs jövedelme, manapság sokan 30 éves korukig tanulnak.


Szerintem van összefüggés a falusi életmód és a fenti probléma között, mégpedig az, hogy falun nagyobb ennek a hagyománya, nem annyira ciki a szülőkkel élni, másrészt falun jóval nagyobb alapterületű házakat építenek. Egy városi lakásban ez a lakás mérete miatt eleve kizárt lehet..


Én egy esetben tartom ezt normálisnak: ha a fiatalok építkeznek (egy másik városban, vagy minimum utcában) és átmenetileg nem akarnak albérletbe költözni, ez normális esetben sztem max 2 év , ugyanis 2 generáció között szinte mindig csak a feszültség van.. Nem egészséges, nem is biblikus, keresztények körében főleg nem ajánlom: "Elhagyja a férfiú apját és anyját és ragaszkodik feleségéhez" Mózes I. könyve 1. fejezet.

2014. júl. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
71%
nézd, mi is 6,5 éve lakunk együtt. Nem akarunk apukámhoz költözni több okból sem. Eltartjuk magunkat, nem vagyunk rászorulva, de egyre inkább apukám lesz rászorulva, így elkezdtünk rajta gondolkodni. 5 év múlva lejár egy lakáskasszánk, akkór talán rá tudnánk építeni. 85 nm alapterületű, arra építenénk rá, vagy hozzá, de alapvetően sajátot szeretnénk szülőktől külön. De anyukám meg tolószékben van, szüksége van a segítségemre, nem egy lakásban lakunk, de egy házban, így közel van, van is konfliktus elég. De nem mindenki a pénz miatt megy haza. Mi sem vagyunk ingyenélők, de vannak olyan helyzetek, amikor a szülőnek van segítsége a gyerek segítségére.
2014. júl. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
65%
amikor anyagi gondok vannak azt megértem, de legtöbb esetben tényleg csak kényelmes így a lét a fiatalok számára ...
2014. júl. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
95%

Én ismerek párokat, hogy így élnek, akár pici gyerekkel is, legtöbbjük félrerak, hogy önerővel és kedvező feltételek mellett (pl. lakáskassza meg egyéb megtakarítási számlák) lakást vagy házat (és bele bútorokat) tudjon vásárolni. De náluk tudtommal nincs gond az anyósaikkal.


De persze ettől még nem kizárt, hogy vannak, akiknek kényelmi szempont.

2014. júl. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 Sün!! ***** válasza:
73%
Nézd. Ha csak nem kap az ember a szülőktől pár tízmilliót egy házra vagy lakásra, akkor valahol lakni kell. Nem, nem mindenki akar felvenni 25-30 évesen 20 milliós hitelt. Nem, nem akar mindenki albérletben lakni. Szerintem az albérlet hosszú távon a legnagyobb hülyeség. Hagyjuk már ezt a vidéki és városi régi sztereotípiát. Mióta rengetegen járnak egyetemre ill. a média és az internet ennyire fejlett, erről nincs értelme beszélni. Amennyiben van rá lehetőség és nem egymáson jár át az ember a szüleivel, hanem pl két szintes a ház, akkor marha sokat lehet azon spórolni, ha ezt meg lehet oldani. Vidéken sincs másképp mint egy városban vagy a fővárosban. Vannak tanyák és pár 10 fős kistelepülések, de ez százalékos arányban nem is kimutatható. Nincs mindenki rosszban az anyósával ám :) Nem mindenki akar városlakó lenni. Napi 3 órát utazom tömegközlekedéssel. Nem, nem cseréném le egy pesti lakásra vagy albérletre, akkor sem ha a tizedére csökkenne az utazás.
2014. júl. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
88%

Ha párról van szó, akkor 99%-ban anyagi oka van. Mert nem tudnak lakást venni, albit fizetni és/vagy saját házra/lakásra gyűjtenek.


Amúgy meg, ha elég nagy a ház, és van lehetőség szeparációra is, és valóban(!) jó a kapcsolat a befogadó szülőkkel, akkor teljesen normális lehet nagycsaládban is élni. Ez mindig egyedi eset, nem lehet általánosítani.

Persze egy 3 szobás panelben 2 család mindenképpen csak szükségmegoldás.

2014. júl. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
52%

Pénz. Az nagy úr tud lenni, mert pl összeköltöztök Y hónapot/évet éltek együtt, albiban ugye, ami pénzkidobás, aztán vesztek lakást hitelre. Ha a szülő nem hal meg és nem örököl az ember, lakást venni 20/30 évesen nem megy.

Nem csak vidékre jellemző ez szerintem, de ott régen is együtt éltek a generációk, azért több.


Az a gáz inkább szerintem, hogy a kedves pár utána dirigálni szeretne, nem örülni, hogy a szülők megengedte ezt, az ő popójukat kell kinyalni és örvendezni, ha odaszületik egy gyerek. Szerintem egy kis időre, amíg kiderül müködik e az együttélés és érdemes e lakásvásárlásba fogni, addig elviselhető, de hosszú évekig (több) gyerekkel már nem!

2014. júl. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:

igen, a vidékiekben valahogy nincs meg az a fajta individualizmus, és törekvés az önállóságra, ami a modern városi emberben megvan.


nekem a családom dédapai szinten még vidéki volt (Szeged), de ott sem éltek együtt a generációk, bár egy utcában laktak, azt tudom.:)

2014. júl. 10. 11:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!