Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Alkoholista az anyám, ilyen...

Alkoholista az anyám, ilyen esetben mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, és van szintén egy 18 éves testvérem. Már évek óta, tulajdonképpen amióta megszülettünk, tűrjük ezt a rossz helyzetet. A nagymamán is velünk él, ő vezeti a háztartást, főz, most, stb. Szóval mindent ő csinál, az anyám meg néhanapján elmegy dolgozni apró pénzért, de azt is cigire illetve alkoholra költi. (jelenleg is épp be van rúgva) Volt egy pár hónapos kihagyás, mikor nem ivott, de mostanában újra előjött, és sajnos egyre gyakrabban előfordul. Öntudatlan állapotában összehugyozza magát, nekimegy mindennek, és ehhez hasonló "szerencsés" dolgok. Józanul sem hat rá, amit mondunk neki, de ittas állapotban duplán lepereg róla, és még ő sír... Emiatt nem tudnék kialakítani normális párkapcsolatot sem, mert ez a nő ez szégyen, nem merném bemutatni senkinek sem. Hiányt nem igazán szenvedünk semmiben sem, mert szinte megvan minden, ami kell. A tanulással sem volt gondunk soha az életben, gyakran kitüntetéssel zártuk az évet. De lelkileg nagyon megvisel, és mostanában azt veszem észre magamon, hogy ilyen esetekben már én is az alkoholhoz nyúlok. Ilyen esetben mit lehet tenni? :(

2015. márc. 12. 22:01
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni, hogy az apánk elhagyott minket, és külföldön él.
2015. márc. 12. 22:05
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az egyetlen dolog amit tehetsz, hogy amit tudod ott hagyod ezt a környezetet.
2015. márc. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
54%

Dettó, amint teheted, költözz el a tesóddal együtt és élj egy értelmes életet. Alkoholhoz semmiképp se nyúlj! Az csak árt.

Amíg otthon laksz, amennyire lehet, kerüld el anyád társaságát. Tereld el róla a figyelmed. Hallgass zenét, csukd be a szobád ajtaját(már ha van), tanulj, netezz, űzd a hobbid, stb MENJETEK EL SÉTÁLNI A TESÓDDAL vagy akár vigyétek a mamádat is.


Amúgy nálunk se idilli a helyzet. Nekem van egy több mint 1 éves párkapcsolatom és az itteni anyagi helyzet és anyám összeférhetetlensége miatt a páromat asszem összesen 3x hoztam el ide, mióta járunk... És nem sértődik meg, teljesen megértő, a szüleinek is mondtam, hogy miért nem hozom ide őt.

Ha szeretnél egy párkapcsolatot, csak bátran! De mindenképp értenie kell a leendő nagy Őnek, hogy mi nálatok a helyzet.


Remélem valamennyire hasznosak (lesznek) a tanácsaim.


21/N

2015. márc. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Al anon, vagy Anonim Alkoholistak, keresd meg a neten ok tudnak segiteni! Az elso a hozzatartozoknak , a masodik az Alkohol fuggoknek.
2015. márc. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
85%

Az én anyám is alkoholista volt. Agresszív alkoholista. Sokszor véresre vert. De nagyon sokszor annyira szégyelltem amikor a szomszédok szóltak, hogy anyám megint az árokban fekszik full részegen. Összeszarva, pisilve vittem haza nagyon sokszor. Sosem vittem egyetlen fiúmat sem fel a lakásba, pedig tudták, hogy alkoholista az anyám. Ezt mindig elmondtam. Én ellenben veled, annyira gyűlöltem ezt az állapotot, hogy megfogadtam, engem soha senki nem fog részegnek látni. Soha nem ittam alkoholt. Szilveszterkor is csak gyerekpezsgőt iszok. A barátaim tudják, és kimondottan nekem vesznek gyerekpezsgőt vagy ha buli van akkor alkoholmentes koktélokat csinálnak. Már megszokták, hogy soha nem iszom.

Csodálkozom, hogy te az alkoholhoz akarsz nyúlni, hiszen pontosan tudod mit okoz az alkohol. Egyébként én a sportba menekültem. Már 14 évesen elkezdtem aikido -ra járni, és konditerembe..

Anyám soha nem hagyta abba az ivást, egészen a haláláig ivott. De én 20 évesen elköltöztem, nem akartam egy alkoholistával együtt élni.

2015. márc. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
Mondd el neki oszinten amit erzel, hogy tonkreteszi az eleteteket. Es amilyen hamar tudtok huzzatok el otthonrol es emlekezzetek, hogy ezt a peldat nem fogjatok kovetni. Fel a fejjel! Es sok sikert! :)
2015. márc. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat. Egyébként az "alkoholhoz nyúlok" részét nem úgy értettem, hogy vedelek, mert még sosem voltam berúgva, csak pár feles után "könnyebb".
2015. márc. 12. 22:56
 8/29 intrepid ***** válasza:
77%
Hát ne legyen könnyebb pár feles után, mert anélkül hogy észrevennéd, egyre többször fogod ugy érezni, hogy most kéne egy feles. Ez hasonlóan mükődik a drogoknál is, a cigarettánál is. Ráadásul az alkoholtoleranciád is megnö, ez azt jelenti, hoy egyre többet tudsz inni, anélkül, hogy részegnek éreznéd magad. A környezeted viszont látja rajtad, hogy megint ittál. Nagyon hamar elmaradnak mellöled a nem piás haverok, és piás barátok között fogod jólérezni magad. Lemászni meg qrva nehéz a piáról.
2015. márc. 13. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
54%

"pár feles után könnyebb"

Minden alkoholista így kezdte, jobb ha tudod. Egyszer megkérdeztem anyámat amikor józan állapotban volt (és ez ritka alkalom volt) valami hasonlót mondott ő is. Azért iszik csak pár pohárkával mert kicsit könnyebb elviselni a gondokat..

Ne igyál még pár pohárkával sem, mert ez nem megoldás.

2015. márc. 13. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
54%

Ezta kerdest irhattam volna akar en is tizenx evvel ezelott :)

Nem tudsz rajta valtoztatni, nem tudod meggyozni, ne is probald. Az butasag, hogy nem tudsz kialakitani normalis parkapcsolatot! Ugyan ilyen anyukaval 16 eves koromban megismerkedtem a parommal, aki nagyon jol szitualt csaladbol szarmazik, diplomat is szerzett. Nehez volt, nagyon sok turelme kellett, hogy legyen es rengeteg dolgot elturt anyamtol. Azota is egyutt vagyunk, 12 eve mar es a parom mindig azt mondja, hogy egesz eleteben egyetlen problemaja volt es az az anyam. De engem szeret, ezert elturte, velem egyutt millioszor vegig nezte, ahogy anyam leborul a szekrol, beesik a butorok koze, vagy csak szimplan, mint egy undorito zombi, tolti a szaros bagojat, meg szopogatja a boros poharat, kozbe meg nyomja a hulyeseget, aiket alig bir kimondani... Mindegy is, ugyis tudod, mikrol beszelek :( a lenyeg, hogy a parom nem anyamat szerette, hanem engem, ezert elturte. Az a fiu, aki ezt nem turi el es nem all melled, az nem is szeret igazan, ne band, ha tovabb all! Ha megismersz valakit, nyugodtan vidd haza, mutasd meg neki, hogy neked ez jutott, hiszen nem a te szegyened, nem a te hibad, te csak az elszenvedoje vagy ennek. Amireszamithatsz, az sajnos az, hogy az anyosjelolt ruhellni fog teged jo darabig, mert azt fogja gondolni, hogy te is anyad sorsara jutsz majd, de idovel rajon majd, hogy nem. En szinten azt tanacsolom, hogy mihamarabb huzz el otthonrol! En kollegiumba menekultem 16 evesen. Emiatt igaz, hogy a parommal is ritkabban tudtunk talalkozni. Ami fontos, hogy vegyel peldat anyadrol, marmint ellenpeldat. En tudom, hogy barmi is tortenjen, soha nem akarok olyan lenni, mint o! Fel a fejjel es kitartas! :) en is tuleltem, masok is tuleltek, te es a tesod is tul fogjatok elni! :)

2015. márc. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!