Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Két- vagy többgyermekes...

Két- vagy többgyermekes szülők! Van olyan, hogy az egyik gyerekét jobban szereti az anya/apa mint a másikat?

Figyelt kérdés
2015. márc. 12. 22:49
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
76%
Ugyan nem vagyok szülő még jó pár évig nem is leszek, de ők is emberek szóval a szimpátia miatt szerintem lehetséges a megkülönböztetés. Bár ezt senki sem vallja be szívesen, de tuti így van. :D Én sem fogom bevallani, de lehet, hogy így lesz. Bár mivel nem vagyok szülő pontosan nem tudhatom, de tapasztalataim lehetnek/vannak. f/22
2015. márc. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
70%

Én sem vagyok szülő, de többektől hallottam már, hogy egyik másik kölköt jobban szereti.

Mert az lány, mert az fiú, mert ő a legkisebb, mert ő koraszülött volt, és még sokáig sorolhatnám.


Tehát ezek szerint van ilyen.

2015. márc. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
0%

Mindig az elsőszülöttet szeretik jobban a szülők.

Nekem is ez a személyes tapasztalatom, nem csak a saját családomból.

Erre van pszihológiai magyarázat is, most ezt nem vezetem le ha nem haragszol, ugyan is nem vagyok Freud, de azt hiszem eredetileg ez az ő elmélete, keress rá neten.

2015. márc. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
57%
Akkor hármasra rácáfolok. Én vagyok a kisebb, de mind anyám, mind apám bevallása szerint, engem szerettem jobban. Könnyebb, elviselhetőbb, szerethetőbb természetemvan, mint a nővéremnek.
2015. márc. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
70%
hatalmas tévedés hogy mindig az elsőszülöttet szeretik jobban. az igaz, hogy az első és utolsó szülött általában a kedvenc, de nálunk pl a fiatalabbik bátyám az. Mindig van akit jobban szeretnek valamennyivel.
2015. márc. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
31%

én hallottam olyat is, hogy egy anya inkább csak egyikükkel foglalkozott, mert csak rá kapott gyerektartást..


minket hál ég egyformán szerettek én is ilyen szülő leszek.

2015. márc. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:

Én is a legkisebb vagyok, de én becsúszott baba voltam, akit aztán a szülők lelkiismerete mentett meg és emiatt még jobban szerettek. (Megértem őket miért nem akartak volna, anyám már szült 3 fiút, csipőficamos volt,anya szülei idősek voltak).


Úgy mond el kényeztettek engem.

2015. márc. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem sem igaz ez az elsőszülött dolog.


Van ismerősöm, ahol az egyik gyerek nagyon hasonlít az utált anyósra, szinte a kiköpött mása kicsiben, még a gesztusaiban is, anyuka sajnos elég nehezen viseli.


Nekem kettő van, mind a kettőt nagyon szeretem, nem tudnám megmondani, hogy az egyiket jobban vagy sem. De mind a kettőben mást szeretek.

2015. márc. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
0%
4 gyerekem van. 23 fiam, 18 éves ikerfiúk és a 12 éves lányom. Mindegyik gyerekemet imádom, de hazudnék ha azt mondanám, hogy egyformán szeretem őket. Mind a 4 gyerekemet valami miatt szeretem. A lányomat azért szeretem jobban mert ő a legkisebb, a pici lány. Akivel lehet csajos dolgokat csinálni. Az ikreket azért imádom mert olyanok mint két tojás, de a természetük két különböző. Az egyik egy vigyori a másik hős...A legidősebb fiamat azért imádom mert ő az első a szívem csücske. Ő volt aki értelmet adott az életemnek. Mind a 4 gyerekemet szeretem valamiért.
2015. márc. 13. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim válasza:
0%
nekem két testvérem van, és hát sosem voltam én a kedvenc sem a szüleimnél, sem a nagyszüleimnél...
2015. márc. 13. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!