Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Két- vagy többgyermekes...

Két- vagy többgyermekes szülők! Van olyan, hogy az egyik gyerekét jobban szereti az anya/apa mint a másikat?

Figyelt kérdés
2015. márc. 12. 22:49
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

Van egy ismerősöm akinek van 3 gyereke.

2 felnőtt (egy lány és egy fiú) és egy kiskorú kislány.


Többször hallottam már tőle, és volt hogy félreérthetetlenül megjegyezte, hogy a kicsit szereti a legjobban.


De nem úgy ahogy valaki írta, hogy máshogyan, hanem a legjobban.


Egyik indoka az volt, hogy az anyja majdnem elvetélt vele, de mégis megmaradt (többek között így lett a neve is).

Bár szerintem ez nem a gyerek érdeme és nem a másik kettő "bűne".


De tényleg többször hallottam már ahogy róla meg a másik két tesójáról beszél, és valójában érezni a nem kis különbséget.

2015. márc. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
32%

"Aki nem tudja egyforma erősséggel szeretni a gyerekeit, az alapból nem volt anyának való. Lehet, hogy vannak gyerekei, de nem anya."


Itt senki nem mondta, hogy anyáról van szó.

A kérdező úgy tette fel a kérdést, hogy SZÜLŐK.


Tehát nem kell kombinálni és elvonatkoztatni.


De hogy a kérdésre is válaszoljak.


Én még nem vagyok szülő, nem tudom, hogy sajnos vagy szerencsére, a lényeg hogy nincsenek gyerekeim.


Fogalmam sincs, hogy tudnám-e egyiket vagy másikat jobban vagy kevésbé szeretni.


Csak testvérben és háziállatokban tudok gondolkodni.

Egyik testvérem jobban szeretem mint a másikat, és nem másképp.

A kutyámat jobban szeretem mint a macskámat és nem másképp, hanem jobban.


És még mielőtt bárki nekem esik, hogy egy testvér egy kutya nem gyerek, az ok, de nekem csak ebben van tapasztalatom.


Így előfordulhat, hogy képes lennék egyik gyerekemet vagy másikat jobban szeretni.

2015. márc. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
Mivel minden ember mas, sokmilliard felek vagyunk. Van ilyen is, olyan is. En ugy erzem, minket egyforman szeretnek a batyammal. Es ezt o is igy gondolja.
2015. dec. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!