Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Két- vagy többgyermekes...

Két- vagy többgyermekes szülők! Van olyan, hogy az egyik gyerekét jobban szereti az anya/apa mint a másikat?

Figyelt kérdés
2015. márc. 12. 22:49
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon sokan nem értik, mit jelent "ugyanannyira" és "ugyanúgy" szeretni. Két embert a világon nem tudsz ugyanúgy szeretni, mert minden ember más. Még a gyerekeid is.


De egy 10-es skálán jó esetben mindenki 10-re tenné a gyereke iránt érzett szeretet erősségét. Nem hiszem, hogy van olyan normális szülő, aki az egyik gyerekéért gondolkodás nélkül berohanna az égő házba, a másikért meg húzná a száját, hogy koszos lesz a ruhája.

2015. márc. 13. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
Ígyvan, utolso, nem lehet két embert ugyanúgy szeretni. Ha lehetne, a bigamia lenne a normális. Más kérdés, hhogy egy felnőtt embernek képesnek kell lennie rá, hogy a különbséget ne ereztesse a gyerekeivel.
2015. márc. 13. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
25%

Én mégis azt mondom, hogy ugyanúgy szeretem őket. Ugyanolyan mértékben. Egyikőjük nélkül sem lenne teljes az életem.

Az már más kérdés, hogy (ahogy az előttem hozzászólók is írták) mindegyikben más más szeretni való dolgot találok. És azt is elmondhatom, hogy nem egyformán jövök ki a gyerekeimmel - az egyikkel jobban megértem magam, míg a másikkal kevésbé. De ez messze nem jelenti azt, hogy nem szeretem ugyanúgy mint a testvérét...

A gyerekek iránti szeretetet pedig botorság a szerelemhez vagy a párkapcsolathoz hasonlítani. Anyai részről, ez egy természetes folyamat, ami beindul önmagától...

Ami a férjemet illeti...már nem vagyok abban biztos, hogy egyformán szereti a gyerekeket. Nála talán az érzéseit az vezérli, hogy melyik gyerek személyisége illik jobban az övéhez...Itt valóban hasonlít a szeretet a párkapcsolati szeretethez, hisz már valaminek a függvénye.

2015. márc. 13. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat!!


#9: nagyon szépeket írtál :)


#10: pont ezért tettem fel a kérdést mert úg érzem, hogy tesóm köztem is húgom az aki a kedvenc... pedig neki sokkal rosszabb természete van mint nekem.


#13: nagyon nagyon érdekes amit írtál az apa-gyerek kapcsolatról. nagyon köszönöm, hogy megosztottad velem!

2015. márc. 13. 08:08
 15/33 anonim ***** válasza:
Én mindhárom gyerekemet nagyon szeretem, és gondolkodás nélkül képes lennék értük bármire. Ha a fentebb írt példánál maradunk, akkor bármelyikért beszaladnék egy égő házba. Mindhárom más személyiség, másfajta igényekkel. A szeretetigényük is más. Mármint a szeretetünk kifejezésének, kinyilvánításának igénye. Én pedig próbálom úgy szeretni őket, ahogy az nekik jó. Pl a legnagyobb már független, nem velünk lakik, és fáj a hiánya, hogy messze van, ritkán látom, de azt tartom a legfontosabbnak, ami neki jó, úgy élje az életét, ahogy ő szeretné, én pedig ebben támogatom, úgy és annyit kommunikálunk, ahogy, és amennyire neki szüksége van. A középső egy okos, éles eszű, nagyon kommunikatív, állandóan pörgő, kreatív, alkotó gyerek. Ő eléggé független személyiség, de szüksége van az állandó visszajelzésre, dicséretre, megerősítésre, hogy jó, és értékes amit csinál. A szeretetét kimutatja, és viszonzást is vár, amit meg is kap. Gyakran kell ölelgetni, puszilgatni, és ez nagyon jó mindkettőnknek. A legkisebb még egyenlőre egy kis anyjamajma. Állandóan szeretgetnem kell, bújik ha együtt vagyunk, 5 percenként szalad pusziért itthon, ő folyamatosan igényli a fizikai kontaktust, szeretgetést. Amúgy ő is vidám természetű, szeret alkotni, rajzolni, stb, szereti a társaságot, de nehezen jön ki másokkal. Dacos, eléggé öntörvényű. Vele így kicsit nehezebb mint a nővérével, több a konfliktus. Mégis úgy tűnik, nagyobb a szeretetigénye. Lehet mondjuk, hogy pont emiatt. Összegezve én azt mondanám, hogy mindegyiket nagyon, de nagyon szeretem, csak másképpen.
2015. márc. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
11%
Nagymamám mindig azt mondta, hogy az én apukámat szereti jobban, ő a kedvenc fia. Nagybátyámat is nagyon szerette, de mégis jobban pátyolgatta, mert ő volt kissebb, a kis csendes, a kis szeretnivaló, nagybátyám pedig sokkal önállóbb, talpraesettebb. Hogy kit szeretett jobban, az akkor derült ki, mikor meghalt édesapám, majd egy évre rá a nagybátyám: egyiket se, mind a két fia elvesztésénél ugyan annyira összetört, mind a két fiát ugyan annyira szerette, imádta, csak hitte, hogy van köztük különbség. Ha úgy is érzed, hogy a tesód több szeretet kap, akkor is tudd, hogy a szüleid ugyan úgy szeretnek mind a kettőtöket és mind a kettőtökért az életüket is feladnák!
2015. márc. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
14%

Ha elvonatkoztattok a mindennapi élettől és egy extrém helyzetet képzeltek el, akkor ki fog derülni, hogy bizony nem szeretitek egyformán a gyerekeiket. Ha választani kellene pl mint anno a náci halaltaborokban, hogy csak az egyiket tarthatod meg, a másikat el veszik, máris meglenne a "kedvenc." Vagy ha teszem azt a sivatag közepén kitennenek a gyerekeiddel és nem tudnál csak egyet cipelni, akkor is választanál. Ezek nyilván nagyon durva példák, de ott van pl az, amikor az egyik gyerek nagyon beteg és a testvér csontvelojet használják fel a gyogyitashoz : relative simán bealdozza a szülő az egeszsegest esetleges komplikaciok- hogy a másikat mentse.

Nyilván az életben Igen ritkán fordulnak elő ilyen helyzetek, de ezek mutatják meg a valóságot. ...

2015. márc. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
15%
az ilyen extrém helyzetek, mint a savatag, vagy a haláltáboros dolog azért nem feltétlenül mutat meg bármit is. Sőt a csontvelős dolog sem... Ha választanod kelle a kettő közül egyet, akkor ha egyformán szeretnéd őket, azt mondanád, hogy ó, hát én nem tudok választani, vegyétek el mind a kettőt??! Ez hülyeség, semmit nem bizonyít! A csontvelősről meg annyit, hogy ha egy szemernyi remény is van, hogy megmentsem a gyerekemet, akkor megteszem. Ha a másik gyerekem a lehetőség, akkor is megteszem és itt noncs szó arról, hogy szeretem-e valamelyiket jobban, vagy sem.... Az más tészta valamelyest, amikor a beteg gyereknek nincs testvére és ezért bevállalnak még egy gyereket a szülők, hogy legyen donor. Olyankor 2 lehetőség történhet, a donor gyereket is szeretik, de a szemükben akkor is ő egy donor marad, vagy pedig még jobban szeretik őt, hiszen megmentette a beteg tesó életét. Olyankor lehet érezhető, egyértelmű különbség. Máskor viszont szimpátia beli különbségről beszélhetünk. De az nem egyenlő a szülői szeretettel.
2015. márc. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
12%
Hát az értő olvasás nem az erősséged.... A válaszom épp azt írta le, hogy nem lehet egyformán szeretni a gyerekeinket
2015. márc. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
48%
Minden esetben, minden csaladban ez van! En olyanrol meg nem hallottam, hogy egyforman szeretik.
2015. márc. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!