Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha szüleim döntése volt a...

Ha szüleim döntése volt a kertes ház, miért kell engem nyaggatni hogy legyek kint?

Figyelt kérdés

Olyan 14 éves koromig tömblakásban laktunk, imádtam. Nem lógattam a lábam, segítettem amiben kellett, a szobámat takarítottam, ha úgy láttam akkor máshol is, mosogatást majdnem mindig én csináltam, kaját csak azért nem csináltam mert szüleim utálták/utálják a főztöm :D Majdnem minden nap 1-2 órákat sétáltattam a kutyát, lementem vele a Duna partra, stb, tehát nem csak a tévé előtt heverésztem.

Aztán elköltöztünk kertes házba, és azóta kb rám van kényszerítve hogy legyek kint az udvaron. Nem azért hogy segítsek, mert nincs sok munka (csak 3 kutya van meg 3 macska, haszonállatok nem, növény meg csak fák, fű meg pár virág amiket kizárólag anyukám gondoz), hanem csak úgy legyek kint. Szívesen kimegyek a kutyákkal játszani, de hamar megunják. Vagy ha jó idő van, kiülök olvasni, de hamar kényelmetlen lesz a kinti pad. Ha munka van kint, pl fűnyírás, gyümölcsszedés, akármi, természetes számomra hogy segítek és kiveszem a részem belőle, de fel nem tudom fogni, hogy "csak úgy" minek kéne odakint lennem, meg mi a túrót kéne csinálnom.

Hobbim a fotózás, videózás, mindkettőhöz a gépemhez kell ülnöm, szeretek sorozatot nézni, az is benti program, olvasni is a kanapémon kényelmes, meg hát programozást tanulok, ahhoz is kell a gépem, amin ""mindig csak játszok"" :D Jól esik néha kimenni levegőzni egyet, de nem egész nap...

Ha nincs dolgom, miért nem ülhetek bent a fenekemen? Vagy miért nem csinálhatok benti munkát? Tök szeretek pl porszívózni, meg mosogatni, de nem, anyám nem hagyja, ő azt megcsinálja, én legyek kint. De minek??

Vegyük úgy, hogy a "költözz el" választ már megkaptam, nem is konkrétan megoldást keresek, már csak félig lakok otthon, és nemsokára teljesen elköltözök, de miért kell ennyire erőltetniük?

Ti mit gondoltok?


2015. márc. 13. 14:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

"Hobbim a fotózás, videózás, mindkettőhöz a gépemhez kell ülnöm"


És mit fotózol? A ruhásszekrényt? A tusolófülkét?


Nekem is hobbim a fotózás, de azt valahogy a házon kívül csinálom.

2015. márc. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nyilván a képeket kint készítem, de nem is az udvarunkon, hanem ha megyek valahova.
2015. márc. 13. 14:38
 3/11 Trafó1 ***** válasza:
100%
Most akarják bepótoltatni veled a kertes ház "örömei":-DDD
2015. márc. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel már elkéstek. Nem vagy már 4 éves gyerek, aki tud kint szaladgálni, homokozni, bicajozni. Nem értem én sem, h ezt miért eroltetik.


2 gyerekes anyuka

2015. márc. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kiskoromban sokat voltam nagypapáméknál kertesben, akkor még elvoltam, elszöszmötöltem a kertben, fogtam békákat, labdáztam, bicóztam egy utcabeli gyerekkel, akkor simán ki lehetett "rakni" hogy menjek aztán játsszak, de ebből már "kicsit" kinőttem :D
2015. márc. 13. 15:06
 6/11 anonim ***** válasza:

Egyetértek a 4. válaszolóval. Ezt korábban kellett volna.

Én falun nőttem fel, az egész kicsi gyermekkoromat kint töltöttük télen-nyáron, de nem egyedül, hanem testvérekkel, szomszéd gyerekekkel. Maga a kánaán volt :) De 14 évesen, egyedül "kicsapni" az udvarra.. hát ez nagyon erőltetett.. MOndd nekik hogy elkéstek. VAgy mutasd meg nekik ezeket a kommenteket.

2015. márc. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Jaj, ezt én hogy utáltam, amikor még kertes házban laktunk (szerencsére most a harmadikon nincsenek ilyen gondjaim már :D)! Anya minden délután kopogott menetrendszerűen: "miért nem vagy kint? Olyan szép idő van/úgy csicseregnek a madarak/olyan jó a levegő etc.". És sajnos nekem sem volt róla fogalmam sose, hogy mi a jó fenét kellene nekem ott kint csinálnom :DD.
2015. márc. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát egyrészt érthető, hogy a szülők azt akarják többet legyél friss levegőn, érjen a nap, mozogj kicsit és ne a gép előtt döglődj egész nap. Másrészt tény hogy senki nem fog kint ülni ha nincs semmi dolga.
2015. márc. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha nem dobozos géped van ülj ki vele a kert vagy a teraszra. Ha meg nem akkor meg (persze nyáron vagy jobb időben) húzd el a függönyt és nyiss ablakot. Így talán észreveszik az "igyekezeted". Ha ez sem használ akkor barátokkal menjetek moziba vagy akárhova. Sok szerencsét! 15/F (kertes ház) :D
2015. márc. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Még az jutott eszembe, hogy azért szeretnék, hogy kint legyél, mert keményen dolgoztak azért, hogy kertes házba lakjatok és ezt ki akarják hogy használd.
2015. márc. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!