Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ebben a szituációb...

Szerintetek ebben a szituációban anyukám döntése helyes?

Figyelt kérdés
Megkért, hogy pucoljak meg neki 30 krumplit. Mondom oké segítek neki megcsinálom. Leülök a TV elé, hogy majd ott elvégzem a munkát. Elkezdtem TV-zni meg pucolni a krumplit erre odajön a nővérem, hogy kapcsoljam ki a TV-t mert, hogy ő a nappaliba akar tanulni merthogy az ő szobájában sötét van (fényes nappal van és még lámpa is van a szobájában). Anyukám felajánlotta neki, hogy menjen be a másik tv-s szobába de Ő azt mondja hogy nem. Én meg mondtam, hogy akkor én meg nem fogom megpucolni a krumplit. Erre azt mondja anyukám hogy jolvan akkor ne. Bemegyek a szobámba és hallom hogy elkezd ordibálni hogy hozzam ki a gépemet a szobámbol és hogy 1 hétre el leszek tiltva. Erre meg mondtam hogy a nappaliba nem azert van TV hogy azt nézzük. És ordibálva elküldött hogy nem akar látni egész nap. Ennyi.
2015. márc. 8. 12:37
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
42%

Mi volt annyira fontos egy TV műsorba, hogy a nélkül nem vagy hajlandó segíteni anyukádnak?

Neki van igaza.

2015. márc. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
79%
Szegeny anya, ket hulye gyerekkel.
2015. márc. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom csak hogy jön oda a nővérem hogy elküld (amúgy meg megcsináltam)
2015. márc. 8. 12:44
 4/38 anonim ***** válasza:
72%
Anyádnak volt igaza. Segítséget kért tőled, te meg feltételhez szabtad, nővéred alád tett etéren - ő már inkább nem volt etéren fer -, aztán anyádon álltál bosszút. Neked hogy esne tőle egy hasonló szitu?
2015. márc. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:
De azt nem értem hogy mért nővéremnek ad igazat miközbe neki segítek?
2015. márc. 8. 12:47
 6/38 anonim ***** válasza:
6%
Mert ő tanul, és csak mert te tvéznél és ehhez a feltételhez szabtad a segítségedet attól még a nővérednek joga van a nappaliban tanulnia. Amihez meg csönd kell. Neked hogy esne, ha téged a tanulás miatt szidna anyád le? Gondolom igazságtalannak tartanád. Valszeg azt is, hogyha nem hinnék neked el, hogy sötét van a szobádba. Napközben lápát égetni meg pénz kidobás. Ettől független továbbra is azt mondom, hogy a nővérkéd sunyiskodott itt vmit, de anyád teljesen jól döntött.
2015. márc. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
49%

mert hülyén viselkedtél, mint egy 5 éves

inkább behisztiztél és elvonultál

2015. márc. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
31%

Nálunk ilyen helyzetben biztos vajas kenyeret kaptatok volna vasárnap ebédre.

Nehogy már egy adag krumpli megpucolásához ilyen hisztit kelljen levágni! mellesleg nem pucolunk krumplit a szobában.

2015. márc. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
15%
Zaj mellett tényleg nehéz tanulni, kriplit pucolni meg lehet tv nézés nélkül is. Anyád meg nem döntött ebben a világrengető kérdésben, hanem véget vetett az értelmetlen civakodásnak. Fölösleges ilyen piti dologból érzelmi kérdést csinálni (azaz bolhából elefántot).
2015. márc. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
95%

Bocsi, hogy ellenszegülök mindenkinek, de mentségemre szóljon, én is kétgyermekes anya vagyok (gyerekként egyke voltam).

Az első lányom ilyen, kicsi korától az a szokása, hogy ha a húga elkezd valamit, (leül egy székre mondjuk) akkor neki okvetlen csak az a szék kell... Most hogy nagyok, nem ilyen apróságokban mutatkozik meg, egyre rejtettebben próbál mindig a nyomában lenni... évek óta igyekszem egyensúlyt teremteni, ebből következik, hogy az ilyen szitukból nem lesz veszekedés...

Tanulva a mi esetünkből, így oldottam volna meg:

Egyik gyerekemre bízok valamit, ő pedig segítőkész, csak valamihez köti a segítséget, mint te a tévéhez... jön a másik gyerek, és okvetlen épp ott kell tanulnia. Ott még jól csinálta anyud, hogy ő is máshová küldte volna, hiszen te ott kezdtél egy tevékenységet, ami folyamatban volt, és olyan helyen, ahová a tevékenység illik is- nappali/tévé, így én is máshová küldtem volna a tanulni vágyót. Mivel ő kötötte az ebet a karóhoz, hogy ott szeretne tanulni, felajánlottam volna, hogy üljön le ő is pucolni addig, így a krumpli hamar kész lesz, így első gyermek felszabadul, vagy jön nekem segíteni a konyhába, vagy tévézik másik szobában... a másik így tanulhat aztán. Anyukád nem keresett további kompromisszumot, lehet, belefáradt... üljetek le hármasban átbeszélni... Testvéred gyakran ilyen?

2015. márc. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!