Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy fogadnátok, ha a 20 éves...

Hogy fogadnátok, ha a 20 éves lányotok a másodunokatestvérével járna?

Figyelt kérdés
2015. jan. 19. 15:27
 1/7 anonim ***** válasza:
95%

Hát, unokatestvértől már törvényileg is megengedett a házasodás.


Másrészt én pl.nem is ismerem a másodunokatesóimat, ergo simán tudtomon kívül is összejöhettem volna eggyel.

2015. jan. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

Egyik haverom így nősült... semmi különös...

(azért gyerekvállalás előtt javasolnám a részvételt egy genetikai tanácsadáson, hátha van a családban olyan betegségre való hajlam, ami ezen a rokonsági fokon is kockázatot jelentHET... nem gyakori, de érdemes utána járni)

2015. jan. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
36%
Tudták egymásról, hogy rokonok, amikor megismerkedtek? Ha igen, akkor az számomra nagyon furcsa... nekem van egy pár másodunokatestvérem de soha eszembe nem jutna úgy tekinteni bármelyikükre is....
2015. jan. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
Egy tanácsadás nem árthat, viszont másodunokatestvéreknek csak a nagymamáik testvérek ha jól tudom, ott már nagyon pici a genetikai azonosság.
2015. jan. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%
Úgy, mintha nem a másodunokatestvérével járna: örülnék, hogy boldog.
2015. jan. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Semmi problémát nem látok benne. Sőt, mivel így a szülők egyik ágon unokatestvérek, remélhetőleg adott a jó viszony és a hasonló értékrend a családok között.


Genetikailag elhanyagolható a kockázat. Legföljebb, ha valami öröklődő rendellenesség van a családban, akkor érdemes külön foglalkozni vele.

2015. jan. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
91%
Semmi kivetnivalót nem látok ebben. Inkább abban segítenék a gyerekeknek, hogy ha rossz nyelvek veszik a szájukra akkor megvédenem őket. Ez sokat számíthat, főleg ha együtt is maradnak, mert pár rosszándékú vénasszony sok kellemetlenséget tud okozni a fiataloknak.
2015. febr. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!