Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van olyan, amit nem tudsz a...

Van olyan, amit nem tudsz a szüleidnek megbocsátani?

Figyelt kérdés

Nem feltétlenül szíjjal verésre, vagy komoly bántalmazásra gondolok, hanem olyan apró gonoszságra, ami a döntéseidet, személyedet támadja. Személyes példával tudom a legjobban elmesélni: a jelenlegi párom egészen más karakter, mint az előző barátom. Anyám imádta az előző barátomat, de ő egy lusta, tutyimutyi gyerek volt, nem hozzám való. A mostani barátom határozott, törtető típus, nem egy "kezesbárány". Anyám többször is hangoztatta, hogy az előző barátomat mennyivel jobban szerette, mert ő olyan kedves fiú volt.

Mikor összeköltöztem a jelenlegi párommal, kértem anyát, hogy pár személyes cuccomat hozza el maguktól. Mikor megkaptam a cuccaimat, akkor belecsempészve a dobozban ott volt rengeteg közös kép az exemről, tőle kapott ajándékok, stb. Ezeket nyilván nem kértem, és nagyon rosszul esett, hogy anyám ennyire nincs tekintettel a jelenlegi kapcsolatomra, hogy az előző barátommal készült képeimet, tőle kapott ajándékokat önkényesen idehozta nekem, a jelenlegi párommal közös lakásunkba.


Ez szerintem pont egy apró gonoszság, amit nem tudok megbocsátani.


A ti történetetekre vagyok kíváncsi. Nálatok volt ilyesmi?


2015. márc. 17. 16:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Van.

Lelki terror.

Testi bántalmak meggyógyultak, a helyük nem feltűnő.


De járok szakemberekhez és kezeltetem magam. Eddig jót is tett a kezelés.

2015. márc. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem tudom megbocsátani a szüleimnek, hogy nem fogadnak el, úgy ahogy vagyok.
2015. márc. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Gimis koromig olyan teljesítménykényszerben éltem, hogy pszichésen ma is iszom a levét. Ha kaptam egy hármast, ordítottak, utána letagadták, gúnyolódtak, szurkáltak, mellette kivételeztek öcsémmel.
2015. márc. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos van. Mindent megtiltanak, nem engednek soha sehova, csak ritkán, de akkor is folyton hívogatnak. Kilemcedikes koromig tűrtem el hogy bezárnak és emiatt zárkózott, visszahúzódó voltam, barátaim nem voltak. Tizediktől azonban elegem lett. Mindent megcsinálok amit kérnek itthon, jótanuló vagyok. Szeptemberbe kezdtem el járni legelső barátommal. Anyáékkal mindenbe őszinte voltam vele kapcsolatba. Csakhogy éjjel-nappal beszólogattak, lelki terrorba tartottak, mert szerintük csak felnőtt koromba kéne barátomnak lenni. 3 hónao utan szakítottunk, de érdekesen pont a végére szerették meg, egész addig folyamatosan szidtak. Aztán megismertem egy másik fiút. Egyedül amiatt tiltottak tőle, mert nem végzett olyan jó sulit...mikor anyának nyolc általánosa van és pont ő papolt róla...de mikor már 1 hete nem találkoztunk, bejelentettem hogy megbeszéltük a találkozót, apáék össze-vissza kiabáltak, sőt, erőszakkal is vissza akartak tartani, de elmentem mert nem vagyok a tárgyuk amit birtokolhatnak. Miután hazaértem, megtéptek, megütöttek, 1 napig nem kaptam enni és a villanyt is kicsavarták a szobámba...csakis azért mert találkoztam azzal skit szerettem...azóta gyűlölöm őket....annyira megmérgezték a kapcsolatunk, hogy szakítanunk kellett miattuk...most se akarnak engedni sehova, és utana csodálkoznak ha nem mondok igazat...mert minek legyek őszinte, ha utána megtépnek? Már sokaknak meséltem a beteges viselkedésükről és féltésükről, mindenki mondta hogy 18 eves korukba biztos lelépnének. Hát en is ezt fogom tenni, már gyűjtöm a pénzt és amint betöltöm a 18-at, fogom a cuccaim és húzok el innen.
2015. márc. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
#4-es vagyok, bocsanat, ezt elfelejtettem: 16/l Debrecen
2015. márc. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%
Így jártál, egyébként ettől 100X rosszabbért haragszok.
2015. márc. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
16%

Szia ! :)


Elhiszem hogy számodra ez rosszul esett, de mégis, ahogy leirtad, nekem ebből nem az jött le hogy anyukád feltétlenül piszkálódni akart vagy valami.

Igazából ez attól függ mennyi ideje vagytok együtt.

Tudod, egy édesanyának (általában) nagyon jó megérzései vannak párkapcsolat téren (legalábbis az én anyukám nagyon rá tud érezni mikor mondom neki a barátomat, hogy mi lesz a vége). A jelenlegi például nem tetszett neki az elejétől fogva. Kb két és fél hónapja vagyunk együtt, nagyon szakitófélben mert kibújt a szög a zsákból (ő engem birtokolni akar). Anyukám tudta előre hogy ez lesz, ne kérdezd honnan, tudta.

Eleinte én is nagyon ki voltam anyukámra emiatt hogy nem támogatta, utólag, igaza volt.

2015. márc. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Nagyon örülök, hogy páran kommentálták az én példámat, de nem erre vagyok kíváncsi. :) Saját történetet szeretnék hallani, kinél milyen "apróságnál" szakad el a cérna. Nálam ez volt az. Kérlek titeket, a kérdésre válaszoljatok.
2015. márc. 17. 18:01
 9/18 anonim ***** válasza:

Nem illek bele anyám szabályrendszerébe, ezért néhány hetente-havonta előáll azzal, hogy én nem szeretem őt, rühellem a családomat, lenézem őket. 28 vagyok, és még mindig az ő lelki terrorjában élek.

Szeretem, imádom, de ezt a keresztet soha nem fogom megbocsátani neki.

2015. márc. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Van. Anyám sose szeretett, cserben hagyott. Csak akkor voltam jó neki, ha abból haszna származott. Lelki sebek. Nem látszanak, de ott vannak.

28N

2015. márc. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!