Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan győzhetném meg anyámat...

Hogyan győzhetném meg anyámat arról, hogy én ezt szeretném?

Figyelt kérdés

Most vagyok nyolcadik osztályos, és szeretnék magamnak egy harmadik nevet. Már évek óta ízlelgetem a gondolatot, és már a név is megvan. Ki tudnám fizetni a spórolt és a ballagási pénzemből, csupán édesanyámat szeretném meggyőzni a dologról.

Úgy gondolom, ez most a nyáron lenne a legjobb, mivel jövőre új diákigazolvány kell, és ha később változtatunk, akkor újra kell csináltatni, így olcsóbban kijönne. Milyen érvekkel győzhetem meg? (Amúgy: van valakinek ezen a téren tapasztalata: hogyan kéne csinálni, mennyibe kerülne stb.?)

Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. márc. 28. 22:06
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Ha anyukád megkérdezi, hogy jójó, de miért, arra mit válaszolnál?
2015. márc. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
Miért nem jó az amit édesanyádék adtak neked?Ha Vég a vezetékneved és esetleg Bélának hívnak most, akkor még megérteném, de egyébként baromságnak tartom.
2015. márc. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Nevet nem lehet csak úgy átírni sehol. Van viszont törvényes útja: Csak nagykorú személy teheti meg, a születési név megváltoztatása iránti kérelmet személyesen kell benyújtani a helyi anyakönyvvezetőnél, a helyben kapott formanyomtatványon.
2015. márc. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is sokszor jött az ötlet,de annyiba maradt,mert nem engedték a szüleim. (a két keresztnevem felcserélve) Csak bementek a hivatalba és kérvényezni kell.Egyébként kb 5 ezer forint.

15/L

2015. márc. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha kibírod 18 éves korodig, akkor nem kell hozzá édesanyád engedélye. Akkor úgyis kell majd a továbbtanulás miatt új diákigazolvány stb.
2015. márc. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem megváltoztatni akarja a nevét, csak szeretne egy harmadikat. Amúgy én ismereg egy Végh Bélát. xDD
2015. márc. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Értitek: Mondjuk a nevem Kiss Panna (nem ez, de mindegy :DD) és szeretnék Kis Panna Luca lenni. Az a baj, hogy én tizennyolc évesen még gimnazista leszek (évveszteség, plusz öt éves gimi) úgyhogy akkor megint új diák kéne, ami plusz pénz... Így ha most csináljuk meg, akkor nem kell kétszer diákot csináltatni. :D

Szóval, tanácsok anyám meggyőzésére?

2015. márc. 29. 14:44
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

-Anya,mivel csak egy keresztnévvel áldottál meg,

és mostanság azt látom meg hallom,hallom,hogy mindenkinek kettő van.Én is szeretnék másodikat.


Vagy


-Anya mivel a családunkban is van egy Anna (csak mondtam egy nevet) és a fekmenőink közt is több ezért megtetszett és felszeretném venni.


Esetleg:


-Anya, az Anna most menő,klassz meg minden,nagyon tetszik,szeretném felvenni.


Légysz anya,köszönöm :)

2015. márc. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát az lenne a szép, ha ezt el tudnám érni :D
2015. ápr. 7. 20:44
 10/10 slystalloneslover válasza:

Kedves kérdező%

Az én helyzetem egy kicsit más, mert már elmúltam 18, de azért megnyugvást ad, ha az édesanyám is beleegyezik (függetlenül attól, hogy hivatalosan nem kell). Neki nem igazán tetszik az ötlet, ő sem érti, minek szeretném, mivel már mindenki X néven ismer és szólít, de én akkor is szeretném, ha magam választhatnám meg, hogyan mutatkozom be és hogyan szeretném, hogy szólítsanak. Nekem pl. magyar eredetű nevem van, ezért azt is szoktam neki mondani, hogy ha majd egyszer külföldön leszek/dolgozom/lakom, akkor az furcsa lenne az ottaniaknak. Ha nálad nem ez a helyzet, akkor nem tudok más észérvet sajnos.:( De mondd meg édesanyádnak, hogy én, egy lassan 20 éves lány,maximálisan támogatom az ötleted,és hogy ne vegye sértésnek, fontos neked a név,amit kaptál tőle, egyszerűen csak szeretnél egy másikat mellé,ami szintén biztos fontos neked. :) Én is jól átgondoltam, de mivel számomra nagyon kedves név, ezért tényleg fel szeretném venni!

Nem tudom ezzel segítettem-e,de majd szurkolok neked!;)

2015. ápr. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!