Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Változtassak csak azért mert...

Változtassak csak azért mert nem találják jó ötletnek?

Figyelt kérdés

Jövőre fogok érettségizni, most egy vendéglátói szakközépbe járok, ahol szakácsnak tanulok, és mindenképpen szeretnék ezzel a szakmával elhelyezkedni.

A gond csak az, hogy szüleim ellenzik, mert szerintük olyan szakmát kéne választanom, amivel megyek is valamire. Jól mennek a nyelvek, ezért például azt is felhozták, hogy elmehetnék tolmácsnak. Tény, hogy ezen is gondolkodtam, de elég régen volt, és a mostani elképzeléseim mellett szeretnék kitartani.

Egyedül csak bátyám áll mellettem, de sajnos még így sem értem el semmit.



17/f


2015. ápr. 3. 22:57
 1/7 anonim válasza:
74%
Szerintem bizonyítsd,mutas fel egy pár fontosabb elérést ezzel kapcsolatban,gyözd meg öket,hogy neked ez igy jó.:)
2015. ápr. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%
gyakorlatotok van már?egyébként az biztos ,hogy kemény egy szakma ,dolgoztam vendéglátásban ,a szakácsok hajnaltól estig dolgoznak ,és igen sok minden beleszámít a munkakörükbe ,nem beszélve a hétvégékről.itthon meg nincs is megfizetve .de ha azt mondod szereted csinálni ,érdekel és jól megy a nyelvtanulás akkor szerintem elég jó lehetőségeid vannak külföldön.talán ezzekkel érvelj a szüleidnek.de megmondom őszintén ha már leérettségizel ezerszer jobb lehetőségeid vannak mert alapvetően ez a szakma 10 osztályos végzettséghez van kötve.
2015. ápr. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%
Szakácsként nagyon jól lehet keresni, akár külföldön is. Dúsgazdag lehetsz akár.
2015. ápr. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%
Szakácsként alap, hogy legalább 150-et keresel. Ez annyi, amennyit egy kezdő diplomás sem kap. Nagyobb szállodákban, csillagos helyeken, külföldön ennek a többszörösét. És szakácsra mindig szükség van.
2015. ápr. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
35%

Miért ne tanulhatnád mindkettőt? A nyelvet hogyan gondoltad (nyelviskola és felsőfokú vagy főiskola/egyetem)?

A szakács jó, mert azzal szinte biztos, hogy lesz munkád, szereted is, ne add fel. Tolmácsként is jó lehetsz, ha van hozzá érzéked, meg a nyelvtudást bármikor bárhol hasznosíthatod (irodai munkára is jobban bekerülHETsz).

Jó, ha több lábon áll az ember. Ezeket a sulikat hamar el is végzed, akár párhuzamosan is.

2015. ápr. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem szerezz levelezőn egy nyelvszakos diplomát és mellette dolgozz szakácsként.Mire megszerzed a diplomát, addigra lesz 3 év gyakorlatod amivel már komolyabb helyre is jelentkezetsz.

A nyelvszak a további életedben bármilyen munkához előnyt jelent.

Ha profi szakács akarsz lenni gondolom fogsz olvasni külföldi szakirodalmat/receptkönyveket stb...

Még az is lehet h a kellemest összekötheted a hasznossal és szabadidődben másodállásként gasztronómiai szakkönyveket fordítasz. A szakfordítók jobban keresnek mint a sima fordítók.

Így lenne két bevételed és ha esetleg idősebb leszel nem bírod már annyira a konyhában a hajtást, akkor is lesz egy biztos munkád fordítóként.

2015. ápr. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Kedves 6-os válaszoló. Látom nem sok lövésed van a vendéglátós életről, a szakács mivoltról... Nehezen tudom elképzelni h a mai rohanó, embert próbáló, stresszes , 16 órákat dolgozó vendéglős világ mellett valaki diplomát csináljon . Bár meg lehet próbálni...


Kedves kérdező, a szakács szakma a tuti

2015. ápr. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!