Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van az, hogy sok fiatal...

Miért van az, hogy sok fiatal gyerek, kamaszok, úgy érzik, hogy a szüleik rosszat akarnak nekik és szemetek velük?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy például a szülők nem engedik el őket akárhová éjszaka, nem ihatnak alkoholt, óvják őket a korai szexuális kapcsolatoktól, nem ülhetnek egész nap a gép előtt, tanuljanak rendesen stb. Biztos ismerősek az ilyenek, rengeteg hasonló ilyen dolog van, ja meg kérdésekben is előfordulnak hasonló problémák. Az ilyen tiltásokon a tizenévesek mindig felháborodnak, megsértődnek, úgy gondolják, hogy elég nagyok már ahhoz, hogy bármit megtegyenek és támadásként, szemétségként tekintenek ezekre a korlátozásokra, kötelességekre, pedig szerintem jogosak. Én 18 éves vagyok, és soha nem szegültem szembe a szüleimmel ilyenek miatt.

2015. ápr. 4. 12:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
70%
Én is 18 vagyok, nekem azt mondták míg rendesen tanulok addig ezek közül akármelyiket csinálhatom
2015. ápr. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%

Egy kamasznak kevés esetben van racionális érvrendszere. Azért mert csak. Ő gondol valamit, akar valamit aztán ha az nem úgy lesz akkor persze, hogy az elsődleges akadályozó tényező ebben a szülő és rá kell haragudni abban a pillanatban.

Aztán a nehezebb típusok kikészítik a szülőt és mire idegroncs lesz szerencsétlen, addigra belátja a már felnőtt gyerek is, hogy igazad volt anyuka, apuka.

2015. ápr. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Na jó, a gép előtt elég sokat ülök, ezt nem is tiltják meg nekem, mert mellette rendesen tanulok, a többit meg nem is szokták nekem emlegetni, mert nincs rá igényem, hogy éjszaka eljárkáljak mindenfelé, piáljak vagy cigizzek, a szexuális kapcsolatokat inkább nem említem..., de amúgy ezeket a lázadó tiniket soha nem tudtam megérteni. Mi ellen lázadnak, ha mindent megkapnak, amire szükségük van?
2015. ápr. 4. 12:15
 4/19 anonim ***** válasza:
83%
Miért foglalkoztat ez? Alapvetően engem egyáltalán nem érdekel a bulizás,piálás,drog. Soha nem is próbáltam és bulizni se voltam Sehol. Van párom vele megvagyunk és szexuálisan aktív vagyok,de erről tudnak a Szüleim is és orvosnál is voltam fogamzásgátlót íratni. Nekem mondta anyu hogy nem mehetek ilyen helyekre stb de én nem is vágyom ilyenekre. Az ismerőseim nagy része bulizik és minden héten részegre issza magát. Én nem csinálom ezt ezért "antiszociális és unalmas" vagyok. Kezdem lassan elhinni. Nem tudok az osztályommal miről beszélni mert a fiuk csak a nőkről az egyetlen csaj oszt.társam a pasikról és a bulizásról beszél. :(
2015. ápr. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
43%

Na az ilyen hozzád hasonlókból lesznek anyuci pici fiacskái...

A kamaszkor a lázadásról szól és ez nem véletlen. Így van programozva az ember. Ez az az időszak, amikor a gyerek befejezi a szülei utánzását és kialakul az önálló személyiség.

2015. ápr. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Ezeken a dolgokon az emberek nagytöbbsége átmegy. Hormonálisan olyan löketet kap az ember, hogy hirtelen nem tudja feldolgozni. Hasonló löketet kap az ember, mikor szerelmes, és mikor szülővé válik. Szülőként legszívesebben még mászókázni se engedném a gyerekem, mert félek, hogy leesik.:D Szülőként próbáljuk mindentől megóvni a gyerekeinket, megpróbáljuk úgy alakítani az életüket, ahogy mi szeretnénk alakítani a sajátunkat, ha ezze. a tudással, élettapasztalattal, ami jelenelg van, visszamehetnénk az időben és újra tinik lehetnénk. Tudjuk, hogy milyen hibákat vétettünk és szeretnénk, ha nekik már nem kéne ugyanazokat elkövetni, nem értjük, hogy miért nem hallgatnak a tapasztaltra, ők pedig azt hiszik, hogy nem voltunk abban az élethelyzetben, nem tudhatjuk. Csak mikor felnövünk, akkor látjuk be, hogy igazuk volt a szüleinknek. De akkor már késő.

Nem voltam lázadó típus nagyon, egy év volt az életemben, mikor "lázadtam" és nem éreztem annak, azt éreztem, nekem jogom van erre, mert az én életem, had döntsem el én, hogy mi legyen vele. Következő évben visszagondoltam, hogy mit tettem előző évben és meg voltam hökkenve magamon, hogy én ezt hogy engedhettem meg magamnak. Hibáztam, de megtettem mindent, hogy kijavítsam. Mindenki a saját kárán tanul. Az én gyerekeim még picik. Van még minimum 8 évem, hogy az első beleérjen a korba. Csak remélni tudom, hogy haverok maradunk arra a pár évre is.

2015. ápr. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Miért is? Ha ez nekem szól akkor az első az hogy lány vagyok. Ettől nem leszek pi***ba bújos se semmi hasonló. Szimplán más az értékrendem és nem akarok összevissza részegen mászkálni 16 évesen.
2015. ápr. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
De attól, hogy még nem lázadok a semmi ellen, nem csinálok őrültségeket, amiket ha megtiltanak, akkor a szülőt egy nagy szemétnek nevezem, attól még van saját személyiségem. Azt csinálom egyébként amit kedvem van - ésszerű kereteken belül, ezeket nem is tiltják meg, tehát konfliktus sincs, és nem kell a szülőt a legnagyobb ellenségnek tekinteni.
2015. ápr. 4. 12:25
 9/19 anonim ***** válasza:
91%

szerintem pont hogy nem ilyen kérdések vannak itt.

olyanok tesznek föl itt kérdéseket, akiket súlyosan bántalmaznak a szüleik érzelmileg és/vagy fizikailag.

2015. ápr. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Ma már anyuka vagyok, de őszintén bevallom, hogy bár annak idején kellően megtanították a szüleim, hogy mit szabad és mit nem, hogy mi a jó és mi a rossz és nem voltam az a tipikus lázadó kamasz, de igen is annak idején voltak dolgok, amikkel nem értettem egyet, úgy éreztem, hogy szigorúbban fognak mint kellene, igen is éreztem azt, hogy nekem miért nem lehet, ezt vagy azt. És hogy miért? Mert még gyerek voltam, fogalmam nem volt a dolgokról, mert nem tapasztaltam még akkor, hogy milyen valójában az élet. Ma már nyilván felnőtt fejjel megértettem, hogy mit miért nem lehet, de fiatal kamasz korban ez teljesen természetes, hogy az ember gyereke lázad és többet is szeretne, mint amennyit engednek.
2015. ápr. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!