Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Láthatom a párom gyermekeit?

Láthatom a párom gyermekeit?

Figyelt kérdés
A párommal néhány hónap múlva összeházasodunk! Az előző kapcsolatából van 2 gyereke,akikkel szeretnénk tartani a kapcsolatot,de az anyjuk nem engedi hogy én is mehessek és megismerjem őket! Ha összeházasodunk nekem is lesz hivatalos jogom hozzá hogy elmehessek a láthatásra? mert valahogy jó lenne már pontot tenni az ügy végére,és kíváncsi vagyok rá,hogy utána milyen jogaim lesznek a férjem gyermekei felé!

2015. ápr. 4. 12:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerem a törvényi szabályozást de szerintem a gyerek az a szülőkre tartozik, te hiába leszel házastárs, attól szülői jogköreid nem lesznek, max. ha gyám lennél.


Viszont párodnak van láthatási joga és ha egyéb más korlátozás nincs érvényben akkor el is viheti a gyerekeket adott időtartamra, hozzátok és ott viszont senki nem szólhat bele, kivel találkozzanak.


Amúgy talán érdemesebb lenne a jogi részt elfelejteni és megbeszélni ezt a szituációt a két szülőnek.

2015. ápr. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ahogy az elso irja. Neked nincs jogod lathatasra menni. Apuka viszont miert nem viheti hozzatok?
2015. ápr. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

Mekkorák a gyerekek? Ha 3 év alattiak és az anyánál történik a láthatás akkor nem lehet ráerőltetni hogy beengedjen a házába olyat akit nem akar.

Ha a gyerekek elmúltak 3 évesek kérjétek a bíróságon a láthatás megváltoztatását hogy a párod 2hetente hétvégén elvihesse őket és akkor nálatok majd találkoztok.

Ha anyuka nem adja őket bírói végzés ellenére, akkor rendőrt lehet hívni, feljelentést tenni és pénzbírságot szabnak ki. Ha ez sokszor előfordul a párodnak esélye lenne újratárgyalásra h ő kapja a felügyeleti jogot.

De amúgy semmilyen jogod nem lesz a gyerekkel kapcsolatban, ha csak nem mond le róluk az anyjuk és fogadod őket örökbe.

2015. ápr. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%
Neked semmilyen jogod nem lesz a láthatásra, viszont a párod a láthatás alatt elviheti a gyereket és szervezhettek közös programot.
2015. ápr. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
18%
Igen, jogod lesz hozzá. A lathatasra jogosult oda viszi a gyereket ahova akarja, azzal találkoznak, akivel ő akarja. Egyetlen kivétel van, a lakásaba nem köteles téged beengedni.
2015. ápr. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Az apuka elhozhatná már a gyerekeket 2 hetente,csak még kicsik és mivel nem látták sokszor,nem akarnak jönni hozzánk,ezért mennénk mi hozzájuk,hogy megszokjanak minket!De nem az anya házába mennénk,hanem játszótérre,játszóházba,tehát semleges helyen lenne a láthatás,a gyámügyön is ezt javasolták! És a gyámügyes mondta,hogy én is nyugodtan elmehetek,nincs joga megtiltani hogy az apa kivel megy! Párom próbált már közös nevezőre jutni vele,de az anya nem hajlandó az együttműködésre! Ezért tettem fel a kérdést,mondom hátha volt már valaki hasonló helyzetben és tud nekem segíteni,hogy hogyan tudnánk ezt megoldani!
2015. ápr. 4. 14:23
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, az apa eddig nem látogatta intenzíven a gyerekeit, emiatt nem meglepő, hogy nem alakult ki egy erős gyerek-apa kapcsolat. Természetesen nem késő ezt elkezdeni kicsit később sem (hány évesek a gyerekek?), ha az apának - végre - igénye van erre. Azt gondolom azonban, hogy e folyamat elején neked ebből ki kellene maradnod, csak nagyon háttérből figyelni, hogy először tisztán kialakulhasson az apa és a gyerekei közötti kötődés.
2015. ápr. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Tippem szerint 4-6 évesek a gyerekek, és az is könnyen lehet, hogy a drága anya az apjuk ellen hangolja őket (különben mennének az apjukhoz, nem elleneznék).
2015. ápr. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát a nagyobbik gyerek már jött volna,de aztán hirtelen meggondolta magát,tehát van benne valami,hogy az anya beszélt bele valamit a kis buksijába! Az apa eddig is szeretett volna menni,de a körülmények nem voltak megfelelőek,de mostmár sikerült elérni,hogy ne az anyjához kelljen menni,így mennénk mostmár rendszeresen!
2015. ápr. 5. 08:26
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarom megbántani, de ha nem börtönben volt, nem igazán tudom elképzelni, hogy ne tudta volna legalább pár órára meglátogatni a gyerekeit, ha szerette volna. De ez most már nem számít.


A lényeg, hogy hagyj időt nekik az elején.

2015. ápr. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!