Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti mit tennétek ilyen...

Szülők, ti mit tennétek ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Három gyerekes anyuka vagyok. Egy kisfiúval és két lánnyal. Az idősebb lányom 3 éve elhunyt egy autóbalesetben. A barátaival utazott, vétlenek voltak, rosszkor voltak rossz helyen. Sok időbe tellett felfogni a történteket és abbahagyni az önmarcangolást, amiért elengedtem abba a buliba. Szégyen nem szégyen pszichológustól kértünk segítséget a férjemmel, hogy segítsen feldolgozni ezt a tragédiát.


A kislányom hatodikos általános iskolás. A napokban volt egy drogprevenciós, illetve baleset megelőzési előadásuk az iskolában. Utóbbinál lejátszottak nekik egy videót egy fiatal társaságról, akik disco balesetet szenvednek. A vétkes és az ártatlan autó szemszögét is bemutatták.

A lányom, amikor rájött miről fog szólni ez az előadás, odahívta a tanárnőjét és megkérte hagy menjen ki a teremből, mert ezt nem szeretné végig nézni. A tanár ugyan tudja mi történt a nővérével azt mondta nem fog neki ártani, ha látja és nem engedte ki arra hivatkozva, hogy nem ülhet kint egyedül, amíg a többiek a videót nézik. Aznap egy barátnője kísérte haza a lányomat, aki rázkódott a zokogástól még akkor is, amikor belépett itthon az ajtón. Elmesélték mi történt. A barátnője szerint már a második percben pityergett a lányom és ismét kérte a tanárnőt, hogy hagy menjen ki. A reakció ugyanaz volt, mint előtte. Végül leborult a padra és végig sírta az egészet csendben.

Itthon mutattak nekem is egy youtube videót, ami a film végén szerepelt egy lány szinkronjában ( https://www.youtube.com/watch?v=mHVzA9xtEeE), őszintén szólva a harmadik mondat után nem tudtam hova nézni és mire fogni, hogy kapcsoljuk ki. Ismertem ezt a "történetet" régről, de ez olyan sebeket tépett fel, hogy utána együtt sírtunk a lányommal fél délután.

Értem én, hogy a fiatalok lelkére akarnak hatni, de én azt gondolom, hogy a tanárnak figyelembe kellett volna vennie a lányom kicsit speciálisabb esetét és lehetőséget kellett volna biztosítania arra, hogy ne kelljen ezt megnéznie, ha kéri.

A lányom 12 éves létére azóta mindennap sírva alszik el és olyan kérdései vannak, hogy vajon a nővérének voltak-e fájdalmai mielőtt meghalt? Vajon tudta-e hogy meg fog halni? Ő vajon telefonált volna-e, ha tud? Mik lehettek az utolsó gondolatai? Hogy érezhette magát az utolsó bulijában? Olyan kérdések, amikre én is csak kerestem a válaszokat s örültem, hogy sikerült elengednem őket végre. Rengeteget beszélgetünk vele a férjemmel és ha kell szakember segítségét is kérjük, viszont szeretném ezt a tanárral is megbeszélni.

Nem vagyok az az anyuka, aki minden apróságért berohangál a suliba, de ezt most nagyon komoly törésnek éltem meg. Azt sem tudom mit mondhatnék neki, de ha igaz az, amit a lányok elmondtak, felér valami kegyetlen középkori kínzással az, amit a lányom abban a 20-25 percben átélt.


Ti mit tennétek? Mit mondanátok? Hagynátok, vagy panaszt tennétek?



2015. ápr. 5. 22:09
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
kérlek írd majd meg,hogy mi lett, miután bementél az iskolába. Kíváncsi vagyok,hogy hogy fognak bocsánatot kérni.
2015. ápr. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

A 17. válaszoló tanácsát nagyon fogadd meg kérdező, tanítsd meg a lányodnak nemet mondani mindenképpen. Kicsi még, így nyilván nincs olyan erős akarata egy tanárral szemben, hisz elsősorban nem erre kell őket nevelni.

Viszont ezt a mai világban már muszáj belájük nevelni, ha valamit nagyo nnem akarnak és jogos is, mondjanak nemet. Ha nem akarja a videót megnézni, menjen ki. Ha nagyobb lesz és alkoholllal/cigivel kínálják, emrt azt mondani, hogy kösz, de nem. Ez nagyon fontos!!

Az iskolába mpedig mindenképpen menj be és az igazgatóval beszélj a történtekről, elképesztően gusztustalan ez a viselkedés a tanártől, abszolút nem professzionális és a legkevésbé empatikus.

2015. ápr. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Csak ismételni tudom, amit mások írtak. Iskolába be kell menni, igazgatóhoz is. Szerintem felháborító ami történt, rendesen haragszom a tanárra, még így ismeretlenül is. Nem tudom ilyesmi hogy történhet, hogy lehet egy tanár ilyen.

Kislánynak megmondani, hogy legközelebb ilyen helyzetben nem engedelmeskedik a tanárnak és kimegy a teremből.

2015. ápr. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:
Szerintem meg kell a tanárokkal ezt beszélni,én még csak 14 éves vagyok minden nap tanárokkal vagyok és tudom ,hogy vannak olyanok akik nem értik meg a gyerekeket és érzéketlenek,de persze az én eseteim elbújnak ez mellet,de mindenképp beszélni kell a tanárral,hogy ez többet ne fordulhasson elő.Részvéte!
2015. ápr. 15. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Na mi lett végül kérdező?
2015. ápr. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!