Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti mit tanácsolnátok...

Szülők! Ti mit tanácsolnátok ebben az esetben a gyereketeknek?

Figyelt kérdés
Szóval elkezdtem egy egyetemet, de annyira nehéz, hogy alig van meg pár vizsgám(pedig spkat tanultam rájuk), ebben a félévben 2 biztos nem fog sikerüni, és a többi se valószínű. Kb. 90%, hogy újra kellene járjam az évet, de van értelme így végigkínlódni 3 évet?
2014. márc. 26. 07:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ha úgy nem sikerült a vizsga, hogy sokat tanultál rá, akkor a képességeidben van a hiba. Miért jelentkeztél egy ilyen nehéz szakra/egyetemre?

Előtte nem jártál utána a követekményeknek?


Én ebben az esetben azt tanácsolnám a gyerekemnek, hogy menjen el dolgozni. Ha mellette van ideje/energiája, akkor jelentkezzen egy büfészakra.

2014. márc. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Kozgazra jelentkeztem, de nem lehetett felvenni, csak ugy, ha veszek melle egy nyelvszakot is, es ugt osztottak be, hogy a szakbol 1 szakra valo kredit jon ki.

Amugy ezelott jartam kommunikaciora, de azt otthagytam, mert hulyesegnek veltem. Igy tehat elso evesen a harmadik evemet jarnam allami helyen, es szerinte ha az elso ev ilyen nehez, 3.se lesz konnyebb.

A legjobban az bant, hogy vannak olyanok, akik 3.nekifutasra erettsegiztek le, es ott vannak, mint asszisztens az orvosok mellett.

2014. márc. 26. 07:55
 3/13 anonim ***** válasza:

Szia! Nem is tudom mi lenne a legjobb, mert hasonló cipőben járok én is. Ha nem baj, leírom n agy vonalakban az én történetem, aztán leszűröd, hogy szerinted most kéne ott hagynod, vagy végigcsinálni.

Tehát, jelentkeztem egy nehéz szakra, azaz akkor még nem tudtam pontosan mit vállalok. (Ráadásul új szak, a jelentkezésem előtt 2 évvel indították először, ismerős nem volt akitől kérdezhettem volna.) Jó neve volt a szaknak, nem volt matek, fizika, kémia, tehát az volt a lényeg, hogy ezekben nem vagyok jó, de egyébként bármit meg tudok tanulni ha akarok ezeken kívül. Fel is vettek,az első félév jól alakult, én is jobban odatettem magam, nem volt nehéz. Aztán jöttek a buktató tárgyak, elkezdtem vizsgaidőszakban kínlódni, volt ami épphogy sikerült, viszont volt 1 tárgy ami nem, ráaádusl épülős, ezért kapásból csúsztam 1 évet. Akkor ott akartam hagyni, mert láttam, hogy nem fog ez menni nekem, és ennél még csak rosszabb/nehezebb lesz. Nem is érdekelt a szak, és nem is szerettem már. Anyuék győzködtek, hogy ha már elkezdtem akkor fejezzem be, jó eszem van menni fog. Hát én hallgattam rájuk..és jelenleg ott tartok, hogy 5. éve csinálom a 3 éves alapképzést, még van vissza 2 vizsgám, szakdolgozat, államvizsga. Ha minden jól megy és minden sikerül, akkor idén végre végzek, de kb. már nem érdekel és csak kínlódás, meg úgy állok hozzá, hogy majd csak végzek valamikor. Persze már 1 éve dolgozom is mellette, mivel már csak elmaradt vizsgáim vannak, szerencsére bejárós tárgyam nincs már. Tehát jó hülye voltam, és nagyon bánom, hogy nem hagytam ott az első évben, és csináltam olyat ami tetszett volna, amit szeretnék is, pedig lett volna pár OKJ-s tanfolyam, vagy másik alapképzés... tudom, hogy ezzel a végzettséggel amit szerezni fogok, sosem akarok majd elhelyezkedni, mert úgy megutáltam, hogy lehet még a diplomám is elteszem jó mélyre, hogy eszembe se jusson a szakmába dolgozni. Ja, és ha végeztem, utána levelezőn el akarok végezni egy olyat amit mindig is szerettem volna, és hogy olyan végzettségem is legyen, amivel el akarok majd helyezkedni, és élvezettel végezhetem majd a munkám...

2014. márc. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

1-vel teljesen egyetértek. Ha már az első év ilyen nehéz neked, úgy hogy ráadásul sokat tanulsz, ráadásul nappali szakon, amikor más dolgod nincs is, akkor ez nem neked való. Menj el dolgozni és mellette még tanulhatsz, ha rájössz, hogy mi az, ami tényleg érdekel és meg is tudod csinálni.

Én öt évet tanultam munka mellett, soha nem buktam semmiből sem, pedig nálunk is voltak ún. buktatótárgyak, ahol a csoport egy része be is fejezte.

2014. márc. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nekem pl a valasztott tantargyam se sikerult, mivel a tanar 2x visszadobta a szeminariumi dolgozatomat, hogy nem jo, nem mehetek vizsgazni.
2014. márc. 26. 08:53
 6/13 A kérdező kommentje:
Regen mindig is ezt szerettem volna csinalni, de mara annyira megutaltam, hogy rosszul vagyok tole. Ugyanakkor elszomorit, hogy egymas utan ernek a csalodasok.
2014. márc. 26. 08:54
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem mindenki való egyetemre. Ezt el kell fogadni. Ettől még az nem kevesebb, mint az, aki oda való. Keress magadnak egy szakmát, OKJ-s képzést, azt még el tudod végezni állami pénzen.

Tényleg nem bunkóságból mondom, és nem szégyen az! A húgom is így volt. Végigszenvedett két évet az egyetemen, folyton bukdácsolt, tőlem kért segítséget, folyton tanult, mégsem volt semmi sikerélménye, majd megelégelte, és szüleink felháborodásának ellenére (erthogy bezzeg a nővéred) ott hagyta az egyetemet és most végez egy OKJ-s képzésen. Tök jó helyre került gyakorlatra, ahol valószínűleg ott is tartják, és olyat csinál, amihez sok kedve van, sikerélménye (rádiónál szerkesztő, riportokat csinál). Szóval ő jól döntött. Érdemes ezen elgondolkozni.


És azon is, hogy még haggyán, hogy az egyetemet még valahogy el is végzed kínkeservesen, utána mi lesz? A közgázról amúgy is Dunát lehet rekeszteni a diplomásokkal...hogyan fogsz utána érvényesülni a szakmában, ha ennyire nem vagy otthon benne, csak valahogy átcsusszantál mindig?

2014. márc. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Tulajdonkeppen nekem az angol a foszakom, a kozgaz csak mellekszak, szoval le lehetne cserelni(de csak egy masik nyelvre), viszont nekem kozgaznal 0 vizsgam sikerult, angolnal 1, es egy valasztott tantargy. A 30 kreditbol 9-em van.
2014. márc. 26. 10:03
 9/13 anonim ***** válasza:

Én otthagytam az egyetemet a 4. félév után (webprogramozás), és átmentem egy OKJ-s szakra amiből sikeres vizsgát tettem.


Mi a nehéz a közgázon?

2014. márc. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyd ott, kinlodni nincs ertelme evekig.
2014. márc. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!