Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék hogy ne legyen így?

Mit tehetnék hogy ne legyen így?

Figyelt kérdés
Mostanában mindig azt érzem hogy el akarok költözni otthonrol. Anyukám mindig csak megszabja hogy mit csinálhatok és mit nem. A barátaimmal sem engedi hogy találkozak. Néha úgy érzem hogy kezdek befordulni magamba. Lovagolni el szokott engedni, de oda is csak bátyámmal. Szinte utálok otthon lenni és azt várom hogy elvégezem a gimnáziumot és elköltözhessek. Apukám mindenhova elengedne, de anyum nagyon ellenzi. Van hogy olyanokon gondolkozok hogy milyen lenne ha anya nem lenne, vagy más lenne és elmehetnék én is a barátaimmal mint a többi normális gyerek... Nagyon rossz hogy ennyire félt és mindenben ellenőriz. Jó tanuló vagyok és nem is vagyok könnyen befolyásolható ezért nem is értem hogy miért félt ennyire. 15L

2015. ápr. 6. 12:49
 1/10 anonim ***** válasza:
hova nem enged? Mert nem mindegy hogy mondjuk suli után, max este ötig-hatig sütizni vagy teázni, vagy pedig este kimaradozni 10-11ig.
2015. ápr. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Délután 5-6ig se enged sehova, de még délelőtt se.
2015. ápr. 6. 13:04
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha túlzásnak érzed az aggodalmát, ülj le édesapáddal, majd üljetek le hárman együtt is beszélni erről. Próbálj meg olyasmit felajánlani, hogy pl. elmész a barátnőiddel délután 4-től hétig cukrászdába (mondd meg, hová), érkezz pontosan. Lehet, hogy megnézi, tényleg ott vagy-e. Maradj higgadt és tárgyilagos, néhány ilyen alkalom után már van hivatkozási alap, hogy megbízható vagy, nincs oka félteni.

Nehéz a túlzott aggodalmaskodást leküzdeni - nemcsak neked, neki is. És biztos, hogy nem rövid folyamat, de megéri legalább megpróbálni. Ha nagyon nem megy, fordulhattok családterapeutához, én mindent megpróbálnék, mielőtt olyan drasztikus lépésre szánom el magam, hogy elköltözzek, és megszakítsam a kapcsolatot vele.

2015. ápr. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez mind rossz lehet, de néha gondolj azokra, akik senkit nem érdekelnek, a saját szüleiket sem.
2015. ápr. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Beszélni próbáltam mindkettőjükkel, apa azt mondta hogy ő dolgozik és neki nincs ideje azzal foglalkozni hogy anya hova nem enged el meg hogy neki így is elég gondja van. Szóval apàt nem akarom bevonni annyira, mert így is tényleg sok gondja van. Anya pedig csak azt mondogatja hogy ő nem enged be a városba, mert hogy mennyi hülye van. És szerinte biztos megerőszakolnának vagy ilyesmi. Szerintem ez màr kezd beteges lenni.
2015. ápr. 6. 13:23
 6/10 gömbicica ***** válasza:

nah!

van, hogy olyanokon gondolkozol, mi lenne ha anya nem lenne...


ha bekövetkezne mocsokul szarul éreznéd magad.


Addig örül amig van aki aggódik érted, még akkor is, ha ez számodra időnént "terhes".


más gyerek meg attól tök ideg, hogy leszarják a szülei.


Fiatalság!!

mennyi rohadt bajotok tud lenni!!!!!


Kizavarnálak kapálni 12 órába, aztán megtudnád rögtön becsülni hogy gimnáziumba járhatsz, hogy családod van, hogy lovagolhatsz.


inkább becsüld meg, hogy ilyen életed van. ne zavarjon ha féltenek.

az is lehet, hogy egyszer elbaxtad a rexet odahaza, és azóta bizalmatlanok. nem?

2015. ápr. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Egyáltalán már mikor szóba hozzom hogy nem-e mehetnék el egy kicsit moziba vagy ilyesmi akkor azt mondja hogy szó sem lehet róla. Nagyon nem szeretek otthon lenni, mert itt is csak csicskáztatt, inkább elmegyek itt a faluba sétálni, csak hogy ne keljen otthon lennem.
2015. ápr. 6. 13:47
 8/10 A kérdező kommentje:
Soha nem engedtek sehova... :D nem tudtam mit elrontani. Anya szerint ne legyenek barátaim és maradjak otthon meg segítsek neki...
2015. ápr. 6. 13:49
 9/10 anonim ***** válasza:
próbálj vele higgadtan beszélni, hogy valami minimális barátkozás neked is kell, hiszen jól tanulsz, és segítesz neki. ajánj fel neki egy egyezséget, hogy nem éjszaka fogsz elmenni és nem moziba, hanem délután, és cukrászdába. mondjad ha akar titokban követhet is. persze tényleg oda menjél. vesd fel neki hogy te nem szeretnél túl korán elköltözni otthonról de ezzel a szigorúsággal el fog üldözni. persze lehet hogy fel fogja kapni a vizet, de ne hagyd magad, csak sorold az érveket, majd hagyd ott, hogy gondolja át. ha lehet ne kiabálj és ne veszítsd el a fejed. mondhatod azt is hogy lesz nálad telefon, felhívhat, vagy te felhívod egy megszabott időben hogy minden rendben. vagy hogy mit gondol úgy nevelt eddig hogy nem lehet benned megbízni? mondd hogy nagyon rosszul esik a bizalmatlansága. ha van bátyád mondd hogy elkísér vagy ott lesz ő is. legyél kitartó és konok!
2015. ápr. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi van,ha hívod a barátaid segíteni,és mert sokan vagytok,jó hamar megcsináltok mindent.Akkor nem is lesz utána mit csinálni,anyukád látja,hogy rendesek a barátaid,és könnyebben elenged.
2015. ápr. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!