Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kell még valamilyen tartásdíja...

Kell még valamilyen tartásdíjat fizetnem a gyerekem után?

Figyelt kérdés
2014 nyarán leérettségizett, akkor volt 20 éves. Nem ment továbbtanulni, dolgozni sem akart, fél évig csavargott, semmit nem csinált. Most válok /ő miatta/, feleségem szeretné, ha támogatnám. Csak azért, hogy fizessek, most Februárban elkezdett egy főiskolát. A gyerekkel a kapcsolatunk katasztrofális, semmiben támogatni nem akarom, sőt semmilyen kapcsolatot nem akarok vele tartani. Kérem, ne azt írjátok, hogy milyen apa vagyok, semmit nem tudtok rólunk! A kérdésre szeretnék választ kapni. Köszönöm.
2015. ápr. 6. 14:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
76%
Gyermek tartasdij nem jár, mivel nagykoru. A gyerek igényelhet rokontartast, de ennek összege nem magas és egyáltalán nem biztos, hogy megítélik neki
2015. ápr. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
72%
Ha nappali tagozaton tanul, akkor rokontartás címén megítélhetnek neki x összeget. De vannak érdemtelenségi okok, amikre hivatkozhatsz, online elérhető a jogszabály, írdd be a google-ba.
2015. ápr. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
79%
bíróság meghatározta = fogja meghatározni, h mennyit,és meddig kell fizetned.
2015. ápr. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Elég érdemtelenségi ok, hogy rám emelte a kezét? Persze megütni nem tudott, lehet, hogy hagynom kellett volna.

Az anyukájával is így viselkedik, csak Ő ráhagyja, mert fél tőle, meg még is csak a gyereke. Én nem így gondolkodom.

2015. ápr. 6. 14:31
 5/22 A kérdező kommentje:
Arra van esélyem a bíróságon, hogy semmit ne kelljen fizetnem, semmiben ne kelljen támogatnom?
2015. ápr. 6. 14:32
 6/22 anonim ***** válasza:
Igen, de bizonyítani kell. Amúgy a valoper jogerore emelkedese után igényelhet csak rokontartast. A vicc az, hogy az anyjatol is. Kijatszani nagyon egyszerű amúgy, nem kell elvalni, csk elkoltozni
2015. ápr. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Igen, van. Mondjuk, ha elmondod ezt, ez már érdemtelenségi ok. Gondolom, ezen kívül is történtek olyan dolgok, amik miatt nem akarod támogatni.
2015. ápr. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos történtek, de bizonyítani nehéz, ugyanis minden családon belül történik.

Természetesen minden rokon, barát, ismerős látja milyen a kapcsolatom a lányommal, de az igazságot Ők sem tudják, csak látják.

20 percen belüli eset:

Mint írtam válás előtt vagyunk, házunkat eladtuk, most költözünk.

Feleségem már vett házat, most újítja fel és folyamatosan kéri a segítségem, nehogy valamelyik mesterember átvágja.

Most indultunk volna a házhoz megnézni a fürdőszobát, hogy jó levakolták és lebetonozták-e, erre a lányom beszólt, hogy te mi a fa..nak jössz!!! Erre nem mentem, mondtam a páromnak, majd akkor lemegyek, ha a gyerek nincs ott.

Az ilyeneket hogyan bizonyítom a bíróságon? Hisz úgy is mindent letagadnak!

2015. ápr. 6. 14:45
 9/22 anonim ***** válasza:

Mindig az bizonyít, aki állít. Szóval így semmi esélyed nem lesz.

Nincs semmilyen e-mail, sms, vagy bármi? Aminek nyoma van..

2015. ápr. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Kissé pozitívan csalódtam, hogy még egy válaszoló sem írt, hogy milyen szemétláda vagy, elhagyod a gyereked stb. De úgy gondolom, aki ennyire nem akarja támogatni a gyerekét, annak komoly oka lehet.

Valóban bizonyítanod kell majd, hogy érdemtelen. SMS, e-mail?

2015. ápr. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!