Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kell még valamilyen tartásdíja...

Kell még valamilyen tartásdíjat fizetnem a gyerekem után?

Figyelt kérdés
2014 nyarán leérettségizett, akkor volt 20 éves. Nem ment továbbtanulni, dolgozni sem akart, fél évig csavargott, semmit nem csinált. Most válok /ő miatta/, feleségem szeretné, ha támogatnám. Csak azért, hogy fizessek, most Februárban elkezdett egy főiskolát. A gyerekkel a kapcsolatunk katasztrofális, semmiben támogatni nem akarom, sőt semmilyen kapcsolatot nem akarok vele tartani. Kérem, ne azt írjátok, hogy milyen apa vagyok, semmit nem tudtok rólunk! A kérdésre szeretnék választ kapni. Köszönöm.
2015. ápr. 6. 14:17
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
20 éves here azt csinál amit akar, nem vagy köteles tejelni - ha még mög is csapott, hagy a vérbe.
2015. ápr. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Ugy tunik a kozepiskolas evei sem csak a tanulasrol szoltak, ha 20 evesen erettsegizett.
2015. ápr. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Na, ezen atsiklottam, hogy 20 évesen érettségizett. Milyen iskola volt ez és miért tartott ilyen Sokáig? Ha adott szakmát, máris nem kell még rokontartast se fizetni. H meg azért tartott ennyi ideig mert bukott, akkor simán megáll az érdektelenség is
2015. ápr. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
ha nappalin tanul jár neki a gyerektartás, ha meg nagy a szája keverj neki le egyet
2015. ápr. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Tényleg húzd el jól a válást.

Ha jól tudom rokontartásnak is van felső korhatára 23 év. Ha mondjuk egy év múlva bíróságra kerülne az ügy de te addig nem találkozol vele az is jó indok az érdemtelenségre, h nem tartjátok a kapcsolatot. Te azt mondod h nem tartjátok a kapcsolatot aztán neki kéne bizonyítania h de mégis, de ha 20 évesen jutott el az érettségiig úgyis kibukik a fősuliról mire perre kerülne a sor.

2015. ápr. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

14!

Akkor járna, ha még kiskorú lett volna a Valasnal. 20 évesen nincs gyermektartas

2015. ápr. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,hogy ha ha nem tanul egyből tovább,tehát megszakitja a tanulmányokat akkor nem jogosult a rokontartásra
2015. ápr. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs semmi kézzel fogható bizonyítékom, nem mentettem el soha semmit.

Igen, nagyon komoly oka van, hogy így alakult a kapcsolatunk. Már több éve nem kommunikálunk, nem is köszön nekem.

Az érettségi azért tartott eddig, mert amit először elkezdett iskolát, onnan 1 év után eljött, mert megutálták az osztálytársai a viselkedése miatt. Tehát nem csak velem ilyen, hanem mindenkivel.

Szakmát nem adott az érettségi, most nappali tagozaton "tanul", de szerintem nem fog sokáig, mert a csavargás jobban érdekli.

A pert eltudom húzni akár 3 évig is, de ha vesztek, sajnos visszamenőleg kell fizetni rokontartást.

17-es!

Én is így tudtam, de sajnos nem így van. Az első megszerzett szakmáig jár a rokontartás. Nekem az érdemtelenséget kellene valahogy bizonyítanom.

2015. ápr. 7. 07:51
 19/22 anonim ***** válasza:

Kérdezz rá.a jogiforumon. Ott ügyvédek válaszolnak.


De ha 2014ben érettségizett és szeptemberbe nem tanult tovább,akkor nem jár neki. Első szakma megszerzéséig jár,de csak akkor ha nem szakitja félbe a tanulmányait. Gobdolj bele akkor vki 30 évesen is perelhetné a szüleit mert x idő után eszébe jut h érettségi mellé szakmátvis akar? Ez nem így,müködik.

2015. ápr. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Megegyszer :rokontartast akkor igényelhet, ha ti valasotok jogerore emelkedett. Akkor adhat be kérelmet és max addig z időpontig visszamenőleg ítélik meg.
2015. ápr. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!