Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy magyarázzam el, értessem...

Hogy magyarázzam el, értessem meg apámmal azt, hogy nem az ő értékrendje a mérvadó mindenki számára?

Figyelt kérdés

Az alaphelyzet az, hogy nem annyira szörny a helyzet, hogy habzó szájjal kiabálna, de azért zavaró...

Az a szitu, hogy technika vívmányait ő saját magának értékesnek tekinti, teszem azt kell egy okostelefon, vagy egy okostévé nem problémázik, hogy szükséges-e vagy nem, de ha nekem van szükségem valamire akkor az első mondata(i) mindig ugyan az: ,, Minek az neked? Nem kell az, hülyeség" fellengős stílusban persze, szokása az, hogy egy kicsit egyenlőbbnek tekinti magát...

Pedig nem arról van szó, hogy az ő pénzét költeném, nem arra kérem, hogy adjon csak elmondom a hírt, hogy tervezem, hogy beszerzek valamit.

A fősulira vettem laptopot, nem tetszett neki, most telefont tervezek venni illetve már megrendeltem de szerinte teljesen jó a három és féléves telefonom.

Bár meg kell említenem az sem tetszett neki, hogy anno megvettem egy használt telefont a pénzemből.


Bocs, ha kicsit hosszú lett de kellene egy kis help vele kapcsolatban.

Nem igazán tudom a magam véleményét megvédeni vele szemben egy kisebb veszekedésben vagy akár egy kis véleménykülönbségben, egyszerűen blokkolok pedig nem tekintem magamat egy hülye gyereknek.



2015. ápr. 7. 19:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%
Egyik füleden be, a másikon ki. Ez a legcélravezetőbb és legbékésebb megoldás.
2015. ápr. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
12%
A saját keresetedet költöd vagy az övét?
2015. ápr. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%
Látod kérdező, 2-es írni megtanult, de olvasni nem.
2015. ápr. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

A saját magam dolgaira ami nem kell ahhoz, hogy befejezzem a sulit vagy, hogy nehogy éhen haljak nem az ő pénzét költöm, nem szoktam vásárolgatni kacatokat, ruhát is csak akkor, hogy ha kell, kaja vásárlásnál sem szoktam junk food-ot venni. Meg amúgy is, ott van még az anyám is ki ugyanúgy segít, nem csak a faterom az ki áll mindent.

De a kérdésben megemlített dolgokra magam szerzem a pénzt.

2015. ápr. 7. 20:06
 5/18 anonim ***** válasza:
40%

A 2-es csak fáradt, és átsiklott egy mondaton.


Kérdező, ha te keresed meg a pénzt a cuccaidra, nem kell kikérni mások véleményét. Egy probléma lehet még, hogy szeretnék, hogy a saját lábadra állj (mondjuk előbb-utóbb legyen saját lakásod), és nem látják erre vonatkozólag a törekvéseidet, csak hogy költöd a pénzt, de nem spórolsz, és ők se lesznek már fiatalabbak. Nem tudom, nem ismerlek titeket.

2015. ápr. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

"Egyik füleden be, a másikon ki."

köszi a választ, általában ez szoktam csinálni

de ez sem igazi megoldás, csak meghunyászkodás és hosszú távon ugyanúgy mérgez a dolog akkor is ha csak hallgatom de nem figyelek rá

2015. ápr. 7. 20:09
 7/18 A kérdező kommentje:
Nem szoktam feleslegesen költeni a pénzt, alapvetően spórolós vagyok, mindent többször átgondolok mielőtt pénzt adnék ki a kezemből.
2015. ápr. 7. 20:12
 8/18 anonim ***** válasza:
64%
A szüleiddel élsz? Esetleg kollégium, albérlet?
2015. ápr. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Csak hétvégén vagyok a szüleimmel mivel vidékiek vagyunk és Pesten tanulok, hívnak, hogy jöjjek haza minden pénteken.
2015. ápr. 7. 20:18
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, egyelőre többet nem nagyon tudsz tenni, vannak szülők, akiknek semmi sem jó, akármit teszel. Spórolsz, tanulsz, idővel majd végleg elköltözöl tőlük, és akkor majd csak látogatni mész hozzájuk. Az én családomban is több ilyen szülő van, nem változnak.


Nézd csak, azért még vannak naiv emberek... :-)

http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__67275..

2015. ápr. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!