Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » "Hogyan mondjam el anyumnak...

"Hogyan mondjam el anyumnak hogy menstruálok? 12/l" Nem ég az arca a szégyentől annak az anyának, akinek a lánya ilyen kérdést kénytelen feltenni?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 8. 21:42
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
4%
Nem a szegény anyának kéne égni,hanem annak aki ilyen kérdést feltesz.Nemhogy anyucival őszintén beszélne,tőle kérdezné...
2015. ápr. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
5%
"Anya, megjött, kéne betét/dugó (tampon gyengébbek kedvéért)."
2015. ápr. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
5%

jabocs, leesett, második vagyok :D

de, szerintem szégyellheti magát az az anya akivel nem lehet erről beszélni, de olyat is láttam, hogy a lány nem volt képes ezzel odaállni az anyja elé, mert az olyan ciki... meg is érdemli az ilyen.

2015. ápr. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim válasza:
89%

Én ismerek ügyvéd anyukát, aki 16 éves lányával sem beszél a menzeszről mert " még kicsi hozzá"


Ennyit az anyukákról. Az én lányom is minden ilyen kérdésével hozzám fordult annak idején.

2015. ápr. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim válasza:
4%
Csak álj elé és mond meg , hogy anya én már nagy lány vagyok... szerintem le fogja vágni mi a szitu.. meg ő is nő. .
2015. ápr. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim válasza:
14%
Nekem anyaként az a tapasztalatom, hogy a természetes korban szült anyák sokkal alkalmasabbak a gyereknevelésre, mint azok, akik akkor szülnek, amikor már azt hiszi az ember, hogy nem a gyereke, hanem az unokája.
2015. ápr. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 Hosszú F. Kelemen ***** válasza:
81%
A nők kb. fele alkalmatlan a gyereknevelésre, meg kb. a férfiak fele is.
2015. ápr. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
84%
Ez hogy jön ide 6os? A hülyeség nem korfüggő.
2015. ápr. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
91%
Engem anyum mindig orommel vilagositott fel es valaszolt a kerdeseimre. O_o
2015. ápr. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyám kb. 10 évesen felkészített rá, hogy ne ijedjek meg, ha egyszer vérezni fogok, hanem szóljak neki. Őt a saját anyja nem világosította fel anno egyáltalán, és halálra rémült, mikor megjött neki. Nála haladóbb szellemű már csak a nagyanyám (másik ágról), aki sokkal megértőbb volt az unokáival minden téren, pedig 30-asként szült először, de ugyanazt a bizalmas légkört próbálta megteremteni a saját családjával, mint amit otthon látott a saját anyjától, aki szintén 30 fölött szülte mind az öt gyerekét.. Szerintem ez jó példa arra, hogy nem a szülés idején betöltött életkor határozza meg, kiből milyen szülő lesz.

A kérdésben szereplő lány pedig pontosan tudja, hogy mi történik vele, úgyhogy valószínűleg felvilágosították már, csak fél odaállni az anyja elé, mert az ciki. Egyáltalán nem biztos, hogy az anyja gyereknek nézi, és nem számít a dologra, de ha minden nap rákérdez, akkor is ki kell mondania a lánynak előbb-utóbb, hogy megjött neki.. Sok esetben a gyerek szégyelli ezeket a dolgokat, mert a figyelem középpontjába kerül tőle, ráadásul egy "kellemetlen" szituáció miatt. A tinik ilyenek, ebből nem kell messzemenő következtetéseket levonni.

2015. ápr. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!