Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek kinek van igaza...

Szerintetek kinek van igaza ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Az előbb néztem édesanyámmal egy műsort a családon belüli erőszakról ( én fiú vagyok ). Mint általában, most is nők voltak benne, hogy a férfiak bántották őket. Erre én megjegyeztem, hogy hányszor fordul elő olyan, hogy a nő bántja ( lelkileg, ritkábban testileg [ 1-1 pofon, stb. ] ) a férfit és mégsem esik erről egy szó sem. Erre anyám neki állt veszekedni, hogy mert semmit nem tudok erről, nem tudom mi az a bántalmazás, neki állt kiabálni, hogy nincs igazam ( mert én mint férfi a férfiak szemszögéből is nézem a dolgot és nem csak a tévére alapozva mondok véleményt ), nem vagyok képes elfogadni a tényeket ( mert hogy erő fölény, egyenlőtlenség, stb. ) és senkit nem hallgatok meg.

Erre én mondtam hogy én nem a bántalmazásról beszéltem, hanem az erőszakról. Felhoztam példának azt, higy: ha egy veszekedés során egy nő egy pofont ad a férfinak akkor a nő kezdeményez. És mégis ( magamból kiindulva ) hány olyan férfi van, aki eltűri ha megütik, főleg ha egy nő üti meg. Erre ő folytatta, hogy ilyen nagyin ritkán, szinte soha nem fordul elő, mert a férfiak erőfölénye, stb.

Én csak a magam nevében akartam megvédeni a férfiakat, mert tény és való, hogy 90%-ban a férfi teszi, de elfelejtik, hogy nem mindig alkoholista idiótáról beszélünk, hanem ugyanolyan érző lényekről.


2015. ápr. 11. 23:26
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
83%
Hasonló témában írtam nemrég egy dolgozatot, sokat olvastam ezzel kapcsolatban. A családon/párkapcsolaton belüli erőszak elkövetője 95%-ban a férfi, 5%-ban a nő. Ráadásul a női elkövető általában enyhébb erőszakot alkalmaz, a férfi áldozat pedig általában kevésbé kiszolgáltatott helyzetű, könnyebben ki tud lépni a kapcsolatból, mint a bántalmazott nők. Tehát összességében elenyésző azoknak a férfiaknak a száma, akiket súlyosan bántalmaznak és nincs lehetőségük megvédeni magukat. Természetesen egy esetnek sem kellene előfordulnia, de akkor is ez a számbeli óriási eltérés az oka annak, hogy ha családon belüli erőszakról van szó, akkor a nőkről beszélnek áldozatként. (Egyébként még a gyerekekről is beszélhetnének, mert ők is gyakrabban válnak áldozattá, mint a férfiak.)
2015. ápr. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
#3 nem hozott világra görényt, senki nem születik ilyennek, hanem olyanná válik a nem túl jó szülői bánásmód következtében (amiben az apa is felelős, de most a nőkre volt kihegyezve a kérdés, ezért említettem anyát), egész biztosan nem szerették az ilyen embert, biztos te is láttál már olyat, hogy egy szülő ne tudja elfogadna a saját gyerekét (én a munkából adódóan nagyon sokat ilyet láttam már) és ez jó alap ehhez
2015. ápr. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
87%
#11 a statisztika csalós dolog, a férfiaknál még annyira tabu téma erről beszélni, mint nőknél
2015. ápr. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

7# nem.

Amint látod én 23:26-kor írtam ki a kérdést. Este 11 után már csak 2 óránként lehet kérdést kiírni. Amit viszont belinkeltem azt 23:39-kor írták ki. Tehát nem, nem én voltam.

2015. ápr. 12. 10:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!