Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Másnak is van ilyen? Miért...

Másnak is van ilyen? Miért van "bekenve" az apám szeme?

Figyelt kérdés

Hosszú lesz a leírás, hogy mindenki megértse. Tehát kezdjük az elején. Az apám tanár. Nyáron is lenne munkája, mert jó tanár, csak nem dolgozik mert minden hétköznap jár a nagyszüleimnél dolgozni ingyen, mert disznókkal foglalkoznak. Ilyenkor is, hétvégén állandóan ott van és mindent ő csinál. A probléma az, hogy miközben ő ingyen dolgozik, anyám felhozta, hogy kellene házi hús, amit együnk. Nos, ekkor jött a feketeleves (egyébként mindig így volt), a süldőket nem adják ingyen, csak pénzért, ugyanannyiért amennyiért egyébként idegennek eladnák. Tehát ő naphosszat dolgozik ingyen, de a hst pénzért kapja! Sőt! Már nem is adják, mert hogy amikor nagyobb drágábban el tudnák adni, vegyük mástól házit a faluba! Ez csak szerintem nevetséges? Anyám amikor megemlíti, hogy nyugodtan adhatnák ingyen, ennyi munkáért megharagszik érte és nem neki ad igazat.

Mindeközben az ügy pikantériája a nagybátyám és felesége. Ők havonta egyszer mennek nagyszüleimnél, akkor is apám megy értük autóval, mert buszozni fárasztó. Ők 2 hónapja ingyen kaptak egy malacot, holott az öccse egyszer sem ment segíteni, csak vendégségbe, apám meg állandóan dolgozik. Pedig ők se csórók, annyi hogy nincs autójuk (de mire is, mikor apám ingyen viszi őket is, ahova akarnak). De neki ez sem baj, szerinte ez is rendben van.

Hogy lehetne felnyitni a szemét, hogy csicskát csinálnak belőle?



2015. ápr. 13. 11:03
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:

Mindenféleképpen bevétel kiesés, mert lenne mit csinálni neki.

A bátyám is ezt csinálja amúgy, csak ő a haverjaival. Még azt is megszabják neki, milyen márkájú cigit szívjon.

Apámmal én is próbáltam beszélni, de szerinte az teljesen rendben van, hogy a szülei nem ingyen adnak dolgokat. Hogy ő miért ingyen dolgozok, mint egy málhás állat, arra meg azt a választ adta, hogy miért, kinek nézem őt, hogy pénzt vegyen el a szüleitől!? Ezen majd beszartam:D Tőle elvehetnek és az rendben van. Öccse meg az öregekkel karöltve kitalálta neki, hogy (mivel 2 autónk van és az egyiket eladjuk, mert drága az üzemeltetése), újítsuk fel az ára feléből a nagyszüleim házát (azt, amit ők örökölnek). Egyszerűen nem fér a fejembe, hogy hogy nem veszi észre, hogy így kihasználják... Próbáltam értelmesen rávilágítani, de egyszerűen semmit nem vett észre belőle. Csak azt hajtogatja, hogy ő nem olyan, hogy pénzt vegyen el a szüleitől. Közben meg dolgozgat ingyen. Komolyan lány létemre tökösebb lennék. Csak annyi hogy vele nem az a konkrét probléma, hogy puhapőcs, mert épp ellenkezőleg, kemény ember, csak nem látja a fától az erdőt.

2015. júl. 13. 21:01
 12/33 acelsziv ***** válasza:
100%
Itt anyátoknak kellene lépnie, mert kiforgatják apádat mindenéből - és benneteket is
2015. júl. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
75%
Kiket és mire tanít ez a drága ember?
2015. júl. 14. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a férjemmel csinálták ezt a szülei.Apósom velem is próbálkozott,hogy nekem is menni kell.Határozott nemet mondtam.Bár ők nem adtak semmit,még pénzért sem.Viszont a férjem fizette a gyümülcsfákat,amiket vettek,a pálinkafőzést,a kistraktorba az üzemanyagot,javíttatást stb.Akkor lett elegem,mikor megszületett a kisfiunk,hozzátáplálásnál egy almát sajnáltak,hogy küldjenek a gyereknek./Igaz,mi rengeteg mindent kaptunk és kapunk a szüleimtől úgy,hogy nemigen tudok menni segíteni./Szépen nem értette a férjem,mikor mondtam,hát csináltam 1-2 olyan veszekedést...Végül megmondtam,elhagyom,ha nem fejezi be.Gyerekünk van,őrá kell a pénz és az ideje.Ez hatott.

Édesanyádnak kell a sarkára állnia.Bár túl régen tart ez már nálatok,nem tudom,menni fog-e.

2015. júl. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

Fizika tanár. Köszi a válaszokat. Most pl külföldön kapott volna munkát, de "nem hagyhatja magukra a szüleit", akik 70 évesen jobban bírnak mint ő 42 évesen.

Kaptunk 10 kiló húst ingyen (már ideje volt, 10 évet robotolt érte), és most nagyon hálás lett...

2015. aug. 26. 10:12
 16/33 A kérdező kommentje:
Újabb adalék gyanánt most tudtam meg, hogy elvileg van egy 3 éve termő kisebb gyümölcsösünk, amit még anno az apám vett, de mind 3 évben a nagyszüleim használták és természetesen a pénzzel is ők rendelkeztek. Szóba került, hogy el kéne adnunk, de nem lehet... Persze így meg se pénzt, se gyümölcsöt nem kapunk belőle. Fogalmam sincs, hogy lehet egy embernek ennyire hagyni kihasználni magát. Kb a Hamupipőke moziban láttam ilyet, csak a főhős legalább tudatában volt, hogy mit tesznek vele, itt meg még arról sem beszélhetünk.
2015. szept. 17. 10:49
 17/33 acelsziv ***** válasza:
100%
Újfent mondom: Anyádnak kellene rendet tennie. Egyébként ő mit szól az egészhez? Mert ha elviseli akkor ez van.
2015. szept. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
Állandóan ezen vitatkoznak. Már múltkor anyám Ausztriában dolgozott 2 hónapot, gondolta, ha elmegy, akkor változás lesz. Nem lett, amíg ott volt, még jobban ugráltatták apámat, este jött haza hót fáradtan, még az egészsége is megsínylette. Az a lényeg, hogy minden után ő jár, állatorvost is ő rendez, ha kell, munkásokat is ő keres, szállít, stb (pedig a nagyszüleim falujában vannak). De idén kapott egyszer húst (tegyük hozzá, a testvére most is többet kapott mint ő), ezelőtt meg évekig mindent csak pénzért, holott már 1 tonna húst ledolgozott. Szóval már tényleg nem tudom, hogy nem lát a szemétől, én is beszéltem már erről vele, de észérvekkel nem lehet meggyőzni.
2015. szept. 18. 12:45
 19/33 acelsziv ***** válasza:
100%
Ebe neked sok beleszólásod sajnos nincs. Anyádnak kell eldöntenie hogy jó --e neki az, hogy apád a családi kasszátok rovására is csicskázik az anyjáéknak. Ha nem jó akkor úgyis ultimátumot fog adni, hogy válasszon. Mármint apád. Te legfeljebb anyáddal tudsz erről elbeszélgetni. Talán jól fog neki esni, hogy egy véleményen vagytok és támogatod őt.
2015. szept. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:
No, annyi történt, hogy nem beszélnek egymással anyámék. Apám egy hónap alatt 16x volt a szüleinél és 71 órát töltött ott. Ha mértékkel csinálta volna és ennek a felét mondjuk korrepetálásra fordította volna, akkor keresett volna 70000 forintot, nem beszélve a benzinköltségről.
2015. nov. 5. 14:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!