Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 23 évesen ciki még otthon lakni?

23 évesen ciki még otthon lakni?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 18. 19:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem.
2015. ápr. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem ciki. Mondjuk én nagyon el akartam költözni akkor mert borzasztóan rosszul éreztem magamat "otthon" csak nem tudtam sehogy.
2015. ápr. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

A mai világban nagyon nehéz alapból munkát találnia egy fiatalnak hogy jól keressen ahhoz hogy egyedül eltudja látni magát, meg a házat, lakást fenntartani.


Egy ilyen korban lévő fiatalnak nincs akkora keresete hogy egyedül ellássa magát, jó vannak akik jól keresnek de ők is 25 éves korukig inkább összeszedik a pénzt hogy ahhoz apránként hozzányúlva eléldegéljenek egy ideig.


Sok olyan fiatal párt ismerek akik együtt költöztek össze és éldegélnek, de mindegyik panaszkodik hogy spórolni nem tudnak és a szüleik segítik őket anyagilag.


Mi is a barátnőmmel azért nem élünk még külön mert nagyon rosszul keresünk, én minimálbérért dolgozok hol 8 órába hol 12 órába, munkától függ, és 80 ezernél többet sosem kapok, van amikor még 70 ezret sem keresem meg. A barátnőm sem kap többet 80 ezernél, bár ő jár esti képzésre hogy eltudjon helyezkedni jobb munkakörbe. Mi is inkább a szüleimnél lakunk mert itt jó a helyzet jól kijövünk, külön lakrészünk van, mi is csak x összeget beadunk ami jóval a felét teszi ki csak annak amit külön ketten elköltenénk albérletbe meg mindenhol, így sokat tudunk spórolni a jövőnkre. Meg keressük a lehetőségeket hogy legyen jobb állásunk, több pénzünk ahhoz hogy jobb helyre kerüljünk.

2015. ápr. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

egyáltalán nem ciki.

N30

2015. ápr. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem. En is itthon lakom, mert meg tanulok. Nem sok ertelme volna pl. alberletbe, vagy kollegiumba koltoznom(mondjuk oda nem is mehetnek).
2015. ápr. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Mai magyar helyzetben megértem ha még valaki ilyen idősen otthon lakik.

De mindjárt jön egy "mama hoteles"

2015. ápr. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem. Személy szerint egyetlen olyan ismerősöm sincs, aki teljesen önálló lenne, aki külön is lakik albérletben, azt is a szülei támogatják.
2015. ápr. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem ciki. Ha körbenézek ebben a korosztályban akkor szinte senkit se tudok aki külön élne, pedig van köztük aki megtehetné anyagilag.

Nekem nem lenne arra pénzem hogy albérletet fizessek, rezsit és a kajámat, de emellett még félretegyek pénzt.

Minimálbérért dolgozok, ezen felül még vannak kisebb munkáim, így havi 100.000 megvan de inkább a szülőkkel lakok és teszek félre amennyit tudok. Autót se tudtam volna venni ha magamat kell eltartanom egy albérletben.

2015. ápr. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Mama hotelnek tudtommal akkor hívják, ha vki, aki meg tudna élni a lakhatás költségeit is beleértve, pusztán kényelemből nem költözik el otthonról.

Nemcsak a fiatalok megélhetése a tét. Az is benne van a pakliban, amikor az "öregek" is csak minimálbért keresnek, (különösen, ha csak az egyik "ős" dolgozik, mert pl éppen a kora miatt nem kell sehova), és el kell dönteni, vagy laknak, vagy esznek. A velük közös lakásban lakó fiatalnak is hozzá kell járulnia a lakhatás költségéhez!

2015. ápr. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
39F, nem, és nem is menne, miből? a fizum ahhoz semmi! a szüleimmel jól kijövök segítjük egymást ennyi. :)
2015. ápr. 20. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!