Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogya beszéljek anyával erről?

YouMe kérdése:

Hogya beszéljek anyával erről?

Figyelt kérdés

Sziasztok:) 16 éves lány vagyok, és szeretnék egy kis segítséget kérni. Szóval már több, mint 1 éve együtt vagyok a barátommal, és szeretnénk már szeretkezni, de nem szeretném, ha ezt a szüleim háta mögött tennénk. Vagyis szeretném, ha tudnának róla, de sosem beszéltem még velük erről, hogy késznek érzem magam rá. Illetve inkább anyával kellene megbeszélnem, mert mint nő, több tanácsal tudna ellátni.

Szóval, hogyan beszéljem meg ezt vele, hogy szeretnék már szeretkezni a barátommal? Illetve, hogy fogamzásgátló tablettát szeretnék szedni.

Egyébként a szüleim nagyon kedvelik a páromat, többször aludt már nálunk, mert távkapcsolatban élünk, én is voltam már náluk c:

Előre is köszönöm:)



2014. nov. 21. 11:01
 1/7 Deákné Vászna ***** válasza:
Ha jó viszonyban vagy a szüleiddel, a barátodat is kedvelik. Többször együtt is aludtatok már, akkor szerintem vannak olyan jó fejek a szüleid, hogy ezt gond nélkül megbeszélhesd édesanyáddal.
2014. nov. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ha kedvelik és megértőek akkor könnyű helyzeted lesz...de lehet már most is azt hiszik, hogy éltek szexuális életet...


amikor kettesben vagytok hozd fel neki, te úgy érzed, hogy ti és a kapcsolatotok is megérett arra, hogy testileg is boldoggá tegyétek egymást...és szeretnéd ha ebben támogatna és mivel még nem szeretnél babát ezért szeretnél fogamzásgátlót szedni...és szeretnéd ha adna tanácsokat...(ha jó anyuka akkor megérti és nem fog elutasítani)

2014. nov. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Janka néni ***** válasza:
100%

Ha elég érettnek érzed magatokat és a kapcsolatotokat erre a lépésre (meg ugye szólongatnak a hormonok is) válassz egy nyugodt alkalmat és kérd meg anyukádat, hogy beszélgessetek erről. A kérdésedben olyan finoman, visszafogottan fogalmazol, szerintem, amikor anyukádnak elmondod hasonló stílusban, nem lehet gond. Azt javaslom, apukáddal ne beszélj erről, 2 okból: minden apa - a legjobb fej is - féltékeny a lányára és betolakodónak tekinti a lánya partnereit. Ha egyébként bírja is a fiút, a testi kapcsolat említése kiüti nála a biztosítékot és nem tud tárgyilagos lenni. A másik ok, hogy egy férfi érdemi tanácsot nem tud adni, mivel nem nő. Elsőre ez nyilvánvalónak tűnik, de gondold át miben szeretnél tanácsot kérni (főleg a nőgyógyász/fogamzásgátlás téma) és nem hiszem, hogy ebben egy férfi (még ha nőgyógyász lenne is) tud objektív tanáccsal szolgálni.

Szóval, rajta, kezdeményezz anyukáddal egy finom női diskurzust! Még örülni is fog, hogy nem hagyod ki őt az életednek ebből az intim részéből (na meg, hogy nem utólag meséled el).

2014. nov. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én úgy hoznám fel a témát, hogy anya tanácsot szeretnék kérni fogamzásgátlással kapcsolatban. Esetleg megkéred, hogy kísérjen el nőgyógyászhoz.
2014. nov. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a válaszát:)

Csak az a baj, hogy anyukámékkal sosem beszéltem még ilyen komoly témáról, és félek, hogy emiatt esetleg nem engednének el a páromhoz télen. Meg a szüleim elváltak, de jó kapcsolatot ápolnak, és anyukám mindent elmond apukámnak, emiatt kicsit tartok ettől a beszélgetéstől:)

2014. nov. 21. 21:45
 6/7 anonim válasza:
59%

En is 16 vagyok,es tobb mint egy eve vagyok egyutt a barátommal,es nekunk is tavkapcsolat.Aludt mar nalunk eleg sokszor,meg en is naluk.De en mar lefeküdtem vele.Anya meg nem tudja,probaltam rávezetni a témára,de azt mondta,hogy várjunk meg egy kicsit.Hat mar mindegy.:D

de egy tanacs: győzd meg őt/őket,hogy védekezni fogtok,ti sem akartok gyereket,es bízhatnak bennetek.:)

2014. nov. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Csak nekem azért lenne fontos, hogy legalább anyukám tudjon róla, mert az rendben, hogy óvszert vehetnék, de mivel én allergiás vagyok arra az anyagra, ami síkosítja, nem használhatom. Illetve nekem fontosak egy másik nő tanácsai, és számomra ez csak az anyukám lehet,meg persze vele kellene elmennem nőgyógyászhoz is:)
2014. nov. 23. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!