Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van joga a szülőnek beleszólni...

Van joga a szülőnek beleszólni? Ti mit gondolnátok?

Figyelt kérdés

Ha van egy felnőtt (21-22) gyerek, aki eddig külföldön élt és dolgozott, egy hosszabb kapcsolatban a párjával. Szakítanak, de úgy dönt, nem haza költözik, hanem egy másik városba, ahol összejön mással pár hónapon belül. (olyannal, akit már ismer régóta, de csak barátok voltak)

Rosszul érintene, ha nem gyászolná meg a korábbi kapcsolatát, nem várna fél-egy évet, még újat kezd, illetve nem a szülői házba költözik vissza?



Nincs jó viszonyom a családommal, lenéznek, amiért ilyen fiatalon (20) komoly kapcsolatom volt.


2015. ápr. 19. 21:01
 1/10 A kérdező kommentje:
lány vagyok
2015. ápr. 19. 21:01
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mit kell gyászolni, nem meghalt csak szakítottatok.
2015. ápr. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
mar a kerdest sem ertem. az persze fura lehet nekik, hogy nem hozzajuk koltoztel, de azert semmi joguk megsertodni, mert osszejottel massal a szakitas utan par honapon belul, es hogy masik varosba mentel. mit vartak volna, hogy hazamenj egy " gyaszold" a kapcsolatot evekig? nem ertem tenyleg.
2015. ápr. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem a kérdést. Miért kéne hazaköltözni, mert szakítottatok? És mit kéne gyászolni? Miért ne lehetne új párod?

És miért kell elszámolnod ezzel a szüleidnek, ha úgysem vagytok közeli viszonyban?

És hogy tudnának beleszólni, ha úgysem hallgattok egymásra? :)

2015. ápr. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Olyan dologba akarnak beleszólni amihez semmi közük sincs. önálló, felnőtt ember vagy. Ha elengedtek külföldre dolgozni ilyen fiatalon, álszent dolog lenne most izgulni az erkölcseid miatt.

Nem egy váláson vagy túl három gyerekkel, hanem egy nagyon fiatal nő vagy. Ebben a korban még gyors, érzelmi döntésekről és szerelemről szól legtöbbször az élet. Ha ilyen szerencsés vagy, hogy nem kellett a szinglik táborát gyarapítani szakítás után, mert egyből megmozgatta a régi barát a szíved annak csak örülniük kellene.

Most azt várnák el hogy mint egy családos, negyven éves , elvált asszony bezárkózz és szomorkodj a volt kapcsolatod után, és ők vígasztaljanak hogy majd lesz jobb is?

2015. ápr. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Felnőtt,saját szabad akarattal rendelkező,teljes jogú magyar állampolgár vagy.Minden joggal rendelkezel,ez azt jelenti,hogy:

-Jogod van költözni,ahova csak szeretnél,és ez nem erkölcsi kérdés,

-Jogod van magánélethez,amibe más nem szól bele semmilyen módon,

-Jogod van arra,hogy oda menj,ahova te szeretnél,

-Jogod van arra,hogy szórakozz,dolgozz,élj,

-Jogod van a szólásszabadsághoz,

-Jogod van szabadon gyakorolni a jogaidat!!! :DD


A legpoénosabb az,hogy sok szülő úgy csinál gyereket,hogy azt hiszi,hogy örökre beleszólása van a gyereke életébe.Nincs beleszólásuk.A véleményüket kell meghallgatnod,de nem muszáj úgy cselekedned!

2015. ápr. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs. Tanácsot adhat természetesen, de hogy most kivel és mikor jön össze, az teljes mértékben magánügy.

Meggyászolni? Nem halt meg senki, ne röhögtessenek már! Ha úgy zárult le a kapcsolat, hogy nincs szükség több hónapos búslakodásra, semmi kivetni való nincs benne, hogy összejöjj mással.

Huszonévesen meg normális esetben mindenki arra törekszik, hogy önállósodjon, különköltözzön, és nem arra, hogy visszamenjen a szülőkhöz.

Az meg, hogy felnőttként volt komoly kapcsoaltod, és nem csak alkalmanként teszed szét a lábad, mint sokan, hadd ne mondjam, hogy inkább erény, mint lenézendő dolog.

2015. ápr. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmi közük hozzá. Amúgy hogy nézhetnek le ezért? Mért, hogy lesz később férjed, meg gyerekeid? Hát nem úgy, hogy 28 évesen összeszedsz valakit, fél év múlva összeházasodtok, és jöhet is a gyerek. (Ha így alakul, az is rendben van, de csak azért, mert a szülő ezt akarja, nem fog megtörténni.) Vagy ne legyen családod? Nem értem tényleg, milyen idióták bírnak lenni az emberek.
2015. ápr. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én sem értem, mi baj lenne ezzel. Nekem inkább az nem tetszene, ha évekig depressziós lennél egy szakítás miatt, és hazafutnál, mert csak eddig tartott a felnőttkor.
2015. ápr. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ebbe nincs joga a szülőnek beleszólni (sokan mégis megteszik). A szakítást meg mindenki másképp dolgozza fel, meg minden szakítás más. Ha kihűlt, te sokalltál be, nem érzel már semmit, mást szeretsz, teljesen logikátlan, hogy "gyászold" azt, amihez már nem kötnek érzelmek. Mindig annak szokott fájni, akit otthagynak, de ő még ragaszkodik, és akkor lassabban megy továbblépni is.
2015. ápr. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!