Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Anyám mindenbe...

Mit tegyek? Anyám mindenbe beleszól.14/L.

Figyelt kérdés

Mindig mondja hogy tanuljak jobban de csak ebben van igaza. 3,9 az átlagom. Szerinte csúnya vagyok sminkelnem kéne magam mert mások azt csinálják. "Nőies" ruhákat vesz nekem mindenem kint van.

Szerinte nem fognak sehova sem felvenni mert buta vagyok

Gitározok, kedden fellépés napi 1,5 órát gyakorlok de anyának nem elég. Reggel legkésőbb (hétvégén) fél 9-kor ébresztő mert gyakorlás. 1 hónapja kezdtem el gitározni. Ez az 1.dalom. Beleszól hogy másképp játszak a hangszeren pedig még az sem tudja mi a moll vagy a dúr. Komolyan elegem van! Buta, csúnya vagyok. Mit tegyek?

14/L

7.osztályos vagyok


2015. ápr. 19. 23:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%

Anyud csak azt akarja, hogy a legjobbat hozd ki magadból minden téren.

Lehet, hogy már nagyon frusztrál téged a dolog. Ebben az esetben kérd meg, hogy ne nyaggasson folyton, te megteszel minden tőled telhetőt.

2015. ápr. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
73%

Nem rossz.

Közöld vele, hogy mit gondolsz.

2015. ápr. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
78%
Furcsa módja a buzdításnak... :/
2015. ápr. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Már megmondtam neki a véleményem de azt mondta ne parancsolgassak
2015. ápr. 19. 23:35
 5/11 anonim ***** válasza:
21%

Ne hidd el,hogy csúnya vagy,meg buta!Ez a legjobb,amit most a te élethelyzetedben tudsz tenni magadért.

14 évesen régen tudtak csak talpra állni az emberek,mert akkor még lehetőség volt arra,hogy korán elkezdjenek élni,mert akkor még az volt a divat,és aki 20-24 éves korára nem házasodott meg,azt kinézték.Ez a falvakban általában még így volt.Egyébként nem visszamaradott gondolkodásra utal anyukád hozzáállása,csak kicsit furcsálom azt,hogy anyud így áll mégis a dolgokhoz,és erőszakoskodik a sminkkel is,meg minden.Tuti nem kamu a leírásod fele?Nem csak ezt szeretnéd inkább,hogy ez legyen?

Kevés szülő akar megfelelni ennyire a világ elvárásainak.Anyukádnak a gyermekkorában lehettek ilyen jellegű hiányosságai,tehát valószínűleg,amit neked megtesz,azt régen ő szerette volna.

Ez alapján azt tudod neki mondani,hogy ne haragudj anyu,én nem szeretnék így kinézni,ilyen ruhákat hordani,hanem sokkal jobban szeretem a természetességet,és a gitárt is majd megtanulom,még csak most kezdtem el.

Ennyi az egész,ha nem hallgat rád szép szóval sem,akkor majd megtanulja,hogy nem úgy megy minden,hogy valamit kikényszerítünk.


Kényszerítésre nincs szépen gitározás,kényszerítésre nincs jó tanulmányi eredmény,csak nehogy,ha rájön,hogy ez nem megfelelő eszköz,nehogy más,durvább nevelési eszközökhöz nyúljon.

Bár szerintem a gyermekként,tiniként elnyomott nők/férfiak nem lesznek mindig erőszakosak,ez nem törvényszerű.


Félni nem kell,anyudnak van egy kis megfelelési kényszere a környezete felé,meg volt is,csak ő nem tudott menő lenni,ezért akarja,hogy te viszont megfelelj a környezetednek.

Egy titkot viszont elárulok:nem tudsz mindenkinek megfelelni,mert egész egyszerűen NEM lehet!:)

És ez nem baj,ez nem rossz,sose lehet senki sem tökéletes,ennyi,kész!:)

2015. ápr. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
5%
Apukáddal vagy valaki olyannal beszélj, aki tudna hatni anyudra!
2015. ápr. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

egyet tudsz tenni valóban, hogy NEM HISZED EL, amit mond.

szép vagy és okos vagy. csak ezt hidd el.

Mondd neki, hogy az iskolába nem vehetsz föl olyan ruhákat, amiből mindened kilátszik.

Mindig higgy magadban, akármit is mondd. sose bizonytalanodj el.

2015. ápr. 20. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát én agyfszt kaptam volna, ha anyám ilyen ősbnkó lett volna (tekintsünk el tőle, hogy kamaszkoromban már nem élt).

Pláne, ha meg akarta volna mondani, hogyan öltözzek. Én most sem bírom elviselni a kivágott ruhákat, ki is akadtam volna, ha ilyenekbe kényszerít.

A sminkre meg mondd neki, hogy ne erőltesse, mert elbssza a bőröd, ha sokat vakolod. Én pl. max. egy szemkihúzás, és már annyitól is fáj a szemhéjam néha.

2015. ápr. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen irányításmániás szülők. Régebben nem volt ilyen, most kezd csak rászokni? Akkor tegyél lépéseket idejében, beszélj vele, az apáddal, stb., ne hagyd, hogy a fejedre nőjön.
2015. ápr. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Mind igaz belőle. Apám nem velünk lakik de nem is nagyon foglalkozik velem. Kiskoromba is járni kellett szépségversenyre szemceruza, szájfény stb. Utáltam...
2015. ápr. 20. 16:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!