Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan győzzem meg a szüleimet...

Hogyan győzzem meg a szüleimet, hogy vehessek vizipipát?

Figyelt kérdés
Csak és kizárólak kővel használnám (ugye 0%nikotin, 0%kátrány, és csak vízgőzt szívunk be meg aromát) szóval különösebb képpen nem lenne káros az egészségre. De attól tartok, hogy a szüleim ezt nem igazán akarnák elfogadni, és tartanának attól, hogy ez olyan mint a dohányzás... hiszen hasonlít is rá. De nem minősül annak mert nem fogyasztanak dohányterméket és meg 18 év alatt is meg lehet vásárolni nagyobb boltokban. Egyébként 18 éves fiú vagyok.

2015. ápr. 20. 20:08
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
41%
Épelméjű szülő nem adja áldását olyan dologhoz, ami káros. De ha a gyerek már 18 és saját keresetéből-tehát dolgozik, nem a szülőktől kapott zsebpénzen-veszi a pipát, akkor csak annyit mondanék. Nézd kisfiam 2 dolog miatt nem tetszik: egy, káros, kettő fölösleges pénzbe kerül, ahelyett gyűjthetnél arra, hogy elköltözhess, hogy saját életed legyen. Nem azért mert teher, hogy itt vagy, hanem, mert gondolom szeretnél sajátot. Ettől függetlenül a te pénzed, te egészséged, 18 éves vagy, te döntésed.
2015. ápr. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
Hát, hogy nem káros, az túlzás. Igaz, hogy nincs nikotin, meg kátrány, de a vízipipázás során jelentősen nagyobb mennyiségű szén-monoxid kerül a tüdőbe, mint cigarettázás közben. A mérgező gáz a vér oxigénszállításáért felelős, vörösvértestekhez kapcsolódó vérfestékhez, a hemoglobinhoz kötődik, kiszorítva onnan az oxigént.Leukémiához, hirtelen halálhoz stroke-hoz, szívinfarktushoz vezethet. Elhiheted vagy sem. A neten sok ellen példát sorolnak fel, de ez csak marketing fogás, illetve saját maguk nyugtatgatása. Ennek fényében dönts.Ha csak a fele igaz, amit írtam már nem éri meg.
2015. ápr. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
18 évesen szépen elsétálsz és veszel egyet (vagy rendelsz netről). Nem kell megkérdezni.
2015. ápr. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, elgondolkodtattatok és lehet, hogy mégsem fogok venni :).
2015. ápr. 21. 17:23
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

"Épelméjű szülő nem adja áldását olyan dologhoz, ami káros."

Tehát a gyereked nem ihat semmilyen szénsavas üdítőt, nem sétálhat a városban, nem ehet sütit, nem moshat hajat, nem használhat dezodort, 18 évesen(!) nem ihat alkoholt, vagy hogy gondolod? Igen, van benne azért káros anyag még kővel is. De állítom hogy az én tüdőmet ezerszer jobban károsítja hogy minden nap kétszer végigmegyek a pesti nagykörúton, mint az hogy kéthavonta pipázok egyet a haverjaimmal.

2015. ápr. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
21%
Ne hasonlítsuk össze az elkerülhetetlen károsító anyagok bevonását a szervezetbe az elkerülhetőkkel. Birom az ilyeneket, mikor anyósom is azzal jön, hogy xy cigizett egész életében és mégse lett semmi baja, a másik meg nem cigizett, mégis a rák vitte el...azért én a rákosodási esélyeimet nem szeretném "javítani" , ha nem baj. És ahogy az utánam válaszoló világosan leírta milyen hatásai lehetnek, azért ne hasonlítsuk már össze a hajsamponnal, mert hajsampontól még senkit nem hallottam meghalni. És egyébként alkohol fogyasztást is igen, legalább 15 éves korig megtiltom--szemét vagyok? örülj, hogy nem a gyerekem vagy:D és azt, hogy sétálnod kell az utcán és közben beszívod a füstöt és attól jobban károsodsz, a te bajod. Én nem Pesten élek, ahol harapni lehet a füstöt. Ott valóban nem engedném ki a gyereket olyan formában, hogy nem is vállalnék oda gyereked, de még csak nem is élnék ott, pontosan a smog miatt. Venném a sátorfám és elköltöznék. Icipici kis városkában lakok, tiszta, az utcánk olyan csöndes, hogy meg tudom számolni, hány autó jár el a házunk előtt:D És mindent, ami káros rá tiltani fogok-cigi, alkohol, drog, és most már biztos, hogy ezt a vizipipát is. Ha elköltözik, a saját pénzén úgy károsítja magát, ahogy akarja, de az én házamban biztos, hogy ilyeneket nem művel.
2015. ápr. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Pont e miatt íródott a kérdés :). Mert hiába saját pénzből, meg hiába vagyok nagykorú, ettől még a pénzem a szüleimtől van és velük is élek együtt
2015. ápr. 21. 20:55
 18/27 anonim ***** válasza:

Azért a 15 éves meg a 18 éves között van különbség.

És megnézem, hogy jársz egy vidéki kisvárosban egyetemre :D Én se a tiszta hegyi levegőt élvezni jöttem pestre.

2015. ápr. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

16os, sok eszed van, az eszetlen tiltások helyett inkább mértékletességre tanítanád a gyereked, ezzel max annyit érsz el hogy nem fogja elmondani ha ilyeneket csinál, és szép lassan elhidegül közöttetek a viszony


A "füst" pedig nem vízgőz hanem gliceringőz, aromák, meg különböző esetleges égéstermékek keveréke

2015. ápr. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

A szénmonoxidhoz hozzászólva pedig ha normálisan tömöd meg a pipád elhanyagolható a mennyisége(nem vizes a szén, nem csomagolod körbe a szenet alufoliával stb..)

A vízipipázásba pedig még senki nem halt bele, amit az egyik válaszoló leírt egy nagyon durva szén monoxid mérgezés tünetei

A legcsekélyebb tünetekhez is már eléggé túl kell szívni, akkor is csak émelygés jelentkezik

2015. ápr. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!