Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék értük? Hogyan...

Mit tehetnék értük? Hogyan kezeljem a kettejük konfliktusát?

Figyelt kérdés
Anya és apa oktober óta válófélben vannak.Én akkor kiiratkoztam az egyetemről és hazajöttem hozzájuk, mert ment a tányérvagdosás egymáshoz. Apa volt a ludas, hogy így alakult (félrelépett), anya nem bocsátott meg neki, de azóta elmérgesedett a helyzet. Anya telefonon zaklatja apát, hogy milyen egy szar ember, torzult a személyisége, semmihez nem ért, buta, gőgös és a legdurvább, hogy azt írta neki, hogy bárcsak felakasztaná magát. Apa nagyon érzékeny és az összes sértést magára veszi. Tegnap anya elmondta nekem, hogy a BTje adósságban van és apa csak azt a jogszabálymódosítás miatti 60ezret fizette csak neki bele és közben meg meglopta az egész családot... Ebből egy szó nem igaz szerintem kétségbeesésében képzelte be magának mindezt vagy nem tudom. De ma követelte, h minden második hónapban apa pengessen ki neki 500ezret és akkor békénhagyja. Apa ideadta a pénzt, hogy vigyem el neki, de anya engem látni sem akar, amiért elmondtam apának, hogy sokszor kibeszéli. Apa az összeomlás szélén áll és ölelget magához szorít és azt mondja, hogy ne haragudjak rá, de nem bírja már sokáig és öngyilkos lesz.

2015. ápr. 22. 14:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Apukádat vidd el pszichológushoz, beszéld rá, hogy menjen, rengeteget tud segíteni ilyen helyzetben.

Én megvárnám a fizetéssel a bíróság döntését, mert ha csak a kezedbe adja a pénzt és azt te átadod anyukádnak, azt később hivatalosan nehéz lesz bizonyítani. Ha mindenképpen küldeni akar anyukádnak pénzt, akkor utalja, bár én nem tenném. Megvárnám a bíróság döntését.

2015. ápr. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Apu jár pszichológushoz, minden héten egyszer. A válókeresetet még egyikük sem nyújtotta be. Anya azért nem, mert akkor az adósság is feleződik és "röhögve nézné az apám, ahogy élete végéig az adósságot fizeti", apa meg azért, mert ő nem akar elválni, hanem meg akarja oldani.
2015. ápr. 22. 14:55
 3/7 anonim ***** válasza:
most komolyan milyen szülők már, hogy hagyják hogy az ő válásuk miatt te kiiratkozz az egyetemről? ezt hagyták????
2015. ápr. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hagyták. Első éves voltam, novemberben döntöttem úgy, hogy nem aggódok tovább miattuk és hazaköltözöm hátha jobb lesz minden. Nem igazán vált be, de új szakra jelentkeztem nem is baj, hogy otthagytam a régit.
2015. ápr. 22. 14:58
 5/7 anonim ***** válasza:
Ennek a kapcsolatnak már annyi, el kell válni, legalább dönt a bíróság egyéb ügyekben is. Ha meg lecsillapodnak esetleg és hideg fejjel képesek lesznek felfogni, mit okoztak egymásnak , akkor kezdhetik elölről a kapcsolatukat.
2015. ápr. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Neked személy szerint semmidolgod az ő kettejük kapcsolatával. Ez az ő életük, szomorú persze, hogy te meg mindennek iszod a levét. Ne kivételezz egyikükkel sem, ők nyilván mindketten szeretnek téged a maguk módján, mint ahogy a te számodra is ők egy egységet jelentettek. Egy hosszú házasságnál ilyen eset sokszor bekövetkezik, amit félig felnőttként nyilván már te is megértesz. A saját sorsodért viszont neked is van felelősséged, ezért a tanulást ne hagyd abba.
2015. ápr. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Apád félrelépett, és ezért elhagyták. Hibázott, és ezért megkapta a büntetését. A kereszteshadjárat viszont, amit anyád űz ellene, egyszerűen undorító. Mindkét szülődnek néhány kiadós pofonra lenne szüksége, hogy ugyan nézzen már magába.. Anyád mit akar ezzel a zaklatással, átkozódással, bosszúhadjárattal? Így akar elégtételt venni? Elég szánalmas felfogás. Apád meg inkább öngyilkosságba menekülne, mint a talpára álljon, és rendezze a helyzetet? A házassága nem fog rendbejönni, ilyen emberrel, mint az anyád, miért akarna együtt lenni? Valószínűleg már a félrelépés előtt sem működött rendesen a kapcsolatuk, mert amit anyád csinál, annak korábban is nyoma lehetett a személyiségében, apád pedig elég gyengének tűnik ahhoz, hogy pusztán kíváncsiságból kikacsintgasson a házasságából. Vedd elő apádat, és közöld vele, hogy igenis, haragudni fogsz rá, ha mindezek után még a te életedet is tönkre akarja tenni azzal, hogy megöli magát, egy éltere tönkretenne téged lelkileg, és magadat okolnád miatta, amiért nem tudtál segíteni rajta. Anyád pedig úgysem kíváncsi rád, te se keresd őt. Majd előbb-utóbb észreveszi, mindenit elmart maga mellől. Amit ő tesz, az egyébként zaklatás és zsarolás, ami több év börtönnel büntetendő.. Pénzt egy fillért se kapjon a kezébe, majd csak miután a bíróság megállapította, kinek mi jár. Igenis váljanak el. Mi értelme van csámcsogni a sz*ron, de tényleg? Miféle javulást vár bármelyikőjük is a helyzettől? Apád szüntessen be minden kommunikációt anyáddal, telefont ne vegye fel (változtasson számot, ha kell), személyesen ne találkozzon vele, semmilyen üzenetét ne olvassa el. Semmi szüksége nincs rá. Idővel majd magukhoz térne, ahogy kikerül az életükből a másik fél. Ha ez utóbbi nem történik meg, mindketten nagyon rövid időn belül rámennek testileg/lelkileg. El sem hiszem, hogy két felnőtt ember hogy hagyhat elfajulni idáig egy házasságot..
2015. ápr. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!