Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek most? Szörnyen...

Mit tegyek most? Szörnyen lelkiismeret furdalásom van.

Figyelt kérdés

Borderline személyiségzavarom van és pánikbeteg vagyok. A szüleimet ezzel teljesen kikészítem. Ma egyedül voltam itthon, amikor rám jött a halálfélelem és az öngyilkosságtól is elkezdtem rettegni, hogy mi van, ha akaratomon kívül megölöm magam?! Nagyon megijedtem, így felhívtam anyát, aki mikor hazajött elmondta, hogy ez a saját hülyeségem és magamnak generálom csak (ami amúgy igaz), de ezen valamiért felkaptam a vizet, és elmondtam, hogy mennyire szörnyű érzés is volt. Úgy értelmezte, hogy öngyilkos akarok lenni és ez teljesen kiborította. Elmagyaráztam Neki, hogy pont az ellenkezője épp, hogy nem akarok ilyet csinálni, de szerintem nem teljesen érti. Kétségbe van esve, amit megértek, és szörnyen rosszul érzem magam, hogy ezt teszem velük.

16/L


2015. ápr. 26. 00:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Járj pszichológushoz/pszichiáterhez?!
2015. ápr. 26. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Erre nem nagyon lehet mit mondani. Látod hogy mi a probléma(kiakasztod őket a viselkedéseddel) és a megoldást is tudod(nem mondani vagy csinálni ilyen gázos dolgokat) de a betegséged miatt mégsem tudod kontrollálni magad. Ebben szakember tud neked segíteni.


Amit viszont megtehetsz az az hogy bocsánatot kérsz és megmondod hogy tudod hogy türelmesnek kell lenniük veled és köszönöd szépen. Jövő vasárnap meg ne felejts el virágot adni neki! :)

2015. ápr. 26. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Járok pszichológushoz igen, és pszichiáternél is voltam már.

Köszönöm a választ második!:)

2015. ápr. 26. 01:14
 4/9 anonim ***** válasza:
Velem is volt ilyen, nem akartam öngyilkos lenni sőt, rettegtem a haláltól, de féltem, hogy valami bekattan, megőrülök, és megölöm magam. Nagyon rossz volt, minél inkább nem akartam ilyenekre gondolni, annál kényszeresebben jöttek.
2015. ápr. 26. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Menekülés az élettel együttjáró feladatok elől, vannak, akik számára ez a könnyebb út.
2015. ápr. 26. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Talán ha ilyenkor felemelnéd a fenekedet, elmennél futni, kitakarítanád a házat, tanulnál, eljárnál a barátaiddal, és nem azon töprengenél ami nincs éshagynád anyukádat a hülyeségeiddel... az sokat segítene.
2015. ápr. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem azzal volt ilyen hogy befogok pisilni. Mindig ezen kattogott az agyam és amint már tudtam hogy 1-2 órára biztos nem tudok elmenni ha kell akkor egyből úgy éreztem hogy 5 percen belül nem tudom tovább tartani és jaj mi lesz akkor velem. Jó ez nem halál félelem de szerintem azért hasonló dolog. Hiába akarod róla elterelni a figyelmed mert hogy csak beképzeled akkor se megy sőt csak rosszabb. Nekem az vált be, hogy 1000-től visszafelé számoltam 13-asával amin azért eléggé gondolkozni kell, de a mozgás is megoldás lehet nálad
2015. ápr. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ilyen velem is volt, mint veled utolsó!! De ez még régebben, általános suli alsóban, aztán ezt szerencsére kinőttem, semmit nem csináltam vele, elmúlt, de akkor nagyon rossz volt
2015. ápr. 26. 14:39
 9/9 anonim ***** válasza:
21%

Szia!

Nekem ugyan nincs borderlájnom, meg nem is szoktam betegen pánikba esni, de ha felb*sszák az agyamat, én meg szoktam inni egy deci felest.

Remélem, segítettem.

2015. ápr. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!