Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha a szüleim 16...

Mit tegyek ha a szüleim 16 évesen tiltanak a barátomtól?

Figyelt kérdés
Folyamatosan szidják pedig egyáltalán nem ismerik. Idáig arra fogták hogy azért nem találkozhatok vele mert nem ismerik, de mikor felajánlom hogy elhozom bemutatni, akkor azzal a szöveggel jönnek hogy addig amíg ők élnek nem hozhatom haza. Azt szeretnék hogy 18 éves koromig ne legyen barátom és tiltják azt is hogy lefeküdjek addig bárkivel is, elvárják hogy mindenhez engedélyt kérjek és hogy azt csináljak amit ők parancsolnak. Mindig őszinte voltam velük, de akkor is állandóan tiltottak és szidtak, mikor megtudták hogy van barátom először, ebédelni se mentem le annyira kötekedtek. Volt hogy éheztettek napokig amiatt és megütöttek mert találkoztam a barátommal. Ezek után pedig csodálkoznak hogy már nem mondok el nekik semmit. Folyamatosan kiabálnak velem, ha visszaszólok megütnek. Márpedig nem érzem magam bűnösnek amiatt, mert van barátom és gyakran akarok találkozni a barátnőmmel, suli után néha és hétvégente, úgy hogy közbe jók a jegyeim. Szerintetek mit tegyek hogy elfogadják már nem vagyok 5 éves? Igaz hogy nem tudom eltartani magam, de attól még nincs joguk eltiltani a barátaimtól, nem vagyok tárgy akit birtokolhatnak és üthetnek kedvük szerint.
2015. ápr. 26. 09:50
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Az még oké, hogy aggódnak, meg tiltanak, húgommal is ezt csinálták, csak nekik nem jött össze. De az, hogy éheztetnek, meg megvernek amiatt, mert találkozol a barátoddal.. Nah ez gusztustalan, és gerinctelen.


Én olyankor a szemükre hánynám, hogy ti mi a szart csináltatok 16 évesen?


Azt meg, hogy megvernek.. Nagyszüleiddel milyen a kapcsolatod? Idősebb testvéred van-e?

2015. ápr. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Itt az idő, hogy istenesen lázadni kezdj.

A verést, étlenséget meg ne hagyd.

Tanuld meg az ütés hárítását (én elugrottam, ami miatt anyám a falat csapta meg)

Ne lássák rajtad, hogy félsz!

2015. ápr. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%
#2 +1
2015. ápr. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
34%
Ez azért elég egyoldalú történet. Éheztetnek? Te írtad, hogy önkéntnem mentél enni. Nem hiszem, hogynazt mondták, hogy nem ehetsz. Vernek? Milyen szituációban? Írtó bunkón visszaszóltál, és azért járt egy maflás? Vagy este 8 helyett 11-re estél haza? A körülményket is, légyszi!
2015. ápr. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Van idősebb tesóm, de szerinte ez rendbe van. Tanárommal már beszéltem, szinte elszörnyedtmikor elmondtam neki pár kevésbé durva dolgot, próbált is beszélni anyával de utána itthon kaptam érte hogy minek szóltam másik felnőttnek.

És bocsánat elfelejtettem:

16/l Eger

2015. ápr. 26. 10:07
 6/9 A kérdező kommentje:
Pl volt hogy találkoztam barátommal tiltásuk ellenére is, már hét után itthon voltam, de megütöttek többször is és másnap nem ehettem. Ebédeknél pedig inkább önkênt nem megyek le és utáma eszek mert nem akarom hogy belêm kössenek. Egy ideig tűrtem, de már visszaszólok nekik és ezért még jobban megbüntetnek. Múltkor ötre már itthon voltam, azért is felpofoztak, mert suli után mertem találkozni barátomêkkal. Ha szombat estére megyek el, nem iszok, nem cigizek, nem drogozok csak jó a társaság és 11 után már itthon vagyok. Nekem fontosak a barátaim, ezért szeretnêk velük több időt tölteni, nem értem ezért miért ilyenek, nem látok ebbe semmi rosszat. Ahhoz nem vagyok kicsi hogy főzzek, mossak, takarítsak, de ahhoz igen hogy talalkozhassak a barátaimmal.
2015. ápr. 26. 10:14
 7/9 anonim ***** válasza:
84%
fordulhatsz családsegítő központhoz ők ha úgy látják betudnak avatkozni, pszichológus meg gyerekvédelmi szempontból is, tanárodat is megkérdezheted kihez fordulhatsz családsegítés kérdésében
2015. ápr. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%
Komolyan nem értem, hogy a szüleidnek minek kellett egy gyerek.. Nem így kell gyereket nevelni. Aztán meg csodálkoznak, ha a saját lábadra állsz, és 3 havonta 1x nyitod rájuk az ajtót, de akkor is csak azért, mert muszáj.
2015. ápr. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
73%
-egy, bocsi.
2015. ápr. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!