Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az normális, ha 16 éves...

Az normális, ha 16 éves vagyok, és a szüleim nem akarnak elengedni fesztiválra?

Figyelt kérdés

Sziasztok:)

Felvetődött a barátokkal az, hogy mi lenne, ha nyáron kimennénk a Strand fesztiválra, 4 napra. Sokan lesznek ott ismerősök is, a bérletre-valót pedig nyári munkával szeretném megkeresni, szóval nekik igazából nem is kerülne költségbe.

Azzal érvelnek, hogy túl fiatal vagyok, meg hogy mennyi nem normális ember lesz ott (anyum soha nem járt ilyen helyen, de mindegy), meg hogy bármi történhet. Erre mondtam, hogy fényes nappal hazafelé is bármi történhet, meg hogy miért nem bíznak bennem. De persze, ők bíznak.

A "kijárási tilalmam" 10 óra, ami szintén eléggé idegesítő, mert mindig én megyek haza először. Egyke vagyok, és megmondom őszintén, eléggé elkényeztetnek (inkább anyu). Hálás vagyok, hogy ennyit törődnek velem, tényleg, de amikor megyek, hogy csináljak reggelit, anyu mindig kérdezi, hogy mit szeretnék enni, mondom köszi, megcsinálom. Még a kezemből is kiveszi a dolgokat, azzal, hogy béna vagyok, és hogy majd ő megcsinálja helyettem. Amikor kérdezem, hogy segíthetek e valamit, azt mondja, hogy úgysem tudok, béna vagyok, majd ő. Aztán meg jön a monológ, hogy az ő kölyke semmire nem való.

Elég para.

Szerintem, ha megtehetné, akkor bezárna a szobámba, és ki nem engedne hetven éves öregbölcs koromig.

Na, hogy visszatérjünk az eredeti témára, a másik kedvenc mondata, hogy "nincs semmi tapasztalatod a fesztiválok terén, fogalmad sincs, micsoda". Mert ő nagyon tudja. És már nem azért, de ha nem megyek, nem is lesz tapasztalatom soha.

És az itt a bökkenő, hogy amikor pl. el akarok menni egy buliba, akkor hazudok, hogy most itt meg itt szeretnék aludni. Nem tudok mást csinálni, apu még elengedne, de anyu biztos, hogy nem. Pedig nem iszom magam halálra, és nem csinálok olyan dolgokat, amiket nem várnának tőlem.

Ami meg elég nagy hatással van a kapcsolatunkra. Nem szeretek hazudni, múltkor el is döntöttem, hogy játsszunk akkor tiszta lapokkal, elmondtam neki, hogy elmehetek-e ekkor meg akkor (általában pénteken vagy szombaton) egy pub-ba, ami viszonylag közel van, és könnyen haza tudok jutni, mert nem egyedül jövök, biztonságos stb. És hogy sok ismerős jár oda, meg hogy ne kezeljen babának. De tényleg, ezen akadok ki, hogy a többi haveromat elengedik, akár éjfélig is, és semmi probléma nincs belőle.

Na szóval, elmondtam, anyu meg azonnal: Úristen, te kocsmába jársz, minden héten egy lebujban akarsz részegen fetrengeni?


Szóval, amit itt leírtam, hogy mit gondolok, anyám mindennel tisztában van. Csak az a probléma, hogy hiába próbálom megbeszélni, mindig ordítás lesz a vége.


Bocsi a monológért.


2015. ápr. 26. 12:56
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
Na, hogy valami értelme is legyen, szerintetek mit csináljak, hogy javuljon a helyzet?:D
2015. ápr. 26. 13:00
 2/34 anonim ***** válasza:
20%
En 15 eves vagyok, es sose aludtam baratnoimnel, mert nem engedik. Szerintem a te helyzeted ennel sokkal jobb!:)
2015. ápr. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
72%
én azt mondanám neki, hogy ő is volt fiatal, meg kell tapasztalni ezeket, amúgy sem innád magad halálra, de ha most tilt ezektől annál jobban fogod ezeket csinálni később és nem fogod érezni a súlyát.
2015. ápr. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
46%

Hasonló cipőben járunk, csak én 14 vagyok, és nem fesztiválra akarok menni, hanem mondjuk elmenni a barátokkal a város másik végébe egy rétre. Hah, még szép hogy nem engedik meg. Mindenféle kifogásuk van nekik is..

Most rád visszatérve, valószínű még nem tartanak elég érettnek oda, vagy csak féltenek. Ez van, ezt kell szeretni. De nyugi, már csak 2 év, és simán elmehetsz fesztiválozni szüleid akarata nélkül, max kidobnak a házból:3

2015. ápr. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim válasza:
66%
Anyukád csak félt. Biztosan vannak rossz tapasztalatai fiatal korából, és nem szeretne téged is kitenni valami olyan dolognak amit esetleg ő negatívan élt meg. Én is annyi idős vagyok mint te, s mégsem vágyakozom zenei fesztiválokra. Egyszer voltam. Soha többet! Valóban nem élvezetes. Tele van hülyébbnél hülyébb elzüllött emberekkel, drogosokkal, és csupa mocsok minden. Ha igaz barátaid vannak akkor nem várják el hogy velük menj. Mi a haverokkal inkább egymáshoz járogatunk el. Mert az békés, tiszta és biztonságos. Most lehet, hogy talán kissé furcsa gyereknek tartasz, de egy 10-20 fős társasággal, akinek minden tagját ismered, sokkal jobban el lehet tölteni az időt mint vadidegenekkel összezárva egy levegőtlen helyre. Ami pedig a mindennapokat illeti, mondd meg anyukádnak, hogy de te igenis meg tudod csinálni a saját szendvicsedet, bízza rád. Nyugodt hangon mondd el, ha kell százszor. Egy idő után engedni fognak. Ha menni akarsz valahová engedd hogy ők vigyenek hozzanak, akkor nyugodtabbak lesznek. Ha pedig a barátaid lenéznek, cikiznek, esetleg kinevetnek emiatt akkor azok nem igaz barátok!
2015. ápr. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
81%
Hát, egy kicsit neked is igaza van meg az anyukádnak is. Tény hogy anyukád elég véresen veszi a dolgokat, higgadtabban is meg lehetne ezt beszélni, de 16 évesen lehet hogy engem se engedtek volna ott alvós fesztiválra. Tavaly voltam a Strandon, nem sok ilyen 16 éves forma fiatalt láttam.
2015. ápr. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
58%

Nem kell ahhoz évente ellátogni mindenféle fesztiválra, hogy az ember tudja, milyen arcok fordulnak meg ott. Tavaly Szigeten voltam, minden második ember be volt szívva, vagy épp kínálgatta az anyagot, a koncertek alatt agyontaposták egymást (engem is). Barátnőmről ccsak videót láttam, vmit tettek a piájába, aztán úgy ment, hogy a jobb oldalára elhajlott az egész teste, minden második lépésnél pedig elesett. Semmire nem emlékszik. Ezek után én is kétszer meggondolnám, hogy a 16 éves lányom el merjem e engedni, mert itt marhára nem a bizalom a lényeg. Ha úgy mész, hogy mondjuk fiúkkal, akik vállalják, hogy figyelnek rád, nem hagynak egyedül, akkor én elengednélek, de ez én vagyok.

Btw: 16 évesen én sem mehettem sehová, mégis fel tudtam nőni és soha semmiből nem maradtam ki.

2015. ápr. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 piriiiii ***** válasza:
28%

Teljesen normális.

Amúgy megbocsátok a monológért, mivel el sem olvastam az egészet, csak úgy 3-4 sort.

Szóval: anyukádnak igaza van.

Egyébként, mivel nagyon úgy tűnik, hogy még Te sem voltál ilyen helyen, nem tudhatod, hogy kik vannak ott, de anyukádnak Veled szemben több tíz év tapasztalata van - nem fesztiválok terén, hanem az élet és az emberek terén.

Lehet, hogy elcsépelt és unalmas a számodra, de az emberek még mindig nem javultak, és bár a legtöbb drog még mindig illegális kis hazánkban, a legtöbb ember ennek ellenére mégis mindenféle szart fogyaszt, és ezek között a legtöbbjük nem riad vissza attól, hogy fis-fos szintetikus szarokkal szerezzenek meg egy magadfajta naiv kis friss husit.

Érzékeltetem még, hogy mennyire igaza van anyukádnak: 16 éves vagy. TIZENHAT. Ha hivatalosak akarunk lenni, még gyerek, bár azért a felnőtté válás útján valahol - remélhetőleg. Viszonyítsuk ezt a számot egy 30 éveshez, jó? A 30 éves nő (aki talán számodra vénségnek tűnhet, de élete csúcsán jár és még van igénye szórakozni) korának a felét élted meg eddig. Többnyire barbizással, tanulással, az utóbbi években meg "komolyabb", már-már nőcis dolgokkal. 30 éves korodig még RENGETEG időd lesz bulizni és fesztiválokra járni. És az sokkal jobb is lesz, mert lesz valódi saját kereted, több szabadságod, hiszen már felnőtt leszel. De a 30 az semmi, vannak emberek, akik 60-70 éves kort is megélnek! Nem vagy lecsúszva semmiről.

Nem utolsósorban: valószínűleg ilyen helyekre nem is nagyon engednek be 16 évest. Bár ezt nem mondom biztosra, de ez is felmerülhet.

Türelem. :)

2015. ápr. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
31%

Normális,köszönd meg nekik,hogy törődnek veled!


21/L

2015. ápr. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
71%
Fesztiválozni a 16 éves gyerekem én sem engedném, esetleg 1 év múlva már lehet róla szó. Viszont nem is zárná be, hétvégente az elmászkálás simán belefér, ha időre, nem részegen hazajön. Egy kicsit először azt próbáld meg kiharcolni, hogy rendesen elengedjenek a barátaiddal, esetleg apukádat fűzd meg, hogy győzze meg anyukádat.
2015. ápr. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!