Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám nem beszél velem mióta...

Apám nem beszél velem mióta megtudta egy idősebb férfi a párom, hogyan oldjam meg ezt a dolgot?

Figyelt kérdés
Én 26 vagyok, a párom 42. Sokáig titkoltam a kapcsolatot, mert nem tudtam még mennyire lesz komoly és féltem a szüleim reakciójától. De mivel tényleg szeretjük egymást és össze akartunk költözni, úgy döntöttem mesélek otthon. Apám nagyon kiakadt hogy a pasi majdnem vele egy idős (apám 48) és hogy undorító az egész. És csak kihasznál a pasi stb. és közölte hogy amíg vele vagyok rá ne számítsak, látni sem akar. És azóta tényleg nem is beszél velem. Anyám sem örült de azért nem ítéli el a dolgot. Ő inkább attól fél mikor lesznek gyerekeink. Szerettem volna bemutatni otthon a párom, de apám megtiltotta hogy haza vigyem, azt mondta az ő házába be nem léphet soha. Már eltelt kb 2 hónap és semmi nem változott, ugyan úgy haragszik. Mi meg már a házasságon is gondolkozunk, de ezek után ezt hogy adjam be apámnak? Jó volt vele a kapcsolatom, nekem fontos nagyon, nem akarom elveszíteni.

2015. ápr. 28. 20:37
 1/8 anonim ***** válasza:
52%

Szia!

Egyrészt már felnőtt nő vagy(régóta). A te dolgod, hogy kivel vagy.

Szerintem költözzetek össze nyugodtan, úgy még jobban kiismeritek egymást.

Apukád majd megbékél. Ha tudod vidd családi rendezvényekre a párod, beszélgessen apukáddal. Biztos lenne közös téma. Ha megismerné, lehet nem ellenezné annyira!

De az biztos, hogy állj ki magadért. 26 vagy..

én tudok olyan 18 éveset akinek szintén 40 fölötti barátja van. idővel ott is megbékéltek a szülők.

el kell fogadni, hogy nem feltétlen korfüggő.

bár szerintem házasságról meg gyerekekről még korai beszélni, a leírtak alapján nem régóta vagytok együtt

2015. ápr. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Én pont ugyanennyi voltam amikor a párom megismertem, aki szintén akkor volt 42. :) Én is tartottam picit tőle mit fognak szólni, de nekem könnyebb volt, a mi családunkban már volt 2 nagyobb kor különbségű kapcsolat is, amik azóta is jól működnek, több mint 15 éve és mind1ikben van gyerek is. Így én is rászántam magam és hál az égnek abszolút nem voltak elítélők, teljesen normálisan fogadták, nagyon jó a viszonya a szüleimmel. Szerintem idővel ha látják hogy tényleg komoly maguktól is megbékélnek. Ha meg a korkülönbséggel jönnek, nyugodtan mond meg, ha pici lenne a különbség sem garancia semmire. A mai világban meg főleg nem! Ha vele vagy boldog, akkor ne hagyd hogy apád lelkileg zsaroljon! Nem vele akarod leélni az életed, dolgozza fel a választásod. Mi azóta már 8 éve házasok vagyunk és van1 kisgyerek is. Szerintem azért 26 évesen már nem fruska az ember, el tudja dönteni mit akar és úgy érzi e hogy csak kihasználják.
2015. ápr. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
25%

Így akar ráébreszteni, hogy nagyon kiszúrtok magatokkal, mert más eszköz nincs a kezében.

Igaza van apádnak, de majd amikor már késő lesz rájössz te is.

Addig is se törődj vele, hadd nézze végig ahogy tönkreteszi magát a legnagyobb kincse...

2015. ápr. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
29%
Ekkora körkülönbséggel sajnos általában rá szokták húzni bármelyik kapcsolatra, hogy a nő biztos apakomplexusos, a férfi meg perverz és/vagy pedofil, esetleg kapuzárási pániktól szenved vagy szimplán megy a farka után. Ha még esetleg megfelelő anyagi háttérrel is rendelkezik, akkor a nő csak azért van vele együtt. Az idő remélhetőleg rácáfol az apád rossz véleményére és előbb-utóbb megbékél, ha látja hogy a párod és közted minden rendben. Meg tudom érteni, én sem örülnék neki ha a lányom egy idősebb pasival jönne haza és én közel a 30-hoz nem választanék még 10 évvel idősebb férfit sem, de ez ízlés és elfogadás kérdése. Remélem az idő benneteket igazol majd...
2015. ápr. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
27%

26 vagy. Korban hozzád illő pasi nincs?

Legalább gazdag? :D

Nekem tuti nem kéne egy vén trotty.

2015. ápr. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%

Én apaként vagyok hasonló helyzetben csak az én lányom még fiatalabb mint te.Eleinte nagyon bosszantott a kapcsolatuk,de mára tudomásul vettem a gyerekem döntését.

Rá kellett jönnöm arra,hogyha én haragot és ellenszenvet táplálok,attól még nem fog a barátjával szakítani.Max. én veszíthetem el a lányomat és a szeretetét emiatt.Azt pedig nem szeretném :)Kívánom,hogy apukád minél hamarabb fogadja el a döntésedet még ha nem is helyesli!

2015. ápr. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
34%
Nekem fontosabb a lányom boldogsága, mint a társadalmi elvárások.
2015. ápr. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
anyukád hány éves?
2015. máj. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!