Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Illendő ajándékot vinni...

Illendő ajándékot vinni hazalátogatáskor?

Figyelt kérdés

Jó ideje külföldön élek, utoljára egy éve voltam otthon. Hoyg jól megy, az túlzás, átlagos színvonalon élek, megvan mindenem, amire vágyok, de sosem voltak nagy vágyaim.

A szüleim hasonlóképp normális körülmények közt élnek, nem nélkülöznek, de nem is szórják.

Néhány napra tervezek/tervezünk (attól függ, hogy a párom el tud-e szabadulni ennyi időre a teendők mellől) hazalátogatni.

Illik-e valami komolyabb ajándékot adni a szokásos üveg "valami", és édesség mellé?

A húgomat születésnapra is köszöntöm, neki csomagot csinálok.

Össze kéne dobnom valamit a szülőknek is?


(Ne mondjátok, hogy őket kérdezzem, azon már túl vagyunk, kézzel lábbal tiltakoznak :) )


2015. máj. 3. 14:34
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
Én összedobnék nekik is valamit, de kisebb értékű lenne, mint az, amit a szülinapos húgomnak szánok.
2015. máj. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%
Esetleg annak az országnak, ahol élsz, valami jellegzetességét vidd. Ez lehet pl. édesség, ital, dísztárgy, CD. De hidd el, a szüleidnek a legnagyobb ajándék a Te személyed lesz!
2015. máj. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem kell semmi komolyat
2015. máj. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is valami olyat vinnék haza, amihez nem jutnak hozzá minden nap. Ami az országra jellemző. Biztos vannak ott is finom szalámik vagy ilyesmik.
2015. máj. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Vinnék egy-két finomságot. Olyan édességeket, különlegesebb ételeket amiket Magyarországon nem kapni.

Szerintem mindenki örül pár érdekesebb nyalánkságnak :)

2015. máj. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én mindig olyasmit szoktam vinni, amire ők otthon nem költenek pénzt, de szeretik, nekem meg nem megterhelő.
2015. máj. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Valami apróságot mindenképpen illik vinni, és az illemen kívül sem jutna eszembe, hogy semmit ne vigyek.


Ne drága műszaki cuccokra gondolj, de kis helyi csoki, kaja, valami jellegzetesség mindenkinek jól esik. Főleg, hogy 1 év után mész haza.

2015. máj. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!