Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » SOS! Találkozzak ma az édesany...

SOS! Találkozzak ma az édesanyámmal?

Figyelt kérdés

Fél éve elköltözött innen tőlünk, édesapámmal ketten élünk, ő a bátyjámmal.

Sürgős, ezért csak nlhány szösszenet a kapcsolatunkról és róla:

-szekta tag, mindig másé, anno a gyerekét is hagyta volna meghalni (mert beleegyezett, hogy a fiának nem adhat vért, ha kell neki), tagadta az ünnepeket, névnapokat, születésnapokat

- 6-7x megcsalta édesapámat, és ezekről tudunk, ki tudja még mikről nem

- kibeszélt engem az ismerőseinek, fűt-fát elmondott rólam, beleértve az eü. gondjaimat is

- kimondta édesapámnak, ha a munkahelye + szekta és a családja között kéne választani, a szektát választaná


Ma van anyák napja és egyben az én névnapom is. Ma felhívott úgy, hogy van -e pár percem, mivel névnapom van (konkrétan így adta elő), mondtam, hogy nagyon sok tanulnivalóm van. Erre azt mondta, ha majd esedékes, hívjam fel, mert vett nekem ajándékot. Mondtam, hogy nem kellett volna,de ezúttal én is boldog anyák napját kívánok neki.

Nem tekintem az anyámnak, mert csak egy ideig szeretett.



Nagyon kínos ha találkozok vele, elfogadjam-e az ajándékot, ha elfogadom, az a baj, ha nem akkor megsértődik, én meg vinnék neki virágot. Rettenet erőltetett, telefonban és 1 perce volt rám.

Mit tegyek?



2015. máj. 3. 15:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne találkozz vele.

Ha alapvetően már nem tartod vele a kapcsolatot, nem tartod az "édesanyukádnak", akkor nem kell.


Én 17 évesen elköltöztem otthonról, most 31 vagyok, soha nem jutott eszembe keresni anyámat. Okkal nem tartom vele a kapcsolatot.

2015. máj. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Hát,lehet hogy kezdeményezni akar,szerintem menj el hozzá aztán meglátod hogy mi lesz.Sok sikert ;)
2015. máj. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Találkoznánk valahol, mivel azóta sem mondta el, hol laknak (persze mi édesapámmal kinyomoztuk. nem zaklatjuk nem járunk utána, de azért jó tudni )
2015. máj. 3. 15:34
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Én nem találkoznék vele.


Esetleg, ha nagyon jószívű és megbocsátó vagy akkor is csak nyílt utcán, mondjuk egy kávézóban, cukrászdában. Én nem mennék nyugodtan egy ilyen ember házába. Ki tudja milyen dolgok járnak egy ilyen ember fejében.

2015. máj. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Boldog név napot.
2015. máj. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
találkoz vele
2015. máj. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

A leírtak alapján Jehova tanúja. De ők nem ünnepelnek névnapot...


Szerintem ne találkozz vele.

2015. máj. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Jehova tanúja volt régebben, de most más van soron. csöbörből vödörbe.

Sajnos nagypapám, anya ágon öngyilkos lett, neki is vannak ilyen hajlamai. Viszont mikor találkoztunk legutóbb édesapám vonalán nagypapám temetésén, nem tudtam puszit adni édesanyámnak. Ekkor napokig sírt. Nagyon féltem őt mentálhigiénés szempontból.

2015. máj. 3. 15:42
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a köszöntést!
2015. máj. 3. 15:42
 10/17 anonim válasza:
szerintem ne.
2015. máj. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!