Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt még olyan, aki bántalm...

Van itt még olyan, aki bántalmazó családban nőtt fel?

Figyelt kérdés
Hogy sikerült összeszedni az önbizalmatokat? Engem apám egész gyerekkoromban állandóan megütött, minden apróságért kaptam, ha elejtettem egy villát, azért is. Emellett általánosban végig ki voltam közösítve, folyton bántottak, lecsúnyáztak, azt játszották, hogy leprás vagyok és senki nem mert hozzám érni, főleg fiúk részéről kaptam ezt. Gimibe már úgy kerültem, hogy egy roncs voltam, így ott se sikerült a beilleszkedés, én voltam a leghalkabb, a legbénább, a legnyomorékabb, de annyira vágytam emberi kapcsolatomra, hogy minden esetlenségem ellenére csak azért is megpróbáltam barátkozni. Ebből persze az lett, hogy jól kiröhögtek. Azért szereztem egy-két barátot, de tőlük is sokszor megkaptam, hogy észrevehetetlen vagyok...szóval csupa negatívat. Rokonok közül is sokan eltávolodtak tőlem, mert problémás gyerek voltam, a mai napig nem áll velem szóba a család fele gyerekkori dolgok miatt. Most itt állok lassan 26 évesen, elvégeztem pár iskolát, próbálok normális életet élni, de egyszerűen nem tudom összeszedni az önbizalmam. Még mindig úgy érzem, hogy én vagyok a legkisebb, a legnyomorékabb, undorodik tőlem mindenki, engem csak utálni lehet és így tovább. Mindig úgy érzem, hogy csakis én lehetek az áldozat. Ha meteor hullana az égből, az tuti az én fejemet találná el, csak azért, mert az vagyok, aki. Már sok szakembernél jártam, évek óta próbálom megoldani ezt a problémát, felhozni a gyerekkori érzelmeket, de még mindig nem múltak el. Jár még valaki ilyen cipőben? Sikerült valakinek kikecmeregnie ebből az állapotból? Jelenleg végtelenül gyengének érzem magam:(

2015. máj. 3. 21:05
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Engem anyám vert állandóan, még huszonéves koromban is. Aztán egyszer felszívtam magam és visszaadtam neki. Azóta hozzám se ér. Nem mondom, hogy büszke vagyok rá, de úgy érzem, hogy hamarabb kellett volna. Világ életemben túlsúllyal küzdöttem, ha le is fogytam, gyorsan visszahíztam. Érdekes, hogy amióta nem ver, vékony vagyok. Igaz, már kb. 3 éve el is költöztem. Mondanom se kell, hogy annyira nem érdekel az anyák napja, hogy az valami leírhatatlan. 27N
2015. máj. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát, érdekes volt hasonló történeteket olvasni. Én is szívesen elköltöznék, de az a helyzet, hogy még mindig annyira a béka feneke alatt van az önbizalmam, hogy egyszerűen úgy érzem, hogy bárhova mennék, úgyis kihasználnának, vagy kirúgnának. Most éppen azon igyekszem, hogy felvegyenek egy nagyon jó munkahelyre, ahol viszonylag tűrhető fizetést kapnék és még szeretem is csinálni, a kollégák pedig nagyon pozitívak, nekem pedig most pont erre van szükségem, mert néha teljesen a hatalmukba kerítenek a negatív gondolataim, amiktől amióta élek, nem tudok megszabadulni. Én is nehezen beszélek az érzelmeimről, mert állandóan úgy érzem, hogy kinevetnek. Pedig évek óta azon ügyködök, hogy sikerüljön, de még mindig nem tudok 100%-ig őszinte lenni, sokszor ez odáig is elmegy, hogy pitiáner dolgokban hazudok, utána meg nézek, hogy ezt meg miért csinálom? Engem most az borított ki, hogy évek óta dolgozok az önbizalmamon, már 14 évesen is azon voltam, hogy helyrerakjam magam lelkileg, a két kezemen nehéz lenne megszámolni, hány hány szakembernél voltam, mindent kipróbáltam, amit csak ajánlottak, de még mindig itt vagyok és nem változott szinte semmi. Apró hangyalépésekben haladok előre az életben és olyan, mintha soha nem akarnám elérni a célom. Most is miközben írok, arra gondolok, hogy úgyse fog rá reagálni senki, meg úgyse érdekel senkit, csak magamat ismételgetem, így tök fölösleges az egész. Amúgy még én is a szüleimmel élek.
2015. máj. 4. 13:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!