Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen ember lesz, aki egyszül...

Milyen ember lesz, aki egyszülős családban él és nincs testvére?

Figyelt kérdés
Anyámmal élek, nincs testvérem (féltestvéreim vannak, félévente max 1x találkozok velük). Saját tapasztalatok, más tapasztalatai, mit lehet erről olvasni, stb... bármi jöhet a témában. Jelenthet ez dupla "hátrányt" (például a "hagyományos" több gyerekes, apás és anyás családokhoz képest)?

2015. márc. 31. 00:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
55%
Attól függ hogy neveli az anyja.
2015. márc. 31. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%

Féléves kisfiam van, születése óta egyedül nevelem. Igyekszem jó embert faragni belőle. :)

Egyébként... lehet valakinek sok testvére, és apukája, ha nem törődnek az emberrel (most épp jelentkezem, hogy én is ilyen családból jövök). Szóval nem csak azon múlik a dolog. A gyerek temperamentuma, a szülő korábbi mintái, amiket beépít/tudatosan elkerül a nevelés során, kortárs csoport, pedagógusok stb. ezek mind-mind közrejátszanak abban, hogy milyen leszel felnőttként.

Hátrányt annyiban jelenthet, hogy nincs előtted egy apa-figura. Mikor saját családod lesz, pont ezért leszel nagyon kitartó a gyerekeddel (ez a jobbik eset), vagy hagyod el őt, mint ahogy téged elhagytak.

Tesók hát...mondják, hogy önző, akinek nincs tesója, ez is függ a személyiségtől is. Nekem 5 tesóm van, mindenen osztozkodni kellett, és ma már nagyon utálok bármit is megosztani másokkal, egyszerűen élvezem, ha valami végre csak az enyém. Persze, azért normális keretek közt igyekszem tartani ezt a perverziót. :D


Szóval rengeteg mindenen múlik, milyen leszel felnőttként, a család csak az egyik szegmens (persze a legfontosabb is).


Bocs, ha kicsit összevissza írtam, csak én mindig jobban szerettem volna, ha nem vagyunk ilyen sokan, vagy ha egy olyan szülőm lett volna, aki jobban törődik velem, és jólesett kiírni a gondolataimat. :)

2015. márc. 31. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nekem van egy máodunokatesóm, akit az anyja egyedül nevelt, de bortalmas volt.Nem lettem volna a helyében.Először verte, aztán egy idő után nem foglalkozott vele.Karácsonykor sem vett rendes ajándékot, és nég aznap rohant a kisboltba érte.Szerencsére sokkal jobb ember lett, de viszont sok lelkisérüléssel járt.
2015. márc. 31. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%

Az, hogy az egyszülős családban nevelkedő gyerekből milyen ember lesz, nevelésétől függ.

A kérdésnek sok értelme nincs, csak kibúvó keresése.

Ha lenne a kérdésnek valós alapja, abból az következne, hogy az anyás-apás-testvéres családban felnővő gyerekből mind tisztességes felnőtt lesz.

2015. márc. 31. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Kizárólag nevelés kérdése. Mennyit foglalkozik veled Édesanyád.

Már a kérdés is buta.

2015. márc. 31. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
31%

Nem buta a kérdés.

Valóban sok függ a neveléstől, de az egy szülős családban nincs példa a gyerek előtt, hogyan kell viselkedni egy családban.

Ha csak az anya neveli, nem látja a gyerek, hogyan kell alkalmazkodni a házastárshoz, és ez nagyban befolyásolhatja a későbbi párkapcsolatát. Ezért van többek között ma annyi válás.

Az egykeség nagyon sokszor azzal jár, hogy önző lesz a gyerek, mert nincs kivel megosztania a játékait stb.

A másik probléma, hogy az anya nem tudja "elengedni" a felnőtt gyerekét. Különösen akkor, ha párt talál magának. Nem véletlen a sok "miért ilyen az anyósom" kérdés.

2015. márc. 31. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

6-os én egyke vagyok és amíg a Te általad "jó példát adó" családban éltem, hogy mit is láttam? Vitát, vitát és még több vitát, ja meg apa kocsmába ki, kocsmába be, majd hazaérve gyorsan "hol a sör..." kezdetű mondatot hallottam.

Anyuék elváltak és nyugalom és béke költözött a lakásba. Egyke vagyok, de nem irigy, tudok megosztani dolgokat, ja és, hogy mit tanultam a gyerekkoromból? Hogy soha ne legyek megalkuvó! Soha ne maradjak egy szar, vitával teli kapcsolatban, viszont a megfelelő férfit becsüljem meg! És most is ezt teszem tehát semmilyen hátrány nem ért.

2015. márc. 31. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Milyen ember lesz, aki kétszülős alkoholista családban él és tíz testvére van?
2015. márc. 31. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én ilyen ember vagyok, de nem hiszem, hogy nagyítóval kellene tanulmányozni emiatt. Nyilván a szülőktől függ, hogyan viselkednek egy ilyen helyzetben, az én esetemben talán két fontos különbség van:

- anyám nagyon ragaszkodik hozzám (hiszen ketten vagyunk. Ha legalább VAGY az apámmal élnénk VAGY lenne testvérem, könnyebben meglenne nélkülem. Ez az önállósulás szempontjából valóban némi hátrány, de azért lehet kezelni.)

- minkét szülőm sokkal inkább partnernek tekintett gyerekkorom óta, nem "gyereknek" - itt elsősorban a családi döntéshozatalra gondolok. Az igazán fontos döntésekben is nagyon korán volt már 50% szavazatom:) Ez talán egy kicsit "koraéretté" tett, de összességében ezt inkább előnynek érzem, mint hátránynak, mert korán felelősségtudó, széles látókörű és gyakorlatias lettem tőle (mert hamar megtapasztaltam, hogy a döntéseimnek milyen következményei vannak, és hogyan álljak ki és érveljek a döntésem mellett)

2015. márc. 31. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én 6 éves koromtól anyukámmal élek, akkor váltak el a szüleim. Apukámmal tartottam és tartom a kapcsolatot, a viszony jó. Most 33 éves vagyok, 5 éve férjnél, van egy lassan 3 éves fiam. Normális életem volt, jogász lett belőlem. Nem érzem különösebb hátrányát annak, hogy elvált szülők gyermekeként, testvér nélkül nőttem fel.
2015. márc. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!