Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy viselkedik egy szociopata...

Hogy viselkedik egy szociopata édesanya a gyermekével?

Figyelt kérdés
Nem tudom ez jó kategória-e, csak szeretném tudni, hogy az ilyen anyák hogyan viselkednek a gyermekükkel, főleg ha az egyke, az anya pedig elvált és jelenleg egyedülálló.

2015. máj. 5. 18:06
 1/8 anonim ***** válasza:
57%

Jó kérdés. Szerinted hány szociopata anya jár ide? Ha mégis vannak, vajon mennyire lennének őszinték, egyáltalán képesek lennének-e valódi mivoltukban látni a dolgokat? A többiek meg honnan a fenéből tudnák ezt?


Hacsak egy gyerek nem jár éppen erre, akinek igazoltan szociopata anyja van...

2015. máj. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm... Köszönöm hogy rögtön le kell szólni. Elnézést, hogy zavarni mertem a kérdésemmel az itt lévőket. Csak fel tettem a kérdést, hátha valaki tud rá válaszolni. De ha nem akkor nem, nem erőszak senkinek.. Szóval nem értem a leszólás okát, de mindegy is.
2015. máj. 5. 18:45
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy szociopata sohasem vallaná be, hogy ő az. Egyébként pedig ismered a szociopaták jellemzőit? Mert simán ki lehet következtetni belőle, milyen anya lehet. A szociopata érdekének megfelelően viselkedik, szóval kiszámíthatatlan és önző. Gyakran visszaél a hatalmával, úgyhogy valamiféle terrorban tartja a gyereket, mindeközben a külvilág meg van róla győződve, hogy ő minta anya, aki sok nehézségen ment át, minden rossz, ami történt az életében, rajta kívül álló okok miatt történt, ő pedig a körülmények áldozata.
2015. máj. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem szólt meg szerintem az első, de ezt kevesen tudják. Van a környezetedben valaki akiről azt gondolod szociopata? Miért gondolod, hogy az?
2015. máj. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen, nagyjából tisztában vagyok vele, viszont család szempontjából nem. (Inkább szerelmi és baráti kapcsolatban tanusított viselkedés szempontjából, ezért érdekelne).


A 3. válasz alapján úgy néz ki hogy igen van.

2015. máj. 5. 19:18
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, tényleg nem akartalak leszólni, úgyhogy bocs, ha félreérthető voltam.


Az a probléma, hogy sokszor rámondják valakire, hogy szociopata, pszichopata stb., anélkül, hogy értenének a dologhoz, egyáltalán tisztában lennének azzal, hogy ezek mit jelentenek. Azért nem gondolom, hogy sok esély van érdemi válaszokat kapni, mert valódi szociopata nem valószínű, hogy jár ide, ha igen, nem fog őszintén válaszolni, mivel a legjellemzőbb tulajdonsága, hogy manipulatív.

Érdekes egyébként a kérdés abból a szempontból, hogy egy önző, felelőtlen, egoista, érzéketlen érdekember vajon mennyire képes anyaként viselkedni.

2015. máj. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem apám szociopata, ami annyit tsz, hogy lelketlen és képtelen a szeretetre, önző, manipulál, kiszámíthatatlan, ha bánt, nemhogy nincs lelkifurdalása, hanem még élvezi is...itt valamelyik válaszadó nagyon jól leírta.
2015. máj. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én ezek szerint szociopata vagyok, mert sz*rok mindenki fejére. Döggöljön meg az összes hülye. Gyerekem tudtommal nincs, szóval passzolom a kérdést.
2015. máj. 6. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!