Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kéne tennem a helyzettel?

Mit kéne tennem a helyzettel?

Figyelt kérdés

Anyukám dolgozik egy óvodában, és mindig úgy jön haza, hogy vagy ideges, vagy egyáltalán nem ia szól semmit. Apuval normális, meg a két testvéremmel is, úgy látom, velem viszont, meg akiket én viszek fel (két ilyen ember van, a barátnőm kb égyente 3x, a párom sűrűbben), azok előtt nem mindig "tud normálisan viselkedni". Miért van ez? Nagyon utál?

Nem tudom megvédeni magam, nem tudok vele rendesen leülni beszélgetni, mert mindig elkap a sírhatnék.. Vagy elszaladok a szobámba. Ami kicsit ciki 19 évesen, de nem tudok vele mit csinálni. Néha nem hajlandó nekem válaszolni, ha takarítással kapcsolatban kérdezek valamit, egy apró pici dolgot, akkor kiabál, csapkod, hogy sosem segítek, teljesen ki van akadva.

Ez kb két hónapja így megy, mert suli után minden nap dolgoztam estig. Hétvégén tudtam csak látni barátomat, akkor vele szerettem volna lenni, de ányu miatt takarítani is akartam, nehogy beszóljon. De akkor is mindig én voltam a rossz.

Barátnőm és a párom is észrevette már, hogy milyen velem, hogy viselkedik, de én nem tudok mit tenni. Ha picit felemelem a hangom, akkor meg még jobban ordít...

Nem szimpatizál a párommal, pedig mi nem nyaljuk egymást előtte, mint húgomék... Velük meg iszik, meg eldumál. Jó, mi zárkózottabbak vagyunk, de az ő viselkedéséből kifolyólag...

Sajnos nem tudom, meddig bírom így, hogy kb semmibe vagyok véve, amior vesegörcseim voltak, akkor is azt mondta, ne színleljek, mert azt nem szereti.. Mozogni alig bírtam, fent sírtam a szobában, egyszer sem kérdezte meg, hogy vagyok... Ez bánt, mintha nem is ő lenne az anyám, hanem valami mostoha lenne...


A másik pedig, hogy hazudnak apuval, hogy ők mikor költöztek össze, és mikor házasodtak össze.

Ez azért lenne nekem fontos, hogy igazat mondjanak, mert titokban tartjuk, hogy párom eljegyzett...


Valaki segítsen, még 2 évig tanulnom kell, hogy anyunak ne kelljen annyit fizetnie saját zsebből a testvéreim tanulmányaira... Elveszi azt tőlem, ami neki megadatott fiatalkorában... Mit kellene tennem?


2015. máj. 6. 11:31
 1/3 anonim ***** válasza:

NEm világos, hogy mit akarsz kérdezni.


Azt meg végképp nem éretm, mi közöd ahhoz, hogy a szüleid mikor költöztek össze meg mikor házasodtak - ez az ö dolguk, és a te kapcsoaltaidra nézve semmi jelentösége.


Amit meg egyébként írsz, az is nyavalygásnak tünik, de nem derül ki, hogy mi is a problémád, az önsajnálaton kívül.


"Elveszi azt tőlem, ami neki megadatott fiatalkorában..."

Ez végképp érthetetlen mondat, és semmi összefüggésben sincs az elözö szövegeddel.

2015. máj. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem szokásom nyavalyogni és önsajnálatot sem szoktam alkalmazni.

Csak szeretnék egy olyan kommentet, amiből kiderül, vajon miért csinálja ezt, ha esetleg valaki ilyesmi helyzetben van, hogy az anyukája ellenséges vele, vagy tanácsot tudna adni, hogy ő mit tett, amitől megváltozott a helyzete.

Semmi sincs ebben eltúlozva, az igazság van leírva, nem szeretek túlozni, mert az mindig hazugság.

Igazad lenne abban, hogy semmi közöm a szüleim előéletéhez, de jogom van tudni úgy érzem, mert nem sokat kérdezgettem őket, de amiket mondtak, nagyjából minden füllentés volt. Nem követni akarom őket, vagy stb, hanem tudni a szüleim történetét...

Köszönöm :)

2015. máj. 6. 14:25
 3/3 anonim ***** válasza:

Sajnalom, hogy anyukad igy viselkedik. Nem tehetsz semmit csak elturod.

Lehet, hogy nem nagyon fog tetszeni, de a velemenyem az, 19 eves vagy, otthon elsz, nem irtad, hogy dolgozol....az indok az lehet, hogy mar lassan a sajat labadra kellene allnod, elkoltozni. Hugodat nem cseszteti mert fiatalabb. Apaddal sincs semmi baja. Nalunk is ugyanez volt, mikor batyam otthon lakott de mar dolgozott, csak hat sokszor csinalt hulyeseget, nem vette eszre, hogy azert ennyi idosen, ha van munkaja mar nem a szulei nyakan kellene elnie. Ne erts felre, en nem ezt a gondolkodasmodot vallom, csak nalunk ez volt. Anyam nem nagyon orult, hogy a ket kisebb gyerek mellett meg a nagyra is mosson/fozzon/... amikor o is egyre idosebb, faradekonyabb (lehet, hogy nem is tudatosan nem banik veled ugyanugy, mint a tbbiekkel!). Nem ertek vele amugy egyet.

Szoval, nem lehet, hogy ez al a hatterben?

2015. máj. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!