Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hiányzik egy anya mellőlem....

Hiányzik egy anya mellőlem. Van esély arra, hogy megbékélek a tudattal, hogy nekem nincs?

Figyelt kérdés

Anyám decemberben hagyott el minket. Apámmal élek, bátyjám vele elment egy alberlétbe amit állítólag mi nem tudunk hol van.

Csak pár dolog édesanyámról: ha kell megölte volna a fiát, jehova tanúi volt, nem engedte, hogy vért adjanak neki amikor esetlegesen szükség lett volna rá, mert az ottani idaológia ezt tiltotta. Elrabolta a bátyjámat (ő akkor 2 éves volt, én még csak gondolatban sem) édesapám nem tudta hova vitte a fiát, 1 hónapig kereste, mire egy lakásban vadidegenek kezébe talált rá. Édesapám azt mondta neki, hogy bármikor látogathatja és jöhet, csak amikor ő otthon van, de el nem viheti. Fél évre elhagyta. Éves békülések, jöttem én. Felnőttem. 20 éves lány vagyok. 7. es koromban jöttem rá, hogy nem stimmel vele valami. Szépen lassan megöltük egymást. Nem tudtam neki elmondani semmit, nem segített, a cégnek élt és ezeknek az ezoterikus szaroknak, amikbe belemenekült. Volt, hogy ordibált, hadonászott, földhöz vágta a kést. Nemrég kijelentette, hogyha a mondkahelye és az ezotéria (általa említett "szakterülete")között és a családja között kéne választani, nem a családot választaná. Kibeszélte minden egsészéügyi visszatérő betegségeimet fű-fának. 6 emberről tudunk, akivel édesapámat megcsalta, a többiről nem. Csak azlrt maradt vele együtt apa, egyrész a gyermekelhelyezésért, másrészt, hogy mi ne sérüljünk mentálisan.

Számtalanszor megalázott, elmondott mindennek. Egyetemre játok, kitűnő tanuló vagyok, nincs velem semmi gond.

Sok mindent a netről kellett kikeresnem, mert anya nem volt hajlandó válaszolni.

Néha nagyon csúnyákat mondok rá magamban, de ezek után is hiányzik.. nem is ő, csak az anya szerepe. Apa már egy ideje randizgat. Jó lenne, ha összejönne valakivel, ő is boldog lenne, és nekem is lenne új anyám.

Nagyon hiányzik. Soha nem tudtam vele megbeszélni a dolgokat.. csak kis dolgokat sem.. pl.. melyik szoknyát vegyem meg. Féltékeny volt, hogy nekem jól ment a tanulás. Apa mindenben támogatta, hogy taníttassa, kifizette, h menjen érettségire, nem érdekelte semmi csak ez az ezotéria.

Van remény arra, hogyha édesapám nem talál magának valakit mellé, én megbékéljek azzal, hogy nem is volt anyám szinte egy idő után? Nem is szeretett...



2015. máj. 9. 23:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha apád talál valakit jó eséllyel akkor sem lesz anyád. Nem lesz olyan nő, aki téged egy vadidegent pátyolgatna, hiszen apáddal akar lenni, nem veled és mivel már húsz éves vagy, jó eséllyel arra számít, hogy már nem kell veled foglalkozni, felnőtt vagy.
2015. máj. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az előző mindent elmondott.
2015. máj. 10. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ebbe bele se gondoltam valamiért, pedig ésszerű...
2015. máj. 10. 00:51
 4/8 anonim ***** válasza:
sajnos ez egy olyan seb, amit elvben be lehet gyógyítani, de a tapasztalat azt mutatja, hogy nincs hozzá megfelelő ember, aki felvállalna egy ilyen szerepet. Nekem hasonló problémám van. (valamennyivel bonyolultabb, de ez az alapja) Valószínűleg elág beteg dolog, de én az álmaimban csináltam magamnak egy pótszülőt, akihez gondolatban oda tudok bújni gyerekként. Azt sajnos nem tudom, hogy meddig lesz elég a hiány kezelésére.
2015. máj. 10. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem evvel az ember sosem fog megbékélni. Alapvetően az az ember sem képes, akinek az anyja édesanyja volt, de megöregedett és meghalt. Nyilván és talán össze sem hasonlítható igazán. De meg kell próbálnod megbékélni a tudattal, hogy nincs aki "pátyolgasson". Próbálj barátnőket keresni, ne próbálj egymagad megbirkózni a feladattal. Később pedig, ha lesz egy szerető férfi az életedben, valamelyest feledtetni fogja ezt a hiányérzeted.
2015. máj. 10. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt fel kellett volna dolgoznod.

Keress egy pszihológust aki segíthet, ha ezen nem tudod magad túltenni.

A az apád talál valakit az nem fog pátyolgatni, sem a kedvedben járni mert már egy felnőtt nő vagy. Maximum jó kapcsolat lehet köztetek, de nem mint anya hanem mint barátnő.

2015. máj. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Valamiért azt gondoltam, hogy akikkel mondjuk apa randizik, tudom, hogy 20 év körüli gyereke(i) vannak és mennyire foglalkozik ő velük. Csak közös programokra vágytam volna..

Köszönöm azoknak akik elolvasták és válaszoltak!

2015. máj. 10. 10:39
 8/8 anonim ***** válasza:
Mint barát elmehettek ilyenekre szerintem, ennek semmi akadálya. Megkérdezed hogy elmehetnétek e vásárolni vagy bármi, de itt barátnőség lehet:)
2015. máj. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!