Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként mennyi alkoholt...

Szülőként mennyi alkoholt engedtek inni a 16 év körüli gyereketeknek?

Figyelt kérdés
És főleg miket van e amit nem engedtek neki inni
2015. máj. 10. 20:28
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
99%

A bulizás és a tanulás nem zárja ki egymást.

Attól, hogy valaki elmegy péntek este szórakozni, szombat délután/este, avagy vasárnap nyugodtan tanulhat.

Mellesleg teljesen mindegy, engedi-e a szülő.

Azok, akiket tiltanak, sokkal nagyobb bajba keverednek, ha egyszer kiszabadulnak, és fogalmuk sincs a mértékről, és rögtön be akarják pótolni, amiről eddig ők lemaradtak. Hiába mondja a szülő, hogy ne igyon meg a gyereke egy sört se az ottalvós osztálykiránduláson, ha nem tudja felügyelni. Kívül esik a hatóköréből.

Én jártam ennyi idősen szórakozni, és ittam is, a szüleim is tudták. Nem vittem túlzásba, nem minden hétvégén ittam. Nem ért semmi baj. Ők is szórakoztak tiniként, sőt, az ő nagyszüleik is.


Én is elfogom engedni a gyerekem, körülbelül 16 éves korától, de meg fogjuk beszélni azt, hogy hogyan lehet mértéktartóan inni, és mikor kell abbahagyni. Mik a jelei a spiccességnek, részegségnek, és annak, mikor az ember már hulla kész.

Illetve, ha rosszak a jegyei, nem mehet szórakozni. Ha amúgy normális, jó magaviseletű, és őszinte, akkor mehet.

Érdekes, én még a legferdébb estéimet is elmondtam a szüleimnek. Nem helyeselték, elmondták a véleményüket. De legalább őszinte voltam, és tudtam, hogy ha bármi baj van, fordulhatok hozzájuk. Szerencsére nem lett ilyen.

Én őszinteségre nevelem majd őket, hogy ne az legyen, hogy egy sufniban isszák a flakonos bort.

Lehet lepontozni, de nekem nem is régről rémlik az emlékeimben, hogy mennyivel keményebben züllöttek el a mindentől tiltott gyerekek, és hogy kitűnő tanuló, rendes diákok is szoktak szórakozni, és legurítani pár sört, minden probléma és negatív következmény nélkül.

2015. máj. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
95%
Tegye most mindenki szívére a kezét.. Ti nem ittatok 16 évesen? Nyilván nem rendszeres és agresszív piálásról vagy szó, de bizonyos mértékig belefér szerintem.
2015. máj. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
14%
Én a 3-as válaszoló vagyok, a szívemre teszem a kezem és azt mondom én nem ittam. Valahogy undorodtam az alkoholtól már gyerekkoromban is. Pedig a pincénk tele volt a saját készítésű minőségi borral és pálinkával, anyumék sokszor nem voltak otthon, halálra ihattam volna magam bármikor. És soha, meg sem kóstoltam apám borát, de bulizni sem jártam mert nem volt rá igényem. A gyerekeimnek már van, igaz, ők is csak 1-2 havonta járnak bulizni és akkor sem az ital miatt mennek.
2015. máj. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
97%
Az en gyerekeim kb. 16 eves korukba kezdtek eljarni bulizni es altalaban mertekkel ittak, de evek alatt azert volt 1-2 olyan helyzet amitol meg en is sokkot kaptam, mert meg masnap is rosszul voltak. Tehat 16 evesen a fiatalok eljarnak kirandulni, nyaralni, hazibulikba, diskoba es a szulo nincs ott hogy kontrollalni tudja hogy epp mennyit iszik az artatlan gyermeke. De altalaban az a tapasztalatom amelyik szulo azt hiszi hogy az o lanya meg szuz nem iszik es nem cigizik, annak azert betekintest adnek egy-ket ilyen hazibuliba. Es altalaban aki a mindennapokban a legrendesebbnek tunik az a fiatal engedi el a legjobban magat.
2015. máj. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
96%

Amikor én voltam tini, alkalmanként (kb. 3x egy évben) engedtek inni... szilveszterkor egy pohár pezsgőt, meg úgy kb. átlagban 2x 14 éves koromtól kezdve nagyobb összejöveteleken egy pohár bort. Az más kérdés, hogy osztálykirándulásokon ittam úgy, hogy a szüleim nem tudtak róla (de ott is kb. az volt, hogy belenyaltam a piákba, és ügyeltem arra, hogy ne rúgjak be, rendesen ittam vizet, ettem mellette stb., mert már akkor is volt annyi eszem, hogy nem részegedtem le).


26/N

(azóta sincsenek alkoholproblémáim :D, heti-kétheti 1x iszom bort ebédhez, plusz néha, ha elmegyek étterembe, szórakozni, akkor iszom... plusz heti 1 cider nyáron... örülök, hogy szüleim, ha sok másban sajnos nem is, alkoholügyileg jól látták a dolgokat, és inkább adtak alkoholt a jelenlétükben, mint hogy vasököllel tiltsák, mert akkor tuti dafke többet ittam volna, mint ahogy kb. minden tini... vagy ha nem, akkor 18 éves koromban beleugrottam volna a mélyvízbe...)

2015. máj. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Max arra figyelnék oda, hogy ne igyon alkoholt napi rendszerességgel, ne legyen részeg minden hétvégén... és kb ennyi.

Nekünk is megvolt anno 16-17 évesen a gimis törzshelyünk... pedig az még az "átkosban" volt:)))

2015. máj. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
95%

Az én fiam 13 éves korában meghúzta a házipálinkás üveget - teljesen véletlenül. A nagymamájánál volt, és a nagymama a pálinkát egy vizes flakonba tette. ez a vizes flakon bent volt a hűtőben. A gyerek azt hitte, hogy víz van benne, nagyon szomjas volt, és jól meghúzta. Piszkosul meglepődött, le is nyelte, kicsit köhögött. 1 perc után egy kis kóvájgást érzett, de semmi több. Ott voltam vele. Jót nevettünk az egész szitun. Megkérdeztem tőle, hogy kérsz még egy kupicával? és hevesen tiltakozott. Ma 31 éves, és még a mai napig sem iszik. Nos, lehet, hogy éppen ez volt az a véletlen pillanat, amikor a szervezete úgy döntött, hogy sose próbálja ki, milyen lehet rendszeresen inni. Még alkalmanként sem iszik, hála a jóistennek.


Egyébként vannak olyanok, akik fiatal korban egyszer-kétszer megkóstolják, és 30 éves korukra már alkoholisták lesznek. De vannak, akik rendszeresen isznak elég sokat, de 50 éves korukra nem lesznak alkoholisták. Állítólag genetikai hajlam kell az alkoholizmushoz.


Szóval az, hogy fiatal korban alkalmanként valaki megkóstol egy-egy korty alkoholt, az nem jelenti, hogy rossz irányba fog fordulni, de azt sem jelenti, hogy nem.

2015. máj. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 Költőnő? ***** válasza:

hát mondanám, h szinte semennyit és ne igyon, de a ami világban ez....

Inkább beszélgessetek róla és A mérték mindenkor legyen szem előtt tartva.

2015. máj. 11. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Az első berúgásom otthon volt, 13 évesen.

Vicces sztori: szilveszteri összejövetelt tartottak a szüleim, volt külön gyerekrészleg is.

Csináltak vodkás bólét, én meg nem tudtam, hogy alkoholos. Nos beb..ztam mint az albánszamár, és kilenckor már aludtam. Legközelebb 18 évesen nem tudtam a mértéket, de se azelőtt se azóta nem estem túlzásba.

Szerintem 1, max 2 sör, esetleg bor, boroskóla még belefér.

A túlzott tiltás a legtöbb esetben sokkal rosszabb.

2015. máj. 11. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
13%

Nekem a szüleim nem engedték, hogy 18 éves koromig igyak. Annyira nem, hogy ha véletlen elengedtek bulizni utána ellenőrzés volt. Apámnak olyan orra volt, hogy élő alkoholszondának elmenne. Illetve a ballagásomon se ihattam még egy fél pohár sört se, mert éppen nem múltam el 18 csak két nappal később töltöttem.


Így belegondolva ez sok fiatalkori hülyeségtől mentett meg, mert annyira féltem, hogy lebukok ha mégis iszok és életem végéig szobafogságban leszek, hogy mindig én voltam a józan a bandából így nem lett abból baj, hogy egy srác vagánykodás közben beleszúrta a karjába a kést, egy csaj mattrészegre itta magát és rajtam kívül senki se vette észre, hogy vagy hánytatni kell vagy vihetjük a detoxba vagy a "legjobb" az volt, mikor a csajok nem vették észre, hogy úgy kerülgeti őket egy csávó, hogy hazafele egy bokorba berántja őket, a biztonságiaknak szólva megoldódott a probléma, de később tudtuk meg, hogy előző héten tényleg elkapott egy csajt, utána bíróság elé is került az ügye. Volt még pár eset de talán ezek voltak a "legdurvábbak". Nem mondom, hogy nem utáltam a helyzetet, de 18 éves korom után a magam kárán tanultam meg, hogy nem buli részegnek lenni, szerencsére a végig magamnál vagyok fajta vagyok így volt olyan házibuli ahol 1 óra alatt készre vágtam magam, ezért 3 órán keresztül gubbasztottam a magamra zárt mosdóban, semmit nem kentem össze, szép rendben hagytam mindent így másnap csak abból tudták, hogy rosszul voltam, hogy senki nem emlékezett arra, hogy látott volna a kora este folyamán. Mondjuk pont ezért egy kezemen meg tudom számolni hányszor voltam részeg, a spiccest már nem. De örülök, hogy tudom hol a határ. Láttam kamaszként elég részeget ahhoz, hogy érezzem mikor nem szabad már innom és hogy melyik pia mennyire becsapós, hiába finom ha iszok még egyet becsukták a boltot. És csúnya a részeg nő, szóval meghagyom a pasiknak az árokban fetrengést huszonévesen.

2015. máj. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!