Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan közöljem a szüleimmel...

Hogyan közöljem a szüleimmel hogy el akarok tőlük költözni?

Figyelt kérdés
19 éves lány
2015. máj. 11. 16:55
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Magyarul.
2015. máj. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy érzed, képes vagy önállósodni és egyedül boldogulni, azt nekik is meg kell mutatnod. Nem tűnik hitelesnek az az "érett felnőtt", aki képtelen határozottan közölni az ilyen jellegű szándékait a szüleivel.
2015. máj. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Anya, apa, el akarok költözni.
2015. máj. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

kicsit nehéz beszélnem a szüleimmel egyszerre mivel apám havonta 2x jön haza, anyám meg hétfőtől szombatig dolgozik

de ha valami csoda folytán tudok velük beszélni folyton a gyerekvállalásról van szó, és arról hogy nekem segítenem kell mindenben

2015. máj. 11. 17:10
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha apád otthon van akkor is van olyan nap, amikor anyud nem dolgozik. Tehát az alkalom meg van hozzá. Ha pedig ennyit nem tudsz velük közölni, nem egészen vagy érett az önálló életre. Bár azt nem fejtetted ki, hogy nekik kellene e finanszírozni a te költözködésed.
2015. máj. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez a te döntésed, ezt csak tényként kell közölni, viszont arra vigyázz, nehogy fél év múlva pityeregve menj haza...
2015. máj. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

egy forintjukba nem kerülne ha elköltöznék, nem kérnék tőlük semmit csak hogy engedjenek el

most kezdtem el dolgozni

mindig mikor szóba kerül családi ebédeken vagy valahol hogy elköltöznék akkor ők egyből közbeszólnak hogy "dehogy költözik el, segít ebben meg abban..."

szóval szinte én vezetem a háztartást csak épp a számlák befizetésére adnak pénzt...

2015. máj. 11. 18:15
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

19 éves felnőtt nő vagy..

ENGEDÉLYT senkitől sem kell kérned..


Nem kell elengedniük, nem gyerek vagy jogilag.


Anya, apa, ekkor és ekkoor úgy gondoltam, hogy ide és ide költözöm, úgy gondoltam ideje önállósodnom.


Ha kérdeses akkor:

Remelem meglátogattok.. Vagy segítetetk a pakolásban...


Én igy mondtam karácsonykor : ugy gondoltuk januárban összeköltözünk...

Végül 2 hőnappal később lett, én 22 voltam...

Én is tartottam tőle, de nekem volt okom, mert még anyagilag nem voltam független, megis ez vokt a logikus döntés.. Jól döntöttem, az első sokk után mindenben segítettek, a lakásfelujításban is.

2015. máj. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
"A saját életem akarom élni. Viszlát."
2015. máj. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

köszönöm, lehet tényleg ez a legjobb megoldás hogy ekkor meg akkor el fogok költözni és kész.

most az a legújabb "fenyegetés" hogy ha nem sikerül az érettségim nem engednek el, de nem tehetnek ilyet, akkor fogom a cuccom és szó nélkül lelépek jogilag már nem tehetnek semmit ha nem tévedek...

2015. máj. 11. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!