Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám alkoholista. Mit tehetek?

Anyám alkoholista. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Édesanyám lassan 15 éve alkoholista. Ez igencsak rányomta a bélyeget a kapcsolatunkra. Már általános iskolás koromban is sokszor hozott kellemetlen helyzetbe, gimnazista koromról nem is beszélve. Jelenlegi munkahelyemre beprotezsáltam, hiszen munkanélküli volt. Ketten élünk együtt. Én három munkát (alkalmi és hétvégi) vállalok egyetem mellett, nem egyszerű. Szeretnék anyukámon segíteni, hogy kilábaljon ebből az állapotból, de mikor bemegy a munkahelyemre taccs részegen, és a főnökség, meg mindenki tudja, hogy mi a helyzet, igen kínos nekem. Anyám és saját érdekemben szeretném, ha valami történne, de nem tudom, hogyan kezdhetnék hozzá. Valaki volt már hasonló helyzetben? Vagy tudtok valami jó tanácsot adni? (Anyám már rejtegeti előlem a piás üvegeit, illetve állandóan hazudozik)

2015. máj. 11. 22:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha ő nem akarja abbahagyni, te a fejed tetejére is állhatsz.

Csodálom a kitartásodat és a szeretetedet, az én anyám is eléggé belehúzott egy időben, és ha nem sikerült volna leraknia akkor érzem, hogy egy életre elvágta volna magát nálam, az fix.

2015. máj. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz vele.

Ha 15 éve ilyen akkor nem tudsz vele mit kezdeni akár az anyád, akár nem.

Amint tudsz pattanj meg. Ha pedig segítséget kér akkor te is tudod hogy elvonóra kell küldeni.

Ez az egyetlen megoldás. Ha eddig nem kért segítséget ezután sem fog, de talán ha magára marad akkor majd fog. Ha pedig nem akkor felesleges látnod ahogy egyre jobban leépül.

2015. máj. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én anyám is alkoholista volt, nekem 8 évesen kellett rádöbbennem, hogy valami nagyon nem stimmel. Kezdetben én is segíteni akartam, de mindig nekem volt kínos a végén. Volt amikor én is bevittem a munkahelyemre, azzal az ígérettel, hogy nem iszik többé. Az eredmény az lett, hogy engem is eltanácsoltak, mondván megbízhatatlan embert vittem, és elegük lett, hogy részegen megy be.

Sajnos az én esetemben az állandó veszekedés is napi program volt, mert agresszív alkoholista volt. Huszonévesen rájöttem, hogy semmit nem tehetek. Ha ő nem akar lábra állni, ha nem akar leszokni, akkor sosem fog. Egy utolsó durva verés után elegem lett. Olyan szinten összekaptunk, hogy kisétáltam az életéből. AHogy a másik 3 testvérem is, akik hamarabb feladták mint én. Soha többé nem találkoztam vele. Pár éve meghalt, és apámtól tudom (ő tartotta a kapcsolatot vele, pedig elváltak régen) hogy élete utolsó napjaiban is ivott. Soha nem bánta meg, hogy a gyerekeit elmarta maga mellől.

41/N

2015. máj. 12. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Költőnő? ***** válasza:

azzal, h segítesz neki, te magad tartod benne ebben az állapotában. Értem én, h szereted, de egy alkoholistával ez a legrosszabb, amit tehetsz. Pesti vagy esetleg? Mert akkor: www.magadert.hu

Ajánlott irodalom: Woititz: Alkoholbeteg szülők felnőtt gyermekei

Forward: Mérgező szülők


https://www.youtube.com/watch?v=qLm4-j_pKLc&oref=https%3A%2F.. erről ha találsz bhol vidit. Jó példákkal jár elöl.

2015. máj. 12. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!