Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék, hogy kicsit...

Mit tehetnék, hogy kicsit szabadabb legyek?

Figyelt kérdés
Édesanyámmal sosem volt felhőtlen a kapcsolatunk, de mostanában tényleg nagyon eldurvult a helyzet. Én most érettségizem, 19 éves leszek a nyáron. Édesanyám sosem enged el sehova a barátaimmal, és nem érti hogy ez miért rossz nekem. Másrészt nagyon sokat segítek neki a háztartásban, főzök, mosok, takarítok, etetem az állatokat, kivasalom helyette a ruhákat...szinte mindent megcsinálok, még a vécépucolást is ha úgy van. Szívesen csinálom, de minden este elveszi a kedvem tőle. Mindenkinek elpanaszolja, hogy nem csinálunk semmit(a hugommal együtt, aki tulajdonképpen tényleg nem csinál semmit)és minden este kiabál velünk, ami csak nekem rossz, mert engem érdekel, és szíven érint a dolog. A tesóm semmit sem reagál rá, és nem is érdekli. Anyát hiába győzködöm, hogy nézzen már szét, mennyi mindent megteszek érte, nem hajlandó észrevvenni, így mindenki egy ostoba libának tart a környéken. Mert mindenki a szülőnek hisz, persze...Nem szeretnék teljesen eltávolodni tőle, de ezt már nem bírom sokáig. A Balatonhoz akarunk menni a nyáron a barátaimmal, már le is foglalták a többiek a szállást, de én még nem mertem elmondani, annyira félek attól, hogy mit reagálna.

2015. máj. 12. 16:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell állnod saját magadért, 19 éves vagy, nála laksz, már csak ezért is tisztelned kell anyukádat, viszont a korral nem csak kötelezettségek, jogok is járnak, állj a sarkadra és mond el neki, hogy te el fogsz menni nyaralni ekkor és ekkor, nem fog kirakni az utcára ne aggódj.
2015. máj. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Állj ki az igazadért és érvelj amellett, hogy egyszer vagy fiatal, és azt szeretnéd, ha nem unalmasan élnéd le életed egyik legszebb szakaszát. Menj el a Balatonhoz, mert megérdemled, ne hagyd, hogy ezt az élményt elvegye tőled.
2015. máj. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
19 éves vagy nem 9. Felnőtt, nem ovis. Állj már a sarkadra és ne félj ennyire anyád véleményétől.
2015. máj. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. :) De nem tudom ellene tudok-e menni ennyire...:/
2015. máj. 12. 18:51
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor ne is tedd, ha ennyire anyámasszonykatonája vagy. Bocs, de ez szégyen. 19 évesen nem bírsz a sarkadra állni? Leteszed az érettségit, nyáron szépen elmész dolgozni összeszeded a balaton és egyéb kiadásaid árát, anyáddal meg a napokban közlöd mindezt.
2015. máj. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
jó.
2015. máj. 12. 19:21
 7/8 anonim ***** válasza:

Hagyj mindent a francba, ha állandóan azt mondja, hoyg ne csinálj semmti, én biztos nem mozdulnék meg.

Máskülönben meg 19 évesen elég szégyen, hoyg ennyire életképtelen vagy. Nem ENGED sehova?? Fogod magad és elmész. Mit csinál szerinted, hazahozat a rendőrökkel? Ne röhögtess már.

2015. máj. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy nem állsz ki magadért. Te figyelsz rá, ő meg nem rád. Ennek mi értelme? Szerinted lehet így normális beszélgetést folytatni? Szállj szembe vele, kitenni úgyse mert szerintem, csak max fenyegetni.
2015. máj. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!