Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak szerintem nagyon durva...

Csak szerintem nagyon durva nevelés ez egy 16 éves lánynak?

Figyelt kérdés
Az apja BME-n végzett és annyira szigorúan nevelik hogyha például 3-ast kap haza se mer menni inkább elmegy a nagyszüleihez pár napra.Vagy matek 4-esért nem ülhetett le az asztalhoz vacsorázni.Elvárják tőle hogy kitűnő legyen.Ellenőrzik az üzeneteit kereséskeresési előzményeit stb.
2015. máj. 12. 18:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%
Ez te vagy, vagy a barátnőd?
2015. máj. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
56%
Tényleg az. Mintha az számítana, hogy tanul.
2015. máj. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%

Ez nem normális. Legyenek szigorúak, de túlzás, hogy nem ülhet le vacsorázni az asztalhoz. Várják el, hogy tanuljon, de ne így.

Az pedig teljesen lényegtelen ebből a szempontból, hogy az apja a BME-n végzett vagy nyolc általánosa van.

2015. máj. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%
Durva, embertelen.
2015. máj. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
92%
Aztán majd ne csodálkozzanak, ha a teljesítménykényszerbe belehülyül a gyerekük, és esetleg öngyilkos lesz (konkrét példa a környezetemből, pont egy ilyen nevelés miatt...)
2015. máj. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
49%
Mi ennek az előzménye? Mert ha korábban bukdácsolt, a neten pasizott, vagy drogozott, akkor csak szimplán túlkapás a szülők részéről ez a viselkedés. Ha a lány ártatlan (amit egész picit kétlek), akkor neurotikus szülőkkel verte meg az ég. A BME meg nem akkora király, hogy apuci verje rá a mellét, emberek százai végzik el évente.
2015. máj. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
86%
Arra azért mindig figyelnek remélem, hogy látható helyen ne legyen kék folt, meg felrepedt száj. Legjobb megoldás, ha odaláncolják az ágy lábához, hogy tanuljon. Nincs zene, TV, internet, csak tanulás. Ez így teljesen normális. Iskola után pedig azonnal haza.
2015. máj. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
89%
a BME-re járok és csak rosszat tudnék róla mondani.
2015. máj. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Gyémántlány ***** válasza:
81%

Szerintem is az.

De nem nagyon tudunk mit tenni ez ellen. Vannak szülők, akik ilyenek, ismerős az alapséma. Annyit tehet a leányzó, hogy túlél. Már csak két éve van hátra, és azt csinál, amit akar.

Vagy állhatna még a sarkára, megmondhatná, hogy "már pedig anya, apa, ti nem fogjátok továbbra is feldúlni a magánszférámat, az én üzeneteim csak rám tartoznak" de ki tudja, jobban járna-e ezzel. Az élet nem egy amerikai film, ahol a nagy beszédek után mindenki ráeszmél arra, hogy mit rontott el. Ezek a szülők nem nagyon változnak sajnos, túl kell élni őket, később pedig jól meggondolni, betehetik-e a lábukat a lakásodba egy röpke karácsonyi vacsorára, vagy inkább felejtős.

2015. máj. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
93%
Én se mertem hazamenni, de csak mert szégyelltem magam. Hogy a szüleim minimálbérért güriznek, hogy nekem jobb életem legyen, csak tanulnom kell, és így elcseszem. És a négyes sem jó. De mindne attól függ, hogy a lányzó mit szeretne, van-e terve. Nem normális, hogy nem ülhet le vacsorázni, és az sem, hogy azért nem megy haza, mert fél a szüleitől. Ebben a légkörben addig fog tanulni, míg egyszer át nem kattan benne valami, aztán züllés, vagy egész életében szorongani fog és megfelelési kényszer lesz benne, sosem lesz elégedett, mindig tökéletes akar lenni. Egyik sem épp ideális. De ezt az ilyen szülők sosem fogják megérteni, mert ha az utóbbi következik be, akkor " azért van ilyen szép élete, diploma, ház, férj, gyerekek, mert mi ilyennek neveltük", ha elzüllik: "hát hiába adtunk meg neki mindent, neveltük, csak tanulnia kellett volna, és ez lett belőle". Semmiképp sem az ő hibájuk.
2015. máj. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!