Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak szerintem nagyon durva...

Csak szerintem nagyon durva nevelés ez egy 16 éves lánynak?

Figyelt kérdés
Az apja BME-n végzett és annyira szigorúan nevelik hogyha például 3-ast kap haza se mer menni inkább elmegy a nagyszüleihez pár napra.Vagy matek 4-esért nem ülhetett le az asztalhoz vacsorázni.Elvárják tőle hogy kitűnő legyen.Ellenőrzik az üzeneteit kereséskeresési előzményeit stb.
2015. máj. 12. 18:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
78%
írjon be az illető valami durvát keresésbe pl abortusz, drog, öngyilkosság, alkoholizmus, és akkor mikor a kedves szülő legközelebb az előzményeiben turkál rájön, hogy van durvább mint a matek 4-es. Ilyen ember minek szül gyereket, hogy megnyomorítsa? Osztálytársam volt ilyen. Kiszámolták neki hogy 4 perc 17 másodperc alatt ért haza első nap és ha akkora nem volt otthon még 4-edikes középsulis korában is nagy büntetést kapott. Tisztára mint Butters....
2015. máj. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
88%

Azoknak, akik nem hiszik, hogy a gyerek ártatlan, mégis így viselkednek a szûlei, sajnos de, van ilyen.

Eleve, ha egy lány bukdácsol, züllik, akkor azt még szigorral sem fogják 16 éves korára úgy átneveleni, hogy 4-es 5ös tanuló legyen.

Nekem is volt anno egy barátnõm, aki màr attól is rettegett, ha 4es kapott, a 3-masnál már sírt, hogy mi lesz otthon...pedig példamutató magatartású és szorgalmas volt, csak hülye szülõkkel.

Az anyja szerintem nem is szeretett engem és egy másik barátnõnket, merthogy voltak néha 3masaink, sõt, matekból még néha talán annál is rosszabb....ennek ellenére egyetemet végeztem, több nyelven beszélek, mint az említett lány, csak én nem rettegésben éltem le az iskolás éveimet.

2015. máj. 13. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
90%
Gimiben egy fiú ezért akasztotta fel magát.
2015. máj. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
81%

Volt itt egy huszonpáréves lány nemrég, aki elmesélte, hogy a szülei annyira szigorúan fogták (igaz őt bulizás terén), hogy szegény az első adandó alkalommal, miko rkicsit lazult a gyeplő, kórházba került alkoholmérgezéssel.


Ez a nevelés nagyon durva, nem fenyítéssel kell nevelni, hanem szeretettel és ésszerű szabályokkal.

2015. máj. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
5%
Szėgyellja magát. Egyéb dolga sincs, és hármast kap. Biztos olyan kislæny mint
2015. máj. 20. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
5%
Szėgyellja magát. Egyéb dolga sincs, és hármast kap. Biztos olyan kislány mint a nagy átlag. Mert egyébről se lehet hallani , olvasni hogy már 12-14 évesen , smink, mell nagyobbítás, csavargás, a buli, a piálás, kábítózás, cigaratta. No meg a szex! Én meg nézném a szülőket is. Sőt az ő véleményük is érdekelne.
2015. máj. 20. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
76%

Egyéb dolga sincs?

Nem kell a szélsõségekig elhúzni a dolgokat, attól, hogy valaki nem szín 5-ös tanuló még nem jelenti azt, hogy mellet nagyobbít és részegen fetreng az árokban minden hétvégén egy új pasival...

Egy 16 éves lánynak pontosan reneteg dolga és gondja van. Persze, fõ a tanulás, de ebben a korban alakítja ki a fontosabb kapcsolatait, az érdeklõdési köreit, hobbiajit, amik leagálabb olyan fontos hatással lesznek az életérte, mint az iskolai eredményei. Hiába kitūnõ valaki, ha egy olyan gondolkodású szülõ neveli, aki szerint a tanulás és a házimunka elvégzése az egyetlen teendõ az életében.Sokra fog menni ezekkel, ha emellett nem tud kialakítani semmiféle személyes érdeklõdési kört és személyiséget.

2015. máj. 21. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!