Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám megállás nélkül beszél,...

Anyám megállás nélkül beszél, nem beszélget, hanem mondja a magáét, van másnak is ilyen ember a családjában? Mást is így idegesít ez a jelenség, ahogy engem, és a család többi tagját (anyukámon kívül)?

Figyelt kérdés
2015. máj. 14. 07:41
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
86%
Anyósom is ilyen, ráadásul Alzheimeres, úgyhogy teljesen összefüggéstelenül beszél néha. Hetente kötelező program a családlátogatás, már idegbajt kapok, hogy órákig jön utánam és mondja újra és újra ugyanazt...
2015. máj. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
87%
Nekem a nagyanyám ilyen. Családi ebédeknél 6-7 fő ül csendben ő meg folyamatosan nyomja, egy fél pillanat szünetet nem tart úgy vált témákat.
2015. máj. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
20%

Kérdező, olvasni tudsz?!


Amúgy, mostohaanyám ilyen. Órákon át mondja a hüyeségeit (ráadásul hiszti az egész), de nem veszi észre, hogy senkit nem érdekel. Fogja be a száját, ha, nem tud értelmes dolgokról társalogni, mert a panaszáradatára senki nem kíváncsi.

2015. máj. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Nem, látod, már rendesen olvasni sem tudok, rendesen koncentrálni sem. Teljesen kiborítja az egész családot. Beteg, de már nem bírjuk. Nekem már ráment a memóriámra, rendszeresen elírok, félreolvasok dolgokat. Költözés előtt állok, de addig is nagyon kimerít ez a légkör. Nem vagyok hisztis dedós, de szörnyű, hogy erre ébredek, erre érek haza, és így próbálok elaludni, és nem tudok frissen ébredni sem.
2015. máj. 14. 12:54
 15/19 A kérdező kommentje:
Ha mi beszélni szeretnénk hozzá, nem figyel a mondandónkra, ránk néz, de beszél közben. Nem hagy szóhoz jutni, nem tűnik úgy, hogy nagyon érdekelné, mi mit mondunk. És ez megy nonstop, kivéve mikor alszik, igen, de már azért is rá kell szólni, hogy este 10 után ne kiabáljon, mert átkopognak a szomszédok miatta.
2015. máj. 14. 13:00
 16/19 anonim ***** válasza:
Anyám, nagyanyám, apám, legjobb barátnőm... szerintem az emberek 70%a ezt csinálja. Én már kezdek hozzászokni a jelenséghez.
2015. máj. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
Nekem az apám ilyen. A semmiről is órákig tud beszélni. Én is kifejlesztettem a szelektív hallás művészetét. Néha néha beleszólok: "Tényleg?", "Komolyan?", stb. A nagy részét meg sem hallom és a gyerekkori történeteit már álmomból felkeltve is el tudnám mondani. Mikor már nagyon unom, felállok hogy mennem kell a mosdóba. Kiskoromban idegesítő volt, de így hogy egy évben 2-3 alkalommal találkozunk a nagy távolság miatt, elviselem és próbálom úgy terelni a beszélgetést hogy legalább egy kicsit érdekes legyen számomra is. :)
2015. máj. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Addig jó, amíg lehet terelni, de van az az állapot, amikor már nem lehet, na, ez az igazán idegőrlő, amíg nincs más megoldás.
2015. máj. 15. 00:06
 19/19 anonim ***** válasza:
Barátom ilyen...Nagyon fárasztó tud lenni mikor már húsz perce mondja mondja és egy pillanatra sem áll be a szája...
2015. máj. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!