Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nálatok is szokás kibeszélni...

Nálatok is szokás kibeszélni a háta mögött a másikat?

Figyelt kérdés

Anyámnak soha nem tudtam megfelelni így gondoltam megfelelek inkább magamnak és önmagam leszek.

Ma viszont a húgom (10 éves) olyanokat mondott nekem hogy most sem fogtam fel teljesen.

Azt mondta hogy mióta megváltozott a zenei ízlésem gonosz lettem....pedig pont hogy ő gonosz...azt mondta már hogy alig várja hogy elköltözzek és soha ne lásson többé.

Mondtam neki hogy inkább tőle volt ez gonosz mire ő azzal védekezett hogy ezt a költözés dolgot igazából anyám találta ki, hogy ő csak elmondta...bátorkodtam megkérdezni hogy erről én miért nem tudok, és mit mondott még a hátam mögött rólam...


Nos állítólag rossz gyerek vagyok, mivel rockot hallgatok egy idióta vagyok, és züllött életem lesz...anyám ezeket mondta a húgomnak.


Álmomban sem gondoltam volna hogy így érez az anyám...hatalmasat csalódtam benne és az is rosszul esett hogy a hátam mögött mondja ezeket...

Nálatok szokás kibeszélni a másikat? Normális dolog ez?

15/L



2015. máj. 16. 12:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Engem az egész család trógernek tart ugyanezen okok miatt :D hát... legalább elmondják.
2015. máj. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
De egy zenei ízlés miatt!!!?? O.o pedig nem cigizek nem iszok és nem járok el este sehova....
2015. máj. 16. 12:33
 3/19 Költőnő? ***** válasza:
100%

biztos, h mondta anyud ezt s nem csak húgod találta ki?

Ha igaz; itt az ideje leülni beszélgetni.

2015. máj. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
84%
Nem és nem. Komolyan, a zenei ízlésed miatt? Ilyen kis pitiáner dolog miatt?! Beszélj anyukáddal!
2015. máj. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 piriiiii ***** válasza:
21%

Ne haragudj, de mérhetetlenül ostoba lány vagy.

De ostoba a húgod is, és, ha igaz, amit a húgod az anyádról mondott, akkor az anyád is.

Talán tényleg jobb lenne elköltöznöd onnan, és még lehet belőled normális ember.

Minek dobálóztok olyan szavakkal, hogy GONOSZ?

Tudjátok ti, mi a gonosz? A fenéket tudjátok.

Egyébként nem, mi nem szoktunk ilyeneket csinálni, és hogy lenne már normális? Persze, az alapvető emberi viselkedésekhez képest ez semmi, de ha kicsit elgondolkodik az ember, nem normális.

2015. máj. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Anyumnak volt régebben egy rocker barátja akivel szakítottak mert az illető egy idióta volt....megejtett anyum egy-két megjegyzést hogy "úristen mi lesz belőlem" de nem gondoltam volna hogy ilyen komolyan gondolja...
2015. máj. 16. 12:40
 7/19 piriiiii ***** válasza:
26%

Azért tisztázzuk, hogy rengetegféle rockzene létezik.

Miket hallgatsz pontosan?

2015. máj. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Miért vagyok ostoba? Kifejtenéd bővebben?
2015. máj. 16. 12:41
 9/19 piriiiii ***** válasza:
14%

Kifejtettem eléggé.

De, ha nagyon konkrét akarok lenni, ez szúrt szemet nekem:

"pedig pont hogy ő a gonosz..."

Tyűha, hallod, ez aztán nagyon érett gondolkodásra vall!

2015. máj. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Engem a tesóim tartanak szerencsétlennek, mert 27 évesen szeretem az animéket, más zenét hallgatok, és teljesen más a gondolkodásmódunk. Ja, és egy rakás szerencsétlenség vagyok, mert már dolgoztam közmunkán is (jelzem, már van másik munkahelyemXD).


És igen, szokás kibeszélni a másikat, igaz, nem annak indul, de minden annak minősül, amit a háta mögött mondasz. Mondjuk, nálam ez nem mindig rosszindulatból van, inkább csak olyan dolgokat mondok valakiről, ami az én szememben nem hiba, de mások annak vesznek. Húgod nagy eséllyel máshogy vette le a dolgokat, amit anyud mondott, hiszen neki még nincs konkrét fogalma a szavak jelentéséről. Nekem 10 éves koromban gonosz volt az, akit a mesékben láttam, de emberekre nem használtam ezt a szót :D

2015. máj. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!